Препарати за съдомиялна - 2 част

  • 112 379
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5 873
Но ако искаш, ще ти обясня функцията на солта и принципа на работа на йонообменика.

И аз ще радвам да прочета повече.Благодаря. Grinning Hug

# 286
  • Мнения: 1 310
Дедо, видях, че писа за Пловдив, но преди това се изрази някакси доста принципно и аз това исках да уточня. Щото после кой прочел, кой не дочел, ще тръгнат приказки, че в таблетките едва ли не изобщо не слагат сол и гланц. А че другото са маркетингови трикове, то е ясно.  Laughing
Но както казах, мен ме интересува само да излизат чиниите чисти и цената да е задоволителна. От там нататък ако ще да направят 100в1 и да твърдят, че е 1000 пъти по-добро от 99в1, мен това не ме касае.

# 287
  • Мнения: 803
Дедо, видях, че писа за Пловдив, но преди това се изрази някакси доста принципно и аз това исках да уточня. Щото после кой прочел, кой не дочел, ще тръгнат приказки, че в таблетките едва ли не изобщо не слагат сол и гланц. А че другото са маркетингови трикове, то е ясно.  Laughing
Но както казах, мен ме интересува само да излизат чиниите чисти и цената да е задоволителна. От там нататък ако ще да направят 100в1 и да твърдят, че е 1000 пъти по-добро от 99в1, мен това не ме касае.

Хубав ден ти желая  bouquet

# 288
  • Мнения: 803
Но ако искаш, ще ти обясня функцията на солта и принципа на работа на йонообменика.

И аз ще радвам да прочета повече.Благодаря. Grinning Hug

Не виждам що ще си тормозите главите с технически термини. Dame e права - доволни сте, ползвайте уреда и препаратите. Това са само мръсни прибори и чаши Laughing
Но щом искате, ще ви пиша по-късно ЛС с подробностите, да не пълним форума с инДженерни физико-химични понятия.

# 289
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Значи имам следния въпрос: Имам миялна от месец януари, Eurolux модел ей тоя: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=13&c=21&pid=117. В началото и заредих сол Bingo /както си му е реда, с литър вода..../ и гланц Medix и оттогава редовно си гледам индикаторите, но нищо не е светнало. Миялна пускам поне през 3дни. Чета, че презареждате сол поне през три месеца и вече се притеснявам, дали нещо при моята не е в час.  newsm78 Ползвам таблетки, първо Medix 5x1 /доволна бях/, после Клийн 2х1 /не ми измиват добре/, а сега Калгонит мах /доволна съм/.  Когато пускам програми с предмиене слагам гел на Медикс в отделението за предмиене и таблетка в отделението за основно миене. Досега не съм я почиствала  Embarassed  само мия филтъра от време на време, но смятам да и врътна един пуск с тия препаратчета за почистване още днес. Какво мислите, да се притеснявам ли че е тооолкова икономична откъм сол и гланц, или .....

# 290
  • Мнения: 1 310
Ми на мен ми е много странно, някой като каже, че през 3 месеца му свършва солта. Щото аз в началото, като слагах отделно сол и гланц зареждах сол горе долу веднъж годишно. То вярно, че на места водата е доста варовита и трябва да се наглася солта на по-висока степен, пък и зависи колко често се пуска миялната, ама все пак...
Виж гланцът малко по-бързо свършва, малко...

# 291
  • Мнения: 803
Значи имам следния въпрос: Имам миялна от месец януари, Eurolux модел ей тоя: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=13&c=21&pid=117. В началото и заредих сол Bingo /както си му е реда, с литър вода..../ и гланц Medix и оттогава редовно си гледам индикаторите, но нищо не е светнало. Миялна пускам поне през 3дни. Чета, че презареждате сол поне през три месеца и вече се притеснявам, дали нещо при моята не е в час.  newsm78 Ползвам таблетки, първо Medix 5x1 /доволна бях/, после Клийн 2х1 /не ми измиват добре/, а сега Калгонит мах /доволна съм/.  Когато пускам програми с предмиене слагам гел на Медикс в отделението за предмиене и таблетка в отделението за основно миене. Досега не съм я почиствала  Embarassed  само мия филтъра от време на време, но смятам да и врътна един пуск с тия препаратчета за почистване още днес. Какво мислите, да се притеснявам ли че е тооолкова икономична откъм сол и гланц, или .....

dame e права,

не се притеснявай, дозирането на гланца също се регулира и сигурно ти е на минимум, щом ползваш таблетки калгонит мах. Ако е на средна степен и се пуска всеки ден - стига за половин година, камо ли в твоя случай. Колкото до солта-вземи развий капака на филтъра и разбъркай с една лъжица. Ако "подрънква" във водата, спокойно. Ако е само вода - купи една опаковка и изсипи. Но избягвай бинго, медикс и особено кауфлндския клийн Laughing Машината ти е хубава, заслужава по-добри продукти. Сама си преценила, че е икономично, не са голям разход. Ей, скоро четох едни анализи - как с ползването на миялна паднали сметките за вода, ток...кат' сложим и препарата за ръчно миене на съдове - икономи, братче

# 292
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Ох, камък ми падна от сърцето! Благодаря ви за отговорите. Ами аз все още експериментирам с препаратите- да видя кой най- ще ми пасне и по качество, и по цена!

# 293
  • Мнения: 762
Дедо, аз чак сега се замислих че не съм наясно ( а имам миялна от3 год.) кога и как да регулирам степента на гланца. Можели малко повече разяснения, в смисъл как да оределям на каква степен да е гланца и какво да се има на ум

# 294
  • Мнения: 803
Зузи, пиши моля подробности:
1.в кой град си-за твърдостта на водата,
2.ползваш ли сол,
3.каква е машината - какъв е резервоара за гланц/с ръчно дозиране или електронно/
4.какви препарати ползваш-прах, таблети/кое поколение/, кои марки
5.доволна ли си от измиването и блясъка на лъскавите съдове- стъклени чаши, прибори и т.н.

# 295
  • Мнения: 803
Отговорът отново е с ЛС, да не досаждам в темата

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 17:25 от Дедо

# 296
  • Мнения: 5 873
Отговорът отново е с ЛС, да не досаждам в темата

Ама тя темата е точно за това-пиши,за да научим повече .Моля. Grinning

# 297
  • Мнения: 176
Обърках се вече. Много теми за препарати за съдомиялна и не смогвам да следя разговора, а ми е страшно полезен. Не може ли да се обединят, не разбирам, или нова тема да ги събере. Има отделно за машина, отделно за почистване, отделно друга?

# 298
  • Мнения: 2 502
Искам да ви попитам. Някой ползвал ли е препарат или таблетки на dm, мисля името беше Denk mit. Загледах ги днес в dm и цената беше добра, но не посмях да взема. Ще се радвам да прочета отзиви, ако някой ги е ползвал.

Иначе си накупих течен препарат за цветни дрехи, шампоани и балсами за коса, сапуни и дезодорант и ще ги изпробвам тепърва.

мият ,но има остатъчен аромат на хлор , а при вас ?

# 299
  • Мнения: 803
Искам да ви попитам. Някой ползвал ли е препарат или таблетки на dm, мисля името беше Denk mit. Загледах ги днес в dm и цената беше добра, но не посмях да взема. Ще се радвам да прочета отзиви, ако някой ги е ползвал.

Иначе си накупих течен препарат за цветни дрехи, шампоани и балсами за коса, сапуни и дезодорант и ще ги изпробвам тепърва.

мият ,но има остатъчен аромат на хлор , а при вас ?

lorys,
в темат за откриването на ДМ във Видин се опитах да обясня на момичетата какво е собствена марка и защо имаме проблеми с такива, но те ми наскочиха опарени  Winkи се отказах. Собствените / частни / марки са на вериги супермаркети и дрогерии. Тук познати са Аро/Метро/ и Клевер /Била/. Денк мит, Балена и още много други са марки на дрогерии ДМ. Те ги поръчват на определиени производители като им задават конкретни изисквания/ основно да се снижи цената/ . Така в твоите таблети са спестени по-скъпите суровини, а са сложени хлор, силикати и фосфати. Хлорът дразни, силикатите драскат декора или побеляват чашите, което се вижда след дълго използване. Ето темата,където се опитах да обясни принципите и причините:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369841.msg11535882#msg11535882

Общи условия

Активация на акаунт