Препарати за съдомиялна - 2 част

  • 112 439
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Някой може ли да ми каже каква е разликата между Калгонит Класик и Калгонит Ал ин 1 newsm78И още нещо да питам - по съдовете понякога остава нещо като ситен прашец, бял, или като ситен пясък, това пък от какво ли е?????

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 09:19 от mama mariana

# 271
  • Мнения: 176
Някой може ли да ми каже каква е разликата между Калгонит Класик и Калгонит Ал ин 1 newsm78И още нещо да питам - по съдовете понякога остава нещо като ситен прашец, бял, или като ситен пясък, това пък от какво ли е?????

Калгонит класик са по-стара версия. Другите уж имат всичко вътре, но скоро се развихри спор тук дали е така. Във всеки случай са по-добри и по-скъпи, май. Ситният прашец е от препарата, или е некачествен или машината нещо гафи с него. А имах такъв от прах калгонит, смених го с един друг прах и се оправи.

# 272
  • Мнения: 108
Момичета вярно ли е, че е по-добре таблетки, отколкото прах? Аз ползвах прах Сомат - че бях купила 2 кг. Но позната ми каза да не го ползвам, защото ще си повредя миялната. От тогава купувам таблетки - различни в зависимост от това колко пари нося (защото все се сещам в последния момент).

# 273
  • Мнения: 176
Защо да ти развали миялната? Първо е бил прах, после са излезли таблетките, както и при пералните. И с прах е доста по-евтино.

# 274
  • Мнения: 1 315
Искам да разбера как прах за миялна ще повреди миялната?  Shocked

# 275
  • Мнения: 803
Айде, и аз да поговоря Laughing

Таблетките са на пазара от около  newsm78  15 години. Преди това бе само прах. Препаратът е създаден в прахообразна форма, така че няма да развали машината. Таблетката е формован прах, направена за по-голямо удобство и дозиране. В началото не бе опакована даже, после я завиха в " хартийка, целуфанче", накрая в разтворимо желатинче.
Колкото до калгонита - пак ще се върна назад. Това е най-голямата марка в препаратите за съдомиялни машини. Произвежда я Рекит-Бенкизер. Създадена е в САЩ от Бенкизер. От нея дойдоха и тези "...в 1". Първо написаха 3в1/+сол+гланц/, после 5, после 7, накрая всичко в 1.
Конкуретите от Фейри, Сомат и др. последваха модата. Истината е, че се подобряват таблетките, но тези " в 1" са маркетингови трикове. В момента на мода е Куантум - прах за загорели, гел за измиване, бяло топче със всичко Laughing Фейри направиха таблетка в таблетка, Сомат туриха топчета и те и т.н. Трябва да се продава Twisted Evil Не вярвайте, че има всичко и не трябвало да се слага сол и гланц. Това го коментирахме преди месеци тук.

Знам, че повечето момичета тук сте фенове на марката, но пак ще я критикувам.
Подобно на праховете за пране у нас не се носят продуктите на Калгонит, които ползват "захарните" държави, а ерзац от Турция. И то с пъти по-скъп. От там идват и някои проблеми, които споделят момичетата. Това не е фалшификат, просто политиката на фирмата е да се носи по-евтиния продукт от по-малко разстояние, логично. Така печалбата си е с по-висока норма.
Не, не ви карам да ги сменяте, ако сте доволни си ги ползвайте, защото и сомат не е на необходимото качество, медикс не го споменавам изобщо, а аро си е боклук. Има още две-три марки на пазара, но не си заслужава обикалянето да ги откривате, пробвате и т.н. Просто искам да ви предпазя от мнението "това е най-доброто".

# 276
  • Мнения: 2 803
Дедо   bouquet за теб

Много изчерпателно, благодаря!

# 277
  • Мнения: 3 453
   Аз ползвам за миялната Калгонит "All in one".Тези на dm  не съм ползвала.Калгонита никак не ми се виджа скъп за 30лв купувам от Метро 120 таблетки.Сега чакам есента пак да пуснат тази промоция за да имам до пролетта.Въобще не бих се занимавала да слагам отделно прах, сол и гланц.Много съм доволна от Калгонит и от таблетките, и от ароматизатора.Сменям го на 2-3 месеца защото се изхабява.Мернах че някой го ползват година ooooh! Последният път взех ароматизатор на dm, доволна съм и е без пари 2лв Peace

# 278
  • София
  • Мнения: 6 210
Дедо, както винаги си точен и ясен, и аз благодаря за инфото  Peace. Правих опити да дам шанс на Медикс-а, но се оказаха абсолютно неуспешни. За това продължавам да си купувам прах, а понякога и гел на Калгонит, най-често от големите вериги магазини в София. Знам, че е какато ти го описваш - не "менте", а просто по-ниско качество, но явно най-смотания Калгонит е по-добър от нашия Медикс, за съжаление.

# 279
  • Мнения: 803
Kрисси,

виждам, че си в Пловдив - там водата е много твърда. От колко време ползваш машината и колко често? Питам, защото без сол рискуваш да развалиш йонообменника на машината, който омекотява водата. А гланц можеш да сложиш и да намалиш дозирането на минимум, отново във връзка с по-варовитата вода и правилната работа на машината. Нямаш ли датчици да светят или пищят, че е без сол и гланц?  Някои / по-така / модели даже не тръгват, ако тези два резервоара са празни Wink
А това, че не ти е скъп е отлично. Винаги искрено се радвам , когато сме доволни от някоя цена, защото обикновено срещам обратни мнения. Но зависи и с какво го сравняваш. Срещал съм много качествени немски таблетки на цена 18-19 лева за 100 броя.

# 280
  • Мнения: 3 453
   Дедо, да ти кажа нищо не пищи и не свети.Беко е модела.7 програми, включително и половин зареждане.Не помня точния модел..цифрите де.Ползвам я вече 3 месеца всеки ден.

 Искаш да кажеш че независимо какви са таблетките и сол ли трябва да слагам? newsm78
  Какви са тия немски таблетки?Кажи ми марки и къде се предлагат?Тези на ДМ не ми вдъхват доверие.Пробвах други техни продукти и не съм доволна.

# 281
  • Мнения: 1 315
Изводът е, че ако искаме да сме сигурни в качеството трябва да пазаруваме от западна Европа препарати.  Tired Е, щом излиза всичко чисто от вътре, значи може да си минем и с тукашните. В много голяма степен крайния резултат зависи, не само от препарата, а от това дали избраната програма и температура са съобразени със замърсеността на съдовете вътре, с това дали са засъхнали или са сложени веднага след употреба да се мият, с правилната наредба и така.

Освен това не съм съгласна, че задължително трябва да се слага сол и гланц, когато се ползват таблетки. То си го пише на опаковката на самите таблетки. Ако водата е до еди каква си твърдост - не се слага допълнително, ако е по-твърда, тогава има необходимост от отделно сол и гланц. Така че, тествайте си водата, преди да си пълните резервоарите с излишни неща.

# 282
  • Мнения: 3 453
Dame, тествахме!Затова и не слагам сол и гланц.Много съм доволна как мие.Всичко блести и е идеално чисто Peace Затова и ми стана интересно какво мисли Дедо Wink

# 283
  • Мнения: 803
Крисси,

три месеца - нищо й няма. Машината е още нова.
Не ми харесва когато се раздават съвети по форуми, но ще стисна зъби  Laughing и ще го кажа: купи си сол за миялна и напълни резервоара/около 4-5 лв струва/. След три месеца - пак. В упътването й би трябвало да пише това, или да са ти казали при покупката или монтажа.

На ДМ продуктите и аз не ги харесвам. Познавам ги от много години. Писах го в една тема във форума за откриването на магазините. Евтини неща, но половината не вършат работа, особено препаратите. В козметиката има добри, както и петс-продуктите. Но това е друга тема.
Ще попитам за опаковката от сто таблетки и ще ти пиша на лични , ако ги имат и цената е още същата. Защото бе професионална -за хотели и ресторанти, но за същите машини като битовите.

Dame,
говоря изрично за твърдата вода в Пловдив. Крисси е написала - Пловдив? И наистина точно това пише на опаковката - за мека и средно-твърда вода/под 14 о dH/ без сол. И то ако не се променят услвията. Т.е., ако не преместите машината на място с твърда вода.
Нали не мислиш, че се правя на техник с гащеризон от реклама Laughing  Но ако искаш, ще ти обясня функцията на солта и принципа на работа на йонообменика.

# 284
  • Мнения: 3 453
  Дедо, благодаря за инфото!  bouquetПисах ти на ЛС Peace

 

Общи условия

Активация на акаунт