Препарати за съдомиялна - 2 част

  • 112 288
  • 737
  •   1
Отговори
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Понеже не съм засичала авторката на първата тема скоро да пише в нея, а видях препоръката на Tandoori, пускам нова тема.

Първата тема е тук - ЦЪК

И за да не бъда голословна да кажа, че марката, посочена от Васка въобще не съм в чувала.
Почистване на машината правя на 3-4 месеца. Ама просто ей-така, не че има някаква видима нужда. Правя го с повичстващият препарат на Сомат или Калгонит. Ако нямам- с Меглио.

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 10:18 от Джемма

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Момичета ,помагайте ще си пускам миялната за първи път.Имам таблетки Calgonit всичко в едно.Нужно ли е да поставям сол?

# 2
  • София
  • Мнения: 227
По принцип няма нужда ако таблетките ти са 3 в 1 /сол+гланц+препарата за миене/, но при мен например светят лампичките, че са празни контейнерите за сол и гланц, когато използвам само таблетки.

# 3
  • Мнения: 1 731
За първото зареждане сложих сол отделно от препарата.После вече гледах лампичката дали свети. Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 95
В упътването на моята съдомиялна изрично пише при първо пускане отделението за соли да се напълни с 1л вода и да се допълни със сол. Може би не е лошо да погледнеш какво пише в твоето ръководство  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 402
И аз така, преди да я пусна миялната заредих със сол и един литър вода, както пишеше в упътването, и я пуснах само с изплкващ препарат да се извърти един цикъл вода, ако има някакво промишлено замърсяване да изчезне. Относно препаратите - просто отидох в магазина и купих Сомат, изглеждаше ми най-солиден като опаковка, а и информацията върху опаковката беше най-разбираема:)

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
А според мен Сомат е най-гадния препарат от всички възможни. Ползвам Кларо прах 3в1- евтин и добре мие. И по-рядко Апта на таблетки.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Благодаря ви за споделения опит.Питах,защото в инструкциите които са ми дали нищо конкретно не пише.

# 8
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Аз продължавам да не съм доволна от моята машина. Сложих и сол по ваш съвет, но всичко стои на капки и бели петна. На ръка ги мия по-добре. Ползвах Калгонит 10 в 1 и Апта, ефектът е един и същ.

# 9
  • Мнения: 371
Аз продължавам да не съм доволна от моята машина. Сложих и сол по ваш съвет, но всичко стои на капки и бели петна. На ръка ги мия по-добре. Ползвах Калгонит 10 в 1 и Апта, ефектът е един и същ.
и при мен така се получи и спрях да слагам допълнително сол

# 10
  • Мнения: 1 205
Не съм чела другата тема и незнам дали е споменавано, но аз ползвам Фрешактив. Предпаратите са немски и много добри, според мен дори измиват по-добре от таблетките Калгонит.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 402
За петната може би е хубаво да проверите нивата на твърдост на водата и да си ги нагласите ръчно, ако мислите, че солта е причината за тях. Вариант е да пробвате и друга програма или да си изпрограмирате вие циикъл на миене. Все още нямам фаворит сред препаратите, защото миялната ни е отскоро и ще си следя темичката.

# 12
  • Мнения: 752
И се записвам да следя, защото още нямам много наблюдения. ползвала съм само Калгонит и Медикс и честно казано не виждам разлика. За измиване на машината повече ми харесва на Сомат, сравнен с Калгонит.
Аз допълнително сол не слагам. Нали в София вода не е твърда? какво ще кажете?

# 13
  • Мнения: 284
Не съм чела другата тема и незнам дали е споменавано, но аз ползвам Фрешактив. Предпаратите са немски и много добри, според мен дори измиват по-добре от таблетките Калгонит.
От къде купуваш Фрешактив-не съм ги срещала до сега.

# 14
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Вашите миялни имат ли отделна програма за сушене или е част от общото миене? При моя Електролукс е част от цялата програма, но като отворя всичко е мокро и на петна. Много бавно съхнат. Пък може и да е нормално, ама като незнам - питам. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт