Притеснение от първа бременност

  • 7 055
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Мили момичета споделете какви бяха вашите притеснения при първата ви бременност?
Изпитвахтели страх от нещо?
Някой са доста нервни-колко време продължава това?
Понеже карам 1-ва бременност и ми е доста притеснено Sad

# 1
  • Мнения: 1 053
Има такива теми ве4е.Страх винаги има.Мен ли4но ме беше страх дали вси4ко до края ще бъде ОК (имам един спонтанен аборт преди това).От раждането се страхувах,как ще съм като майка също.Това са нормални притеснения и всяка бременна ги изпитва.УСПЕХ и лека бременност  Hug

# 2
  • Мнения: 9 436
Да изпитвах много страхове,съвсем нормално е това,не се притеснявай.
1-как ще мине бременността
2-дали ще родя живо издраво дете
3-как ще протече раждането
Това са само малка част от нещата,които мислих като бременна.
За нервите,няма да коментирам,от тук нататък хормонете в теб ще бошуват ли бешуват Crazy

Леко бременеене Grinning

# 3
  • Мнения: 1 512
Няма жена която да не изпитва страхове по време на бременноста.В началото страх от аборт,после как ще протече бременност,дали ще се роди живо и здраво дете,как ще протече раждането,даи ще се стравиш с нелеката задача относно отглеждането и възпитанието и т.н.Съвет от мене - намери си някакво занимание с което да отвличаш вниманието си,разхождай се повече и леко бременеене.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Само вмятам, че нервите не зависят от поредността на бременността  Laughing

# 5
  • Мнения: 21
Благодаря ви момичета-наистина съм притеснена.На моменти ставам адски непоносима Joy яки нерви ме гонят,ама ми минава след известно време.
Дай Боже всичко да е наред Simple Smile
Благодаря ви за подкрепата  newsm51  love001

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Само вмятам, че нервите не зависят от поредността на бременността  Laughing

Напълно подпкрепям мнението. Всички казваха на мъжа ми, колко нервна съм щяла да бъда, а беше точно обратното, бях супер спокойна през цялото време. Станах доста изнервена след раждането, докато свикна с новия режим и се нагодим една друга с бебка.

# 7
  • Мнения: 3 241
Мили момичета споделете какви бяха вашите притеснения при първата ви бременност?
Изпитвахтели страх от нещо?
Някой са доста нервни-колко време продължава това?
Понеже карам 1-ва бременност и ми е доста притеснено Sad

Мисля, че ако всички ти разкажат страховете си - ще почнеш да имаш още повече Simple Smile

Предполагам, че повечето жени се притесняват, за нервността не знам.
Аз също мисля много неща, но не смятам, че нервнича. Споделям с близките разни тревоги и обикновено се успокоявам.

Опитвай се да мислиш позитивно  Peace

# 8
  • Мнения: 1 796
Първо се страхувах дали ще задържа бебето(бях рискова бременност),паралелно с това се страхувах дали ще е здравичко,след раждането в следствие на малко родилна депресия бях ''убедена'',че не ставам за майка,а сега всичко е наред и съм много щастлива.Лека бременност и здраво бебче Peace

# 9
  • Мнения: 381
Честита бременност!
Бъди позитивна.
Няма как да не ти минават мисли от рода на "дали всичко ще бъде наред", "сега това, което правя ок ли е за бебето", "вредя ли му с нещо" и т.н...но просто не се вманиачавай.
Радвай се на този прекрасен период.
Мисли за бебето като за вече живо и здраво родено сладурче! Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 23 096
Като цяло бях спокойна. Единствено се молех бебето да е здраво! Не съм психясвала от страх или нещо подобно. След ФМ се успокоих  Peace

# 11
  • Мнения: 21
Първо се страхувах дали ще задържа бебето(бях рискова бременност),паралелно с това се страхувах дали ще е здравичко,след раждането в следствие на малко родилна депресия бях ''убедена'',че не ставам за майка,а сега всичко е наред и съм много щастлива.Лека бременност и здраво бебче Peace
Благодаря ти миличка  love001  love001  love001  love001

Честита бременност!
Бъди позитивна.
Няма как да не ти минават мисли от рода на "дали всичко ще бъде наред", "сега това, което правя ок ли е за бебето", "вредя ли му с нещо" и т.н...но просто не се вманиачавай.
Радвай се на този прекрасен период.
Мисли за бебето като за вече живо и здраво родено сладурче! Hug
Благодаря ти за милите думи,успокоявам се вече.. Grinning

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 22:24 от AnMary

# 12
  • Мнения: X
Sisane, аз също карам първа бременност и не изпитвам никакви страхове. Реалист съм и ме обсебват притеснения понякога, но страх няма. Притеснението е напълно нормално. Мисля позитивно, чакам (нетърпеливо) и се радвам на бременността. Чети позитивни неща, избягвай страшните истории, които ще срещнеш тук и там. Наистина няма от какво да се страхуваш!

Леко бременеене ти желая и живо и здраво бебенце на финала!  Hug

# 13
  • Мнения: 21
Sisane, аз също карам първа бременност и не изпитвам никакви страхове. Реалист съм и ме обсебват притеснения понякога, но страх няма. Притеснението е напълно нормално. Мисля позитивно, чакам (нетърпеливо) и се радвам на бременността. Чети позитивни неща, избягвай страшните истории, които ще срещнеш тук и там. Наистина няма от какво да се страхуваш!

Леко бременеене ти желая и живо и здраво бебенце на финала!  Hug
Благодаря ти много миличка   love001  love001  love001 леко бременеене и на теб ,и живот и здраве всичко да мине добре  love001  love001

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравей!И моите страхове бяха като на всички други:дали ще износя бебето живо и здраво,дали няма да родя преждевременно,дали бебето мърда и разни такива шантави работи.
Желая ти леко и безпроблемно раждане!

Общи условия

Активация на акаунт