А кьде са мамите с термин август???

  • 7 964
  • 51
  •   1
Отговори
Хубаво са се сетили да се потърсят мамите с термин края на годината или догодина... Куде се zагубиха мамите на които им предстои сьвсем скоро ГОЛЯМОТО преживяване???? Толкова бавно минават последните дни 4е ми се прииска да ви потьрся -  другите като мен с големите кореми  Laughing  Моят термин е 7 август и идея си нямам zа пола на бебо  Rolling Eyes  Знам 4е имам о6те 2 седмици до ДЕНЯТ, но ве4е трьпна в о4акване... При вас как е настроението? Успявате ли да се наспивате? Има ли страх от предстоя6тото раждане?


# 1
  • Мнения: 2 609
Здравей и аз съм за август,скоро се чудех защо няма тема и за нас Grinning
Моят термин е за 22.8 и също си нямам идея за пола на бебето,е чувам всякакви предположения от този-онзи,но както се казва-"докато не видя,не вярвам" Stuck Out Tongue
Колкото до наспиването това е една от болните ми теми в момента  Sob .Изобщо не мога да спя(вече незнам от кога не съм се наспивала като хората),въртя се на ляво-надясно и все немога да си намеря място(че и таткото събуждам,сметни какво объщане правя Embarassed   261uu )
За предстоящото събитие,че ме е страх-стах ме е,но имам и проблеми(даже пусках тема скоро)с обръщането на бебчо.
Това е от мен,малко дълго ама... Party  Party  Party
Дано да пишат и други августовски мами
Леко раждане на всички и здрави и красиви бебчета  Hands Thumbsup   babyuu

# 2
  • Мнения: 5 251
Здравейте и от мен августовски мамчета  Wink
Моят термин е за 22 август,но живот и здраве на 12 август от 10 часа ми е насрочено секциото(което е по мое желание,т.е. аз си го избрах).Вече нямам търпение,изнервена съм,недоспала,страхувам се и много ме боли гърба  Rolling Eyes Аз знам пола на бебето-ще си имаме едно прекрасно момченце (на видеозона си го гледам слънчицето Wink ) Вече си накупих почти всичко необходимо и съм в очакване на великото събитие и на момента в който ще си прегърна и нацелувам детенцето  Kiss

Не остана момичета  Wink Поздрави и всичко най,най  Flowers Four Leaf Clover

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Хей, Инес, и аз съм за 7-ми!!!Дали ще устискаме дотогава?Тия последните седмици вярно са доста по-особени от останалите.Аз като цяло тежестите на бременността така и не ги усетих до началото на деветия месец.Но оттогава...Първо 4-5 дни умирах от болки в кръста, докато ми се поразшири таза.После ме хвана безсънието, но за това своя дял имат и жегите, не знам как е в София, от където са повечето мами, но в Плевен беше пещ!!!Едва вчера се поразхлади докъм 30-32 градуса от един дъжд...И сега за капак, снощи ми се поду единия крак Cry Досега не ми се беше случвало и много се жалвах, а майка ми вика - "е, направо си нахална, не стига че чак на финала те ханаха болежките, ами се и оплакваш".Права е, де...
Иначе настроението е супер Grinning Нямам търпение да гушна бебчо!Вече всичко му е готово, както и моят багаж - стегнат и само чака Grinning Лекарите твърдят, че  е момченце - преди няколко дни го мериха - 48 см. и 3240 гр. Grinning На мама мъжлето!!!
Хайде леко дочакване, мили августовски майчета, да ни даде Господ на всички здравички сладурчета скоро!

# 4
  • София
  • Мнения: 592
И аз да се запиша  Simple Smile
Моя термин е 25-ти август (още 4 седмици), но не знам дали бебчо ще устиска до тогава. Много се движи това бебе няма ден, няма нощ. Спането е голям проблем и при мен, гледам когато бебо спи и аз тогава  Simple Smile
Иначе и на мен ми се подува единия крак само. Докторът каза, че е от жегата и аз правя бани с хладка вода вечер. През нощта минава, но на другия ден до обяд пак е същото. Cry
Чакам вече с нетърпение раждането. Дано всичко е наред.
Пожелавам и на вас бъдещи мами леко раждане и прекрасни бебчета.
А, да, бебо ще е момче според доктора  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 655
Моят термин е опредлен на 17 август, но имам рожден ден на 9 август и все му говоря на бебето ни да ни изненада по рано. И аз като Вас имам разни болежки. Боли ми гърба, кръста и краката ми се подуват. Всяка вечер татко ме разтрива и на другия ден съм като нова до 12:00 на обяд.  Laughing  Laughing  Laughing
Бебето ще е най-голямата ни изненада в живота, защото не знаем пола. Направиха ми само един видеозон още в началото и установиха, че всичко е наред. Няма да има втори. Татко много иска момиченце и е накупил роклички  Laughing , аз искам момченце и всичко купено е в светло син цвят Laughing .
В добра кондиция съм и за разлика от Вас, спокойна за големия ден. Всички се опитваха да ме сплашат, но след като прабаба ми, бабите ми и майка ми са родили и аз ще мина успешно по този път. Дори от сега се каня за още 2 бебета, че годинките ми не са малко Laughing .
КЪСМЕТ и леко раждане на всички Ви желая от сърце.
И после да се похвалите. Нали знаете, че аз само чакам тук да чуя за новите бебета на форума. Wink  Wink  Wink

# 6
  • Мнения: 4 965
Моята операция ще е между 15-ти и 20-ти август, но още нямам твърда дата, защото докторката се опасява, че бебоците ще излязат по-рано.
И ние не знаем какъв пол са - дано тази седмица най-после да разберем (ще ме гледат на 3-Д, че са застанали в невъобразими пози - едното е странично, а другото седалищно и надали ще се изместят).
От 2-3 дни почнаха да се появяват и болезнени контракции (не са много - 1 на 2 дни, но са толкова силни, че чак сълзи ми избиват).
Страх от раждането почти нямам, но се притеснявам дали всичко ще е наред и дали бебчетата ще са достатъчно големи, когато се появят.
За спането - много е странно - или не мога да спя с дни (коремът ми пречи; жега ми е; бебите вече не ритат, а направо се опитват да ми пробият корема и т.н.) или спя с часове (като заклана) и сънувам малките шушки.
Сега имам перфектен план - стискайте палци да стане както аз искам (не, че бебите ще ме питат). Решила съм, че искам да родя на 23-ти или 24-ти (тогава ни е годишнината от сватбата) - така ще ни изпишат в събота или неделя (тъкмо тати няма да се чуди как да бяга от работа), а и на 30-ти (моят рожден ден) ще съм си вкъщи  Stuck Out Tongue .

# 7
momicheta sujaliavam che pisha na latinski, no veche za 5ti put opitvam i s nemskata mi klaviatura ne stava i ne stava... dori emociite ne moga da si presuzdam..dnes mai ne mi e den


iskam da vi kaja che sum mnogo shtastliva da spodelia tezi posledni neverojatni dni do zapoznanstvoto mi s beb4o. mnogo mi stana smeshno kak pela i muja i pazaruvat, no kakvo da se pravim, znaem ili ne pola triabva da se podgotvim, zashtoto vseki den moje da e iznenada za nas. vchera preprochitah na lorans pernu knigata i po tochno glavata s bezboleznoto rajdane, mai tova sus straha triabva da go zabravim ako iskame da e nie po leko i na nas ina beb4o.az minalia mesec mnogo se strahuvah, no sega kolkoto poveche mi nablijava termina tolkova poveche smelost nabiram, puk da vidim nakraja kak shte se predstavia. ineteresno mi e che povecheto se oplakvate ot bolko v gurba prichineni ot razshirenieto na taza puk az takiva niamam dano mi e dostatuchno shirok zashtoto ako neshto ne iskam to tova e sekcio. triabva na sledvashtata konsultacia da se pointeresuvam dali mi e dostatuchno shirok taza, 4e tuk ne sa mnogo slovouhotlivi...

# 8
napravo se izmu4ih dokato napisha teja niakolko reda po gore, no niamam nito glavni bukvi, nito mi pozvoliava da pravia korekcii..taka 4e vsichko e na prima vista..
belinda za jegite v pleven znam ot maika mi shtoto tia beshe za edna sedmica komandirovka tam i mi pisa 4e e mor, mai nai dobre e da si sedi6 prez denia vku6ti i da izliza6 samo ve4er...
a strahotna novina e che si imame i bliznacheta v grupata na sharo...
dano rodim leko i burzo zdravi bebeta puk momichenca ili momchenca neka bude iznenada .

# 9
  • Мнения: 204
Здравейте скъпи мами за август! И аз съм  за 15ти.
Когато се присъединих към вас тук в бг-мама имаше тема за августовите мами, но после някак си замря! Колибри обаче, която също е за август пусна такава тема в дира (дир.бг, клуба е за бъдещи майки)  и от доста време там кипи оживена дискусия, срещахме се и се срещаме! Вече има няколко мами с бебоци  Laughing
относно жегите - аз много обичам жеги и сега чак ме е яд че толкова облачно! През последните дни е желателно много да се разхождаме - и аз правя колкото се може по-дълги преходи. Най-обичам вечер след 8 и трийсет със съпруга ми, разхождаме се почти до 11! Laughing
Сега обаче като няма слънце - може да се разхождаме и през целия ден!
инес, боли ли те от време на време опашката?? Защото ако те боли - то това са болките от разширяването на таза!

Мен също не ме е страх от раждането! Ще раждам нормално, нямам никакви подготвителни контракций, само много киселини, леко подуване на крайниците и много активно бебе, което ме рита по 24 часа в денонощието (освен когато не спим, де)!!
Видяха му пола още около 20та г.с. - момченце! Ама ще видим като се роди  Laughing

пожелавам ви приятни последни метри и да разказвате като се случи събитието!!!

# 10
Здравейти мами августинки Simple Smile
Термитът ми е на 30 август, но последният път на прегледа по размерите определиха 28-ми. Но както казвам аз е и някой други важни люде "като му дойде времето". То само ще реши. И мен ме е страх от преждевременно раждане още повече, че имам и скъсяване на шийкато на матката още от 6-тия месец. Но щом дотук изтърпях се надявам вкичко да е окей!
Мен ме болят много краката и вечер преди заспиване е направо кошмар. Не се подуват ами болят и са страшно топли. Вечер си лягам с леген с хладка вода до леглото и през 3 минути си топя краката и така. Незнам ако някоя от вас е така и има някакъв лек ще се развом да сподели!
Желая успех на всички и леко раждане!

# 11
Привет отново  Laughing
Billy тая тема zа августовските маики вероятно сьм я пропуснала беz да искам...,а в дира не сьм се регистрирала досега и идея си нямам колко сте много, но тук определено се броим на прьсти Sad Колкото до жегите и аz много ги оби4ам, но това лято така и не дойде в Австрия (кьдето живея). В тоя ред на мисли ми е толкова грамотно написан постинга, zа което сьжалявам но наистина не е лесно на немска клавиатура  Rolling Eyes  Преди 2 месеца си бях купила дре6ки zа последните месеци от бремеността и какво сега не мога да ги нося zа6тото са лятни, а тук най високата температура е 20 градуса от седмици насам Shocked
Billy колкото до болките в опа6ката, такива нямам, но имам от време на време някакво неприятно схва6тане на краката горе в ставите.... много е странно, все едно някакьв нерв ми е притиснат... И мойто бебе рита много и всеки ден Laughing  Аz ли4но много се zабавлявам и винаги като си по4не турнирите се опьвам на някои диван и се кефя на рок4етата които се появяват по корема ми  Wink  
Хаиде успех на вси4ки и дано се появят о6те мами в 9ти месец  Wink



# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: ines
но имам от време на време някакво неприятно схва6тане на краката горе в ставите.... много е странно, все едно някакьв нерв ми е притиснат...


Това и аз го получавам, много е странно наистина... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 609
Спокойно бъдещи мами Grinning
Относно болките(схващанията)в ставите на мен също ми се появиха и мамите от форума ми обясниха,че е от разширяването на таза-бебчо си проправя път.Явно на всеки се появява на различно място:опашката,ставите на краката,аз бях го определила като областа на чатала,а една мама беше писала-срамната кост.Много са неприятни наистина тези болки,при мен в началото бяха по-скоро тъпи,а сега са ужасни Imp ,добре,че са временни.
Поздрави и леко дочакване на най-щастливия ден  babyuu
 #Onfire  #Onfire  #Onfire

# 14
  • Мнения: 5 251
При мен се засили болката в гърба  CryПреди ме болеше целия гръб,а сега болката се локализира малко над левия хълбок,имам чувството, че ми е счупено някое ребро  :nervous: Снощи неможах да заспя от болка,нито можех да легна,нито можех да седна.А малкия се бунтува и непрекъснато се мърда и се мести ту в ляво,ту в дясно.Бях пуснала тема за "Болките в гърба",но малкото мами който ми отговориха,препоръчаха почивка и масажи  Rolling Eyes Но аз дори немога да пипна местото където ме боли Sad Моля ви ако знаете начин по който да си облекча болката ще съм ви безкрайно благодарна  Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 592
Цитат на: Radina
При мен се засили болката в гърба  CryПреди ме болеше целия гръб,а сега болката се локализира малко над левия хълбок,имам чувството, че ми е счупено някое ребро  :nervous: Снощи неможах да заспя от болка,нито можех да легна,нито можех да седна.А малкия се бунтува и непрекъснато се мърда и се мести ту в ляво,ту в дясно.Бях пуснала тема за "Болките в гърба",но малкото мами който ми отговориха,препоръчаха почивка и масажи  Rolling Eyes Но аз дори немога да пипна местото където ме боли Sad Моля ви ако знаете начин по който да си облекча болката ще съм ви безкрайно благодарна  Hug


Ради, мен също ме тормозят ужасни болки в гърба и кръста още от шестия месец. Говорих с моя доктор и той ми каза да се мажа с  Fastum Gel. При мен имаше минимален ефект  Cry
Единсвеното, което помага е масажът на тати. Не е нужно да натиска, а колкото на теб ти е приятно.
И обезателно всяка вечер ( горкия тати  Embarassed ще ни изтърпят още един месец)

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Радина, ще мине, стискай зъби!Аз бях така за около 4-5 дни, изобщо не спах през това време, не можех нито да се движа, нито да лежа от болка.Пробвай с някакво обезболяващо, но едва ли ще помогне - просто бебо си намества главата:)Знам, че е ужасно депресиращо, но после изведнъж спира, поне при мен беше така...Много ти стискам палци!!!

# 17
  • Мнения: 5 251
Благодаря ви момичета  Simple Smile
Сега говорих с акушерката си и тя каза "Бебето е голямо и все още не се е наместило в малкия таз,затова ти притиска.Вземи един Спазмалгон или Но щпа и си намери подходяща поза в която няма да те боли толкова.За съжаление нищо друго неможем да направим"
Утре съм на консултация и ехоргаф и ще видим какво пак ще кажат,дано вече е започнало да слиза на долу,за да не ме боли толкова  Confused
Още малко остана трябва да издържа,все пак си заслужава  Stuck Out Tongue

# 18
  • Мнения: 112
Zdraveite "avgustinki" i az sam s Vas! moia termin e na 8-mi...i nie
sme v ochakvane! niamam oplakvania, daje moga da se pohvalia s mn leka bremennost, NO veche e vreme za sabitieto i chakame  Simple Smile  bebonka da reshi koga shte iska da se rodi  Laughing
uspeh na vsichki...i do skoro!

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Днес ходих на лекар.Човекът ме прегледа много внимателано/вече гинекологично, искаше да види шийката/.Имам ТРИ САНТИМЕТРА разкритие  Shocked  Shocked Sign Exclamation Направо ме разби...Питах го поне още седмица няма ли да откараме, че до термина имам 8-9 дни...Каза хич да не се надявам Stuck Out Tongue и че раждането можело да започне всеки момент - главичката била много ниско, а и това голямо разширение...Направо не можех да повярвам - хората часове чакат за три сантиметра, а аз изобщо не съм и усетила - досега не съм имала нито една болезнена контракция...Много странна работа...Това беше по обед, после малко прокървих след прегледа, но бързо спря.Цял ден чакам да ми падне тапата, ама няма нищо...Иначе багажът е стегнат, аз съм готова и изобщо Grinning Айде, ако ме няма тези дни, да знаете къде съм!Пък ако съм си тук - докторът значи се е объркал нещо Grinning

# 20
  • Мнения: 5 251
belinda леко раждане ти пожелавам и едно красиво бебе на финала   babyuu
И аз вчера бях на лекар  Simple Smile Корема ми е пораснал още,за 6 дена с 2 см. обиколката и с 1 см. височината на матката.Бебо е 3500 гр.за сега,а доктора каза да очаквам голямо бебе около 4 кг   ylinfant За 12 дена е качило близо 1 кг. Не ми се мисли ако трябва да чакам до реалния си термин колко ще стане на кг  :lilangel:

Пожелавам леко раждане и най-хубавите бебета на всички мами  Kiss

# 21
  • София
  • Мнения: 592
Белинда, стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно  Simple Smile
Скоро ще се радваш на малкото ангелче Big Ups
И да пишеш как е минало.......когато можеш де Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 609
Белинда,пожелавам ти с цялото си Heart   всичко да мине добре  Hands Thumbsup !!!
Леко и безпроблемно раждане и да се похвалиш после:onfire:
Ние сме след теб Party   Party  Party

# 23
Belindaaaaaaa браво на теб. Дано цялото раждане мине все така леко както тея пьрви 3 см  Wink
Желая ти от сьрце едно zдраво и жиzнено беб4е и скоро да раzправя6 как е било, на нас останалите пьрвескини  Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 391
Eто ме и мен тук сред вас!
Аз съм с термин 11 август. Чакам момиченце, което ще кръстим Елена.

Ние наистина сме 40 августинки в клуба на дир-бг. Ето и линк за там, ако искате можете спокойно да пишете и четете и там . Наистина се сформирахме супер агитка и се срещаме многократно вече, правим снимки, и си изкарвахме много весело бременността! Жалко че и с вас не сме се намерили по-рано.
ето линк към темата на Августинките в другия клуб! Заповядайте и там - само също трябва да се регистрирате Simple Smile
http://clubs.dir.bg/?newpost.php%3FCat%3D16%26Board%3Dbudeshtima … ollapsed%26sb%3D5

Иначе казано моята бременност мина леко.  В момента малко повече вече се изморявам. Болят ме кокалите на д-то, отвътрешната страна - откъм срамните му там части. Ама не е болка за умиране...  Накупено е всичко за беба - за първите дни. багажът за болницата стегнат. Бойна готовност! Очакваме с нетърпението идването й на белия свят!!!
как искам вече да я гушна!  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 120
Здравейте мили августовски мами Wink
Моят термин е на 19-ти. и чесно казано вече съм много нетърпелива да видя бебчо.Първият подарък, който му купих беше креватчето,а сега започнах да му набавям и дрешки.
Като цяло до сега изкарах лека бременст без никакви болки и оплаквания,но си е истина,че 9-ят месец е най-тежък.Проблеми със спането нямам, единствено ми тежи ставането до тоалета всяка нощ по 2 пъти.Краката ми,по точно стъпалата ми взеха постояно да се подуват,но смятам,че е нормално и не е болка за умиране.
Не съм напълно сигурна какъв ще е пола на бебо,защото на видеозона все не успяват да го разберат,но сестрите в консултацията по тоновете му предвиждат ,че ще е момче.Много бих се радвала да е момиченце,имам си вече едно момченце,но живот и здрве каквото дойде Stuck Out Tongue
Пожелавам на себе си и на всички вас леко и безболезнено раждане Simple Smile

# 26
Здравейте майчета!Моят термин е на 20.08.За сега мога дасе похваля с лека бременност Grinning Нямам никакви болки, освен ако не сам стояла далго време права, тогава всичко почва да ме наболява, но след кратка почивка съм като нова. В понеделник съм на консултация и нямям търпение да видя бебо, казаха, че е момче.С тати решихме да се казва Хари на дядо му  bowuu Искам да споделя с вас колко мил и грижовен е моят мъж, ако го видите само как се вълнува за бебето. На всяка консултация оставя работата си и идва с мен и снима монитора на видеозона с камера, за да можем да си припомняме какво се е случвало през изминалите месеци. Heart Eyes Наистина съм щастлива и сигурна, че нашето дете ще расте сред много любов. Пожелавам го на всички и успех на предстоящото събитие wavey

# 27
Аз съм за 16.08  и е момченце.И аз през цялото време четях в клуба на дир.бг.Днес купих първите неща за бебо,но всичко друго ще се купува след като се роди.Раждането ми вече е уредено и само чакам да тръгне да се ражда и тичам да ме кръцнат GrinningУжасно много ме болят всички кости на таза и тазобедрените стави.Вече много  се уморявам от всичко. От няколко дни корема забележимо ми се смъкна.Имам разкритие 3 см още от седмия месец.Искам да пожелая на всички августинки бързо и леко раждане!!! Laughing  Grinning

# 28
  • Мнения: 204
Цитат на: ines
Привет отново  Laughing
Billy тая тема zа августовските маики вероятно сьм я пропуснала беz да искам...,а в дира не сьм се регистрирала досега и идея си нямам колко сте много, но тук определено се броим на прьсти Sad Колкото до жегите и аz много ги оби4ам, но това лято така и не дойде в Австрия (кьдето живея). В тоя ред на мисли ми е толкова грамотно написан постинга, zа което сьжалявам но наистина не е лесно на немска клавиатура  Rolling Eyes  Преди 2 месеца си бях купила дре6ки zа последните месеци от бремеността и какво сега не мога да ги нося zа6тото са лятни, а тук най високата температура е 20 градуса от седмици насам Shocked
Billy колкото до болките в опа6ката, такива нямам, но имам от време на време някакво неприятно схва6тане на краката горе в ставите.... много е странно, все едно някакьв нерв ми е притиснат... И мойто бебе рита много и всеки ден Laughing  Аz ли4но много се zабавлявам и винаги като си по4не турнирите се опьвам на някои диван и се кефя на рок4етата които се появяват по корема ми  Wink  
Хаиде успех на вси4ки и дано се появят о6те мами в 9ти месец  Wink






Браво на твоето бебе!!` И моето е супер активно и аз от време на време така му се радвам на рогчетата и на движението на корема - но през последната седмица взе да става доста болезнено. Днес дори направо подскочих в леглото от удара с лакът, който получих точно където ми е белега от операцията на апендикса! Sad така че вече не му се радвам толкова на шутовете. Нямам никакво търпение да се роди! Още преди месец ми казаха че е 2 800 и очаквам някакв бебе гигантче (макар че много се надявам тия прогнози да не са верни, щото иначе ще се измъча)
Аз имам оплаквания едва сега от както влезнах в деветия, но странното е че последните няколко нощи ми изчезнаха киселините и ходя до тоалетната само по веднъж на нощ!!! Корема ми обаче не изглежда да се е смъкнал. На преглед съм чак на трети и се надявам и аз да имам поне изтъняване на шийката Simple Smile

Белинда, пожелавам ти успешно, леко и много наситено с приятни емоции раждане! И разбира се здраво и прекрасно бебче!
Както и на всички останали, де Laughing

# 29
  • Мнения: 2 609
Как сте августовски майчета?
Къде се загубихте?
Има ли новини при вас?
Днес на мен ми потвърдиха,че е почти сигурно ,че ще ме режат  Cry .Чесно да ви кажа МНОГО МЕ Е СТРАХ...!Все се надявам да ми се размине ...ама...

# 30
  • Мнения: 5 251
И мен ще ме резнат  Wink Но аз си го избрах,пък и бебо е голям(да ми е жив и здрав)  Laughing На 12 август от 10 часа ми е секциото,ако бебо не реши да излиза по рано  Stuck Out Tongue

Пожелавам на всички мами леко раждане и най-хубавите бебчета  Flowers Four Leaf Clover

# 31
  • София
  • Мнения: 592
Здравейте августовски мами  Grinning
На вас смъкнаха ли ви се вече бебчетата?
На мен от снощи ми се появиха болки в тазобедрените стави и главата на бебо много ме натискаше. Дали това е признак? Аз само си гледам корема и се чудя дали се е смъкнал или си внушавам. И след колко време може да започне раждането?
По принцип имам още 3 седмици до термина.....
Може ли да ми каже някой по-сигурен признак, на консултация съм чак в понеделник, а до тогава ще се чудя Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 204
Цитат на: Bobolina
Здравейте августовски мами  Grinning
На вас смъкнаха ли ви се вече бебчетата?
На мен от снощи ми се появиха болки в тазобедрените стави и главата на бебо много ме натискаше. Дали това е признак? Аз само си гледам корема и се чудя дали се е смъкнал или си внушавам. И след колко време може да започне раждането?
По принцип имам още 3 седмици до термина.....
Може ли да ми каже някой по-сигурен признак, на консултация съм чак в понеделник, а до тогава ще се чудя Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes


По принцип казват, че корема се смъква 1-2 седмици преди раждането!

На мен така ми се смъкна преди една седмица и вчера доктора ми каза, че шийката почти се е изгладила и имам почти 3 см. разкритие - така че се очаквало да родя до края на тази седмица Laughing
Изчакай си консултацията в понеделник спокойно (е ако не родиш до тогава  Laughing )

Други признаци - последната седмица преди раждането е възможно да почнеш да сваляш килограми, още казват, че като наближи ражднато( за дни говорим) - почва да ти се ходи по малка нужда през час, друго - усещането че бебето ще ти падне между краката (че ще го изтърсиш) е признак - до една седмица; и още съм чувала - много голямо подуване на крайниците (но без високо кръвно - което си е чиста прееклампсия), та подуването и повишеното задържане на вода - също бил признак, но аз честно казано не съм съгласна с тоя последния.
Надявам се да съм ти била от полза, макар че не се връзвай толкова на такива нещица .. когато му дойде времето то ще си тръгне (бебето)!  Laughing

А някой знае ли какво стана с Белинда?!

# 33
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Billy


А някой знае ли какво стана с Белинда?!

И аз това се чудех снощи,като поднових темата. Grinning
Може вече да е родила... Grinning  Stuck Out Tongue  Grinning

# 34
  • Мнения: 5 251
Сега се върнах от консултация,какво да ви кажа......корема ми се е смъкнал 5 см. надолу и обиколката ми е спаднала с 1 см. Секциото ми е определено за 12 август,но може и да не устискаме до тогава  Confused Много ме е страх,корема ми е стегнат почти непрекъснато  Rolling Eyes От време на време се появяват леки болки, но за секунди.Какво мислите ще издържа ли до 12?
Ако не се засечем ви пожелавам леко раждане и незабравими радостни мигове с бебетата  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 592
Благодаря ти Били, май наистина си въобразявам че се е смъкнал Embarassed  и ме хваща параноята  Sad
Но се надявам бебчо да постои още малко, нищо че вече много ми тежи  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 36
  • Мнения: 204
Цитат на: Bobolina
Благодаря ти Били, май наистина си въобразявам че се е смъкнал Embarassed  и ме хваща параноята  Sad
Но се надявам бебчо да постои още малко, нищо че вече много ми тежи  Embarassed  Embarassed  Embarassed


Може и да не си въобразяваш!? Защо така реши? И защо не искаш да раждаш? Ако бебето е готово да излиза? Само не се страхувай, всичко ще бъде наред!! Laughing

# 37
  • Мнения: 1 391
Момичета, и на мен хич вече не ми се чака до 11-ти... така ми се иска вече да се ражда бебка... ама тя си седи вътре и явно й харесва....
Кога ли ще се роди? Това е въпросът който си задавам нон-стоп!
Няма ли някоя родила вече августинка?!?  - скоро ще разберем!
А вече е 5ти август. Времето си лети!

# 38
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Здравейте и от нас с бебка в отбора Laughing Аз съм с термин 26 август, но имам предчуствие за нещо като 20-ти...Незнам, може би си въобразявам, времето ще си покаже. Нямам никакви признаци - нито ми се смъква корема, нито бебето е поспряло да се върти непрекъснато, нито пък съм започнала да губя килограми. А и този синдром на гнездото, дето те хваща луда страст за чистене, не ме е посетил още, за жалост...
И може ли някой да ми каже защо лентичката ми отчита 34 седмица, като съм в 37-ма??? Помощ!

# 39
  • София
  • Мнения: 592
Здравейте августинки,
днес бях на преглед и резултатът е : бебчо се е смъкнал, имам 50% изгладена шийка и 1см разкритие.
Май моментът наближава  Grinning
Ох, аз още не съм готова с приготовленията и утре ще наваксвам, пък до където стигна. Ако бебо не реши нещо друго  Wink Тогава остава тати да се оправя....
А при вас как е положението?
Пожелавам на всички скоро да се похвалим с най-страхотните бебоци  Grinning

# 40
  • Мнения: 5 251
На мен ми остават живот и здраве 2 дена до секциото  Rolling Eyes
Хем съм изплашена  Shocked ,хем нямам търпение да видя бебо  Simple Smile Последните няколко дена бях изпаднала в депресия,не ме питайте защо и аз незнам  Imp чак се намразих  Close
Пожелавам на всички ви леко и безпроблемно раждане и най,най сладките слънчеви бебета  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 704
Момичета аз съм от декемврийските мами, но се намесвам в темата само да ви пожелая леко раждане, здрави и хубави бебоци, че на всички ви е наближила срещата с мъничетата  Laughing а някои може би вече са родили  Wink стискам палци. пък после ще разказвате и ще показвате снимки Grinning

# 42
  • Мнения: 112
nashia termin beshe na 8-mi..., NO biahme na pregled i prosto
 bebonka mi e s harakter ot sega  Laughing ... lekarkata mi kaza che
moga da poizchakam edna sedmica i da ne se shashkam...off ama
tova chakane, a az opredeleno se shashakam - purve bremennost
mi e..., a i bebonka e goliama veche, a i kak rita  Simple Smile  dai Boje na
vsichki ni leko rajdane i zdravi bebcheta! vesel den i ot men!

# 43
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Mags
Момичета аз съм от декемврийските мами, но се намесвам в темата само да ви пожелая леко раждане, здрави и хубави бебоци, че на всички ви е наближила срещата с мъничетата  Laughing а някои може би вече са родили  Wink стискам палци. пък после ще разказвате и ще показвате снимки Grinning

Благодаря ти!!
Дай Боже наистина да е така за всички ни!!!

# 44
  • Мнения: 1 120
Здрвейте отново Simple Smile
Остават ми 8 дена до термина,но на бебо за сега не му се излиза и явно му харесва да си седи на топличко,а аз съм толкова нетърпелива да го видя.
Някой знае ли колко дена след термина лекарите предизвикват раждането?

# 45
  • Мнения: 5 251
Mandi доколкото знам от 7 до 10 дена след термина,ако не се роди бебето ще ти предизвикат раждането  Rolling Eyes Разбира се ,ако плацентата е хубава,в противен случай и по рано (това го знам от доктора си,но май всички практикуват по различен начин  Rolling Eyes )
Леко раждане и едно хубаво бебе ти пожелавам миличка  Simple Smile
Аз живот и здраве утре сутрин ще се срещна с моето бебе  Laughing Притеснена съм малко,но предполагам ,че е в реда на нещата  Confused

# 46
  • София
  • Мнения: 592
Ради, стискам палци за утре всичко да мине добре и да няма никакви проблеми  Big Ups
Не се притеснявай, а си мисли само как ще се гушкате с бебчо  Hug

# 47
  • Мнения: 2 655
Момичета,
на всички които очакват през най-любимият ми месец да станат МАМИ, пожелавам леко раждане като моето.
Родих малката АЛИСИА за 4 часа и вообще не боля. След като ми я сложиха в ръцете, казах на татко че ще родя още 2 дечица.
Усещането е неповторимо с нищо не може да се сравни.
Само трябва да се отпуснете и да го изживеете с наслада. Аз бях доста добре психически подготвена и малката ми помогна и излезе бързо, бързо за да се срешне с мама и татко.
КЪСМЕТ на всички.

# 48
Привет!
Останаха ли още мами за Август?  Grinning

Специално за Pela - Честито още едно лъвче на мама лъвка!!!  Laughing Да ти е жива, здрава и те радва много, и послушна да е, макар че с тази зодиа ти знаеш най-добре от собствен опит.  Sunglasses Да видим дали ще ти стана колежка по зодии.  Wink

Моят термин е за 28ми, но аз не знам защо, нещо ми казва от вътре за 18ти. Да видим дали само си внушавам.  По принцип не мога да се оплача, чуствам се прекрасно и нищо не ме боли!
Дай боже на повече мами леко раждане като на Pela!

Чакането продължава...  Confused

Good luck на всички и много радости!

# 49
  • Мнения: 2 609
И аз все още чакам,но все пак имаме още 9 дена,а и с тая вероятност-секцио може да се родим по-рано(като не се обръщаме...)
Леко раждане на всички!!!

# 50
  • София
  • Мнения: 592
Цитат на: buubinka
И аз все още чакам,но все пак имаме още 9 дена,а и с тая вероятност-секцио може да се родим по-рано(като не се обръщаме...)
Леко раждане на всички!!!


а бебчо смъкнал ли се е вече? Защото ми бяха казали, че като се смъкне много по-трудно се обръща Rolling Eyes  Но и до последно не се знае и може да се завърти. Пожелавам ти го от сърце и стискам палци всичко да е ок   Big Ups

# 51
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Bobolina
Цитат на: buubinka
И аз все още чакам,но все пак имаме още 9 дена,а и с тая вероятност-секцио може да се родим по-рано(като не се обръщаме...)
Леко раждане на всички!!!


а бебчо смъкнал ли се е вече? Защото ми бяха казали, че като се смъкне много по-трудно се обръща Rolling Eyes  Но и до последно не се знае и може да се завърти. Пожелавам ти го от сърце и стискам палци всичко да е ок   Big Ups

Незнам дали се е смъкнал Embarassed ,спред мен не е ,като си гледам корема-няма промяна.
Благодаря за пожеланията,подобно и на теб.
Дано найстина всичко да мине добре Praynig   Hands Thumbsup  wavey

Общи условия

Активация на акаунт