лекарство от Москава IRS-19, търся съдействие

  • 6 895
  • 12
  •   1
Отговори
  • българия
  • Мнения: 31
здравейте, моля Ви за съдействие имам син на почти 5 години и ни изписаха един спрей вексина за нос , но за съжаление в БГ я няма единствено в Москва или в Русия се продава без рецепта . Може ли някой да ми съдейства да я закупум от там.  Струва 20лв ще си платим всичко и доставка . Казва се IRS-19 трябва да я впръскваме ама тук уви липсва. Търсили сме я на много места Австрия, Германия, Гърция, Турция, Молдова ,Сирия но нямам познати в Москва. А д-рката ни каза че преди коледа на др пациенти са им я доставили от там. Благодаря предварително.

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
ПРеди 7-8 години съм я купувала от тук. Имаше разлепени брошурки навсякъде и понеже дъщеря ми често страдаше от хрема, причинена от стафилококи , реших да питам лекарката ни за нея. Каза , че не действала в повече от случаите , но аз вдигнала вече ръце от вечните хреми на детето , реших на своя глава да я купя...Пръсках точно по указанията и докторката се оказа права. Файда не видях никаква.
Интересно защо Ви изписват този спрей, след като не може да си го купите тук? Няма ли друго лечение?

# 2
  • българия
  • Мнения: 31
откриха му бактерия в носът "Мораксела" и лекуващата ни каза че това е най - доброто което има срещу тази бактерия, но в БГ не се внася от2  години. Правихме нагревки, но все още има секрети и търсим лечение. Не сме го ползвали и не мога да кажа дали ще има ефект, но се надявам да му  помогне. 

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Антибиограма правихте ли? Не се ли влияе от накакъв АБ, и да мине с антибиотични капки, бактробан или орален АБ , ако не става с нищо друго?

# 4
  • в джунглата
  • Мнения: 916
И аз съм го пробвала, с големи надежди го поръчах от Москва, но уви нямаше никакъв резултат. За съжаление не поддържам връзка с тези хора които ми го донесоха.

# 5
  • българия
  • Мнения: 31
От миналата година имаме проблеми със синусите откриха му синузит и казаха че е предизвикан от тази бактерия. Какви ли не лечения капки, антибиотик, нагревки но малко се пооправи и после пак.  Лекуващата каза че тази бактерия е като плесен и много бързо пак се активира и затова не може да диша през носа. Вечер е много трудно защото му се стича секрета в гърлото и кашля и хърка  никак не е приятно. След нагревките малко се пооправи но пак има лек секрет който е навътре. За това търсим този спрей каза че е много добър срещу тази бактерия. Надяваме се тя да помогне.  Praynig 

# 6
  • Мнения: 25 684
А от друга страна не може ли да се купи? Или он-лайн?
http://www.pharmacy1010.com/irs_19.html

# 7
  • българия
  • Мнения: 31
НЯМА ГО В НАЛИЧНОСТ .   #Crazy   МЕРСИ ВСЕ ПАК ЗА САЙТА

# 8
аз имах резултат от посявка преди година и половина моракселла на гърло но оплаквания откъм гърло нямах. Имах оплаквания след прекарана мононуклеоза и последващи стрептококови антитела в посока ставни болки. Моракселлата излезна след пеницилин уж с продължително действие, но се оказа моракселлата резистентна на същите 5 вида АБ както стептокока който също бе оцелял на пеницилина 10дни аугментин. След като с пеницилина получих повече влошаване повече не прибегнах от АБ.
Може би да се допитате до имунолог нещо в пососка общо имунно поведение, или най-малкото 'СНЕМАНЕ НА ИМУНЕН СТАТУС', една година синузитни/алергичен ринит оплаквания може да буди съмнение за раздвижване в клетъчния имунитет, пък продължете да си търсите препарата който като действие доколкото разбирам трябва да съдържа готови антитела или 'бактериални лизати' към моракселла?
Бронховаксом капсули не съдържа ли същите?
Ако Moraxella е синоним или равно на (Branhamella)catarrhalis, то в листовката на бронховаксом има някакво  (Branhamella )catarrhalis, само не е разделено със запетая от нейсерията ... което не ми е  ясно доколко е техническа грешка, щото не съм медик.
http://www.medicine.bg/public/listovka/25053s.pdf

обикновенно баките може да си виреят без оплаквания в болшенството здрави хора, но трябва да си осигурят заговор с вирус или алергия за нещо повече ..т.н. .
Моракселлата също е популярна за бронхити.
Не е изключено и случайно по грешка замърсен резултат на посявката.
вашата колко резистентна е?
моята бе резистентана на: пеницилин, гентамицин, ципрофлоксацин, макропен, и петото не помня, с други думи на вси що съм пила през живота или не съм пила(гентамицин).

# 9
от кой град сте.
 Какви спец. изисквания биха имали руските куриерски фирми за такъв род пратки, все нещо живо може би се съдържа и да не попада под специлани клаузи.
наистина този спрей беше повсеместно разпространен преди време, и у нас се мотаеше без да му обръщаме внимание докато не го изхвърлихме.

# 10
  • българия
  • Мнения: 31
благодаря Ви много за инфото. За снемане на имунен статут да добре е като идея и ще го направим.

# 11
  • Мнения: 9
Здравей, ако все пак държиш на лекарството опитай в сайта на однокласники чрез някой познат аднат там.

# 12
  • българия
  • Мнения: 31
искам да благодаря на Диана.   bouquet  вече ми е пратено лекарството и го чакам. Да си жива и здрава Диана.   

Общи условия

Активация на акаунт