Тя не желае...?!

  • 4 387
  • 48
  •   1
Отговори
Имам дъщеря, която е в осми клас и й предстои бал.
Дотук всичко е хубаво, но тя не иска да отиде! Казах й, че не може да пропусне такова събиране, но тя ми възрази, че не иска да прекара и ден с тези хора (нарече ги с друго название, но както и да е).  Знам, че тя не харесва класа си, но искам да отиде на бала си, защото все пак с какъв спомен ще й остане от завършването на основното образование - докато всички се забавляват, тя да стои сама!?
 Моля Ви, помогнете - как да я убедя? newsm78

# 1
  • Мнения: 700
Ако е възможно да заведе някой приятел извън класа. Дали ще е разрешено? Хем ще е на бала, хем пък ще е със страничен човек.

# 2
 Milenna, предложих й такъв вариант, но тя отново ми възрази и ми каза, че КАТЕГОРИЧНО нямала да вземе някой със себе си, за да го заведе при тези...(дано емотиконката да обясни някои умишлено пропуснати епитети #2gunfire).  А и дори не знам дали е разрешено - тя не си прави труда дори да слуша за бала. Дори нямаше да разбера, че се организира такъв ако не бях говорила с една моя приятелка, която има дете в нейния клас.

# 3
  • Мнения: 3 200
Мен ме учудва не реакцията на детето, а твоята.
Защо й се месиш? Достатъчно голяма е, за да чувства и знае къде й е мястото.
Постави се за малко на нейно място и си представи колко отрицателни емоции и чувства таи в себе си към тези хора.

А защо имат бал?
Що за събитие е да завършиш 8 клас? Shocked
 

# 4
cool_witch, доколкото разбрах децата са искали да празнуват. Искам да отиде, защото там ще бъдат учителите й, бившите й съученици.  Когато аз завършвах осми клас също имаше подобно събиране, но беше подобно на последен час на класния ръководител, а не бал с музика и тим подобни.  Помня как едно момиче не дойде в тази вечер и години наред се чувстваше зле поради този факт. не искам дъщеря ми да се чувства по този начин. Ако не заради съучениците си, д отиде поне да с е сбогува с учителите си. 

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Можеш само да и обясниш, че вероято след време ще съжалява, но при положение, че не се е чувствала добре в този клас  енормално да не иска да "празнува", "сбогува" и т.н. Правото си е нейно. А с учителите си може да се вижда на всеки 15 септември. С моите съученички и като студенти ходехме на откриването на учебната година.
Решението си е нейно, има право да изрази отношение и чувства по своя си начин.

# 6
  • Мнения: 3 200
Според мен правиш голяма грешка.
Замисли се защо тя не ти е казала. Може би защото е очаквала точно таква реакция, а е искала да си я спести.
От теб се очаква да я подкрепиш, а не да дуднеш.  Laughing
Пак ти казвам - постави се на нейно място.
Може би чака с нетърпение денят, в който няма да ги вижда повече, а ти го отдалечаваш във времето.
По-добре е един ден да съжалява, че не е отишла по собствено желание, отколкото да съжалява, че те е послушала.
А ти ако искаш, можеш да направиш същият този ден незабравим. Изпрати я на екскурзия, организирай й някаква изненада...
Тя с учителите си ще намери кога и как да "се сбогува".

# 7
Говорих много пъти с нея. Споделя съм й това, което ми е споделяла моята бивша съученичка за това как се е чувствала. Дъщеря ми ми отговори, че си нямам представа какво е в днешно време "баловете". След това ставаше и излизаше от стаята.
не мога да си обясня какво се е променило - преди няколко месеца, постоянно гледаше рокли и казваше "Мамо, ще отида на бала и си изкарам както никога!!!!", а сега напротив - когато й напомня какво ми е казвала, тя безразлично ми отговаря "Отворих си очите" Rolling Eyes.  Не мога да я разбера.
 cool_witch, допреди няколко месеца ми казваше "Аз имам най-якия клас! Разбиваме всички в даскало!", а сега най-много да измърмори, че ако е учела с маймуни в зоопарка е щяла да бъде по -  добре. И преди е казвала, че класа й е "гаден", но й е отминавало. Мисля, че и това е някакъв прилив и отлив и въпреки, че сега говори така преди да е завършила отново ще е в добри отношения с класа.

# 8
  • Мнения: 2 161
Първо,какво означава бал в осми клас?И второ,защо детето на ходи на този бал,след като не желае?За да е толкова категорична,значи тя не се е чувствала добре там.И тежко му на дете,което ходи със свито сърце на училище,заради обкръжаващата го среда!Аз не разбирам,защо настояваш дъщеря ти да отиде.Да се сбогува с учителите?Ако не каже сбогом,какво ще стане?Ако аз бях на твое място,щях на този ден да направя едно стабилно пазруване с детето,после щастливи и уморени щяхме да посетим някой добър ресторант.

# 9
  • Мнения: 3 200
Твоя воля, Неве!
Явно за теб е важно да се наложиш в случая.
Не мога да ти дам съвет как да стане, защото не те подкрепям.
Успех на дъщеря ти!

# 10
  • Мнения: 7 159
Не бих настоявала да отиде на този така наречен бал. Особено щом не харесва съучениците си.
Поставям се на мястото на моята осмокласничка, ако заяви подобно нещо и бих я подкрепила за решението й!

# 11
Шанел, ето какво ми е казвала съученичката ми - било й е страшно неудобно да ходи по улиците да не бида срещне някой от бившите си учители, избягвала е да излиза отново поради тази причина. не искам дъщеря ми да се чувства като някой престъпник преследван от полицията.
Тя няма да се съгласи да пазаруваме, защото "мрази да ходи по магазини за нещо, което й е ненужно #Cussing out'
Големият ми син ми е казвам, че всяка година осмите класове са си правели бал. не мога да обясня причината, но не я и търся,
С вашите съвети се опитвам да измисля нещо. когато се прибере ще говоря отново с нея, но ще искам да разбера какво не й харесва в класа й, че не иска да отдели дори една вечер за тях.


# 12
  • Мнения: 700
Детето е в осми клас, следователно на колко години ...? На 14-15. Според мене е временно явление това нейно настървение срещу съучениците й. Пубертетска работа. Аз бих настоявала до края да отиде, поне и за малко.

# 13
Детето е в осми клас, следователно на колко години ...? На 14-15. Според мене е временно явление това нейно настървение срещу съучениците й. Пубертетска работа. Аз бих настоявала до края да отиде, поне и за малко.
На 14 е. И преди е казвала неща като 'мразя класа си', но e отшумявало за няколко дни, а това продължава месеци. И според мен нищо няма да й навреди да отиде няколко часа.

# 14
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 497
Според мен нещо се е случило след като в един момент е искала да отиде, а сега категорично не иска. Може да опиташ да разбереш какво се е случило и да потърсиш причините за нейното нежелание. Очевидно за теб е важно тя да присъства. Според мен, трябва спокойно да й изложиш твоята гледна точка и да й обясниш какви са твоите притеснения за това, че по-късно може да съжалява.
Мисля обаче, че решението дали да отиде или не на бала трябва да е на дъщеря ти и ти да я подкрепиш защото тя е осми клас, това е найният бал и тя трябва да реши, дали да отиде или не, дори и с риск да съжалява след това за постъпката си.
В крайна сметка става дума за едно събиране, не мисля че трябва да й оказваш натиск за подобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт