До каква възраст се дава адаптирано мляко?

  • 35 398
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 908
Добре де-не може купешко-било нишесте, не може домашно-било силно. А дали този доктор не е бил посещаван също от представители на някоя фирма за АМ? И дали не му е  било плащано да ги говори такива? То е ясно, че отговора ще е -не бе, как така, аз го познавам, той много ерудиран. Става прекалено вече-и след годинката не може това, не може онова. Оставям някои майки сами да си преценят.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Моята дъщеря го пи до миналото лято/4г и 9м/.Тъй като обаче го искаше само с биберон,реших докато сме си у дома през отпуските да го спра.Хвърлих шишето,а есента и го предложих с чаша/със сламка/.Каза,че вече не го иска-било и гадно.Та до там стигнахме с АМ.

# 32
  • Мнения: 3 675
Аз все още давам, това е единственото , което иска да яде, освен кисело мляко и десерта от кухнята.Ще давам докато иска, като гледам скоро няма да се откаже, тъй че може да го давам чак до 3.Иначе й давам Фризо 3 или Нестле Джуниър 1 плюс

# 33
  • Мнения: 15 379
Киндера си е като прясно плодово мляко.

Мне. Лактана 3 е плодова.
Лактана Киндер е с абсолютно натурален вкус на мляко.

Питах преди време педиатъра, дали е проблем да пие още мляко, предназначено за малки деца.
Отговорът й беше, че детето има нужда от мляко. Затова пие.

Уж толкова знам за храненето в детска възраст, но пуста майчина тревога...

# 34
  • Мнения: 3 114
Да. А моят все още няма нужда да пие мляко. Справяме се без шише.

# 35
  • Мнения: 309
Синът ми пи АМ до 1 г. 6м.

# 36
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Дъщеричката ми пие вечер около 200 мл Милупа Киндер. Ще й давам, докато си иска (дано да е по-дълго). Племенничката ми, която е на 3 год. и 7 м., все още пие АМ и сутрин, и вечер.

# 37
  • София
  • Мнения: 650
Моето дете досега го пиеше с голямо желание - сутрин и вечер по 250мл. Никога не и беше оставало неизпито мляко в шишето. От седмица нещо спря да го харесва май. Почва да пие, изпива 50-60мл, казва "НЕ" и до там. Май и ние бяхме до тук с АМ, не че имам нещо против де... (а и ми омръзна да мия шишета  Embarassed)

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 68
И аз ще давам докато пие.Сега го даваме на закуска,че сутрин е много гладна и няма време да чака за друго Laughing

# 39
  • Мнения: 3 114
Добре де-не може купешко-било нишесте, не може домашно-било силно. А дали този доктор не е бил посещаван също от представители на някоя фирма за АМ? И дали не му е  било плащано да ги говори такива? То е ясно, че отговора ще е -не бе, как така, аз го познавам, той много ерудиран. Става прекалено вече-и след годинката не може това, не може онова. Оставям някои майки сами да си преценят.

Това, което всички казват е, че кърмата е най-добрата храна. Тъй като някой майки, нямат или не могат да кърмят по една или друга причина са разработени адаптираните млека, целта на които е да се доближат до състава на кърмата максимално. Прясното и кисело мляко са доста далеч по състав от кърмата. Прясното краве мляко се препоръчва след годинка и половина поради риск от АБКМ. Киселото може 10-12 месец, но да не се предлага често. Не мога да разбера защо се заяждаш.

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 15:40 от Michael@

# 40
  • Мнения: 284
На 1г и 7-8м спря да го пие тотално, но до към 2г с АМ му приготвях кремчета, грис и т.н. Сега приготвям всичко с прясно мляко, а киселото си го яде с бисквити.

# 41
  • Мнения: 351
Възраст- до 3 г. е написано на опаковките. Дъщеричката ми е свикнала, сутрин, понякога обед и вечер да пие АМ.Пием Аптамил 3. По принцип малчо не харесва прясното мляко, киселото- горе-долу, затова давам все още адаптираното. Пък и го иска все още. Peace

# 42
  • Мнения: 15 379
Възраст- до 3 г. е написано на опаковките.

Не. Не на всяка марка възрастта е закована на 3 години.
Давам Лактана Киндер. Пише, че е мляко за деца над 12 месеца. Нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт