Колко пъти в годината посещавате гинеколог

  • 4 721
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
веднъж годишно; с цитонамазка и ехограф
newsm10
напълно достатъчно, ако няма проблеми

# 16
  • Мнения: 14
 Бихте ли ми казали какво е цитонамаска и боли  ли , че до сега не съм си правила . Моята гинеколожка досега не ми е споменавала за такова изледване . newsm78

# 17
  • Мнения: 7 640
Много важно изследване-профилактика на рака на шийката на матката. Не боли, взема се с тампон като микробиологично изследване. Редно е да се прави веднъж годишно. Хванат на време, ракът на шийката е 100% лечим.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Ей това с ходенето на гинеколог няма да се науча. Преди да забременея срам не срам, ама 7 години не бях стъпвала на такъв доктор....След като родих едва на 4 месец го докарах да отида....сега не се виждам скоро да го направя....Е, адски ми е гадин този преглед. Предпочитем да отида на зъболекар Embarassed Embarassed
Иначе би било добре поне веднъж годишно да се ходи.

# 19
  • Мнения: 36 059
1-2 пъти

На една моя позната от неходене на гинеколози, поради липса на оплаквания съвсем скоро и откриха 5 см киста на яйчника и сега ще я оперират. Tired

това лично съм го преживяла!

# 20
  • Мнения: 14
Polar Foks, BLAGODARQ Hug

# 21
  • Мнения: 1 250
Здравейте майки.

Искам много да ви благодаря на всички и най-вече на Рени Т, заради тази тема - днес си взех отпуска и отидох. Е, оказа се че имам възпаление на яйчниците, раничка на шийката на матката и евентуално полип, ама ще ме гледа по-добре след като си изпия антибиотика.

За бучката на гърдата и мамолога се оказа че трябва да изчакам до другата седмица, но вероятно ще съвпадне с второто посещение при гинеколога.
Та кажете освен цитонамазка какво трябва да искам да ми направи гинеколога следващия път?

(Обещавам, че вече ще бъда по-редовна в профилактиката на "женските болести")

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 15:15 от dete_viara

# 22
Кажете добър гинеколог в София , аз ходих при Шуманов , но трудно го намирам. Живея в Люлин някой лекар от квартала или по- наблизо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт