Машина за хляб-24 част

  • 58 213
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Добрич
  • Мнения: 5 492
Щастлива съм!, и моята машина е Мулинекс 5000. Редовно правя хляба от книжката - основната рецепта, но в количеството за 1,5 кг. От брашното на Агромел съм много доволна. Вече изразходих 30 кг. и все в машината. Така, че не вярвам да е от брашното. Да не би като си слагала продуктите да си объркала нещо? Аз използвам жива мая и с нея бухва повече. Но и със сухата пак ставаше сполучливо.

# 46
  • Мнения: 767
Това е - квот можах, направих, но пак пустата фурна  Sick Още не съм я чупнала, че е гореща, но после ще си кажа става ли за ядене.
Става, става, даже е много вкусна! Яд ме е само, че отдолу се препече, но дори и този резултат беше неочакван за мен.

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 16:35 от petu6ka63

# 47
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Петушка,оформлението ти е супер,само тестото ти е трябвало да бъде по-твърдо,за да се открояват фигурите.Що се притесняваш да слагаш брашно в тестото?Изобщо не е проблем ако с малко прекалиш,специално за питка.Ще втасва малко повече време и готово.

# 48
  • Мнения: 340
Щастлива съм!, и моята машина е Мулинекс 5000. Редовно правя хляба от книжката - основната рецепта, но в количеството за 1,5 кг. От брашното на Агромел съм много доволна. Вече изразходих 30 кг. и все в машината. Така, че не вярвам да е от брашното. Да не би като си слагала продуктите да си объркала нещо? Аз използвам жива мая и с нея бухва повече. Но и със сухата пак ставаше сполучливо.

Уф ами не съм объркала май нищо, освен да е било по студено прясното мляко за друго не се сещам. Но да ви кажа много ме съмнява машината да не би да ми пече  по силно че тая твърда кора си се е направо плочка от банята Simple Smile И ако е по силен тоя реотан на моята бройка машинка да не би пък от там да ми превтасва, знам ли и аз Simple Smile Сега си почивам от една разходка и после мисля да спретна хлебчето от дядо хаджия и току виж ми се сбъднала мечтата да ям филийка с масло и мед , че от няколко дни ми се е прияло, ама пуста липса на подходящ хляб  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 767
max-mama ,страхувам се да не би и аз да получа строителен материал вместо нещо за трапезата. Е, този път икономисах само около 50 гр брашно, но ми прави впечатление, че в румънския сайт пише 760гр, а в руския -700. newsm78 И аз - по средата hahaha

# 50
  • София
  • Мнения: 1 185
Записвам се да ви следя,ама вие и бая пишете едвам ви изчитам  Grinning.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 658
Щастлива съм!, аз съм със същата машина и в началото ми се струваше, че самом оята препича така. Wink Пека основно само на най-светла коричка и може да оставя за 5-10 мин след края, но не повече. Изваждам и оставям да поизстине хубаво завит в кърпа, като може да напръскаш със студена вода отстрани и отдолу. Преди да е изстинал съвсем, ама само да е леееко топъл, го прибирам в найлонов плик и кората омеква. И определено едно пакетче ти е страшно много за един хляб. Аз слагам по една чаена лъжичка от мерителните към машината за 750гр и една и една трета за хляб 1000 гр и ми става супер винаги.

# 52
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max-mama ,страхувам се да не би и аз да получа строителен материал вместо нещо за трапезата. Е, този път икономисах само около 50 гр брашно, но ми прави впечатление, че в румънския сайт пише 760гр, а в руския -700. newsm78 И аз - по средата hahaha

Не се притеснявай друг път да прибавяш брашно и аз,като правя питки,всеки път различно количество брашно ми отива.Гледам топката тесто и прибавям,докато ми хареса.

# 53
  • Мнения: 111
Polin_a, благодаря. Аз да ви кажа ползвам брашна на Арива - има пълнозърнест, фитнес, грахам, за козунаци, за баници и т.н. Не са скъпи и са много добри - в Т маркет ги има и са от 0,89 до 1,20 лв. за кг. От както имах провалите със София мел ползвам само тези и нямам никакви провали.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 987
И обещавам че ще се науча да пускам снимки за да покажа резултата ...

Ето ти един начин как да качваш снимки тук.

# 55
  • Мнения: 9 776
Петушке, и все пак поздравления за ентусиазма  bouquet! И ти като мен си спестила от брашното, но това потвърждава, че просто рецептата не е много точна. То е ясно, че количеството брашно варира в зависимост от течностите, но според мен кило щеше да си го глътне без проблем, а аз дори 700 г не можах да утикам. Защото топката ми в машината се оформи супер далеч преди 700-те грама. И после вече след втасването видях, че е меко и иска още. Но както и да е. Много добре ти изглежда питката, а вече и от опит знам, че пък е много вкусна. А това е важно Hug!Вторият опит - още по-красив Peace.

# 56
  • Мнения: 2 214
max-mama ,страхувам се да не би и аз да получа строителен материал вместо нещо за трапезата. Е, този път икономисах само около 50 гр брашно, но ми прави впечатление, че в румънския сайт пише 760гр, а в руския -700. newsm78 И аз - по средата hahaha

Не се притеснявай друг път да прибавяш брашно и аз,като правя питки,всеки път различно количество брашно ми отива.Гледам топката тесто и прибавям,докато ми хареса.
Петушка,оформлението ти е супер,само тестото ти е трябвало да бъде по-твърдо,за да се открояват фигурите.Що се притесняваш да слагаш брашно в тестото?Изобщо не е проблем ако с малко прекалиш,специално за питка.Ще втасва малко повече време и готово.
Здравейте, още бях в Украина когато съм се опитвала да правя това цвете.
max-mama е казала много точно, тази питка става красива само ако направиш тестото по твърдо, да не кажа доста твърдо.
Аз съм я месила само на ръка а в машината още не съм се опитвала, но съм сигурна че каквото и да омеси машината, после трябва на ръка да се подмеси още брашно.

# 57
  • Мнения: 767
Честно да ви кажа, начесах си крастата и имам питка за ядене. Ако бях набухала още брашно, щях само да си я гледам. А тестото не беше много меко сякаш, но след разточването и при опит да го вдигна , се развисваше. 
Сега известно време минавам само на пълнозърнесто тесто, че килограмите стремглаво летят на горе. Blush Но ще ви следя и ще се радвам на успехите ви. newsm47

# 58
  • Мнения: X
Петушка,хубава е питката,я как се е усмихнала от снимката,и с тези позачервени крайчета,ммммммм. Peace

# 59

Общи условия

Активация на акаунт