Захранване на бебето с твърди храни (с таблица за принтиране)

  • 146 623
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 99
Кажете нещо за глутена? От 4етене някъде съм останала  с впе4атление, 4е има нещо по-специфи4но...

# 136
  • Мнения: 25
Здравейте!

Намесвам се в темата с едно въпросче...да се представя - аз съм юнска мама и от скоро се интересувам от захранването, бебчо е изцяло на кърма но мисля в 4-ти месец да почвам да давам храна по метода от таблицата, която обсъждате и вие!

Въпросчето ми е - а къде са плодовите сокове? наистина ли са вредни за бебчетата?

# 137
  • Мнения: 3 869
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0
това е статията за соковете, изводите можеш сама да си направиш Simple Smile

# 138
  • Мнения: 25
Meg! прочетох статията, аз съм негативно настроена към сокчетата - особенно плодови и тези от ябълка, но защо тогава известните фирми за бебешки храни също произвеждат сокове и ги дават 4+. обърквам се...

# 139
  • Мнения: 3 869
Отговорът е крайно прост - защото все още много ЛЛ ги препоръчват, а от това се изкарват добри пари Simple Smile Нищо друго!

# 140
Сок след 7,5 месеца!!! Shocked Shocked Shocked - та това е абсурдно!

# 141
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Сок след 7,5 месеца!!! Shocked Shocked Shocked - та това е абсурдно!

Кое точно му е абсурдното?  newsm78 В смисъл, не разбирам от какво се възмущаваш - твърде рано ли е, твърде късно ли е?!

# 142
  • Мнения: 554
Aз съм Билина. Влязох най накрая.
Твъъъъърде късно. И жълтък след 10 месец....въобще ... чудя се на тези статии.
Склонна съм да вярвам на 90% от мненията на лекарите, отколкото на някакви изключения.(фрапиращи според мен). Разбира се съм потив ранното ненавременно захранване, но просто се потресох....

# 143
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Интересно ми е какво толкова е жизненоважното на соковете и жълтъка според мненията на тия 90% от лекарите, да се дават по-рано?

Аз не съм давала сокове на сина си целенасочено и ще продължи така, смятам, че е в пъти по-полезно да му дам един плод да изяде отколкото да се налива с безмислен сок. Еле пък захранването със сок на два месеца съвсем не ми се коментира, за мен е престъпно подобно нещо... Педиатърката ни е съвсем, съвсем обикновена, от кварталната поликлиника. Когато стана на 8 месеца сина ми тя ми каза, че ако искам вече мога да му давам сок, но тя лично не вижда никаква полза от него.

Жълтъка също не виждам какво толкова му е жизненоважното. Сина ми е ял жълтък броени пъти и не съм забелязала да се е заслабнал, анемичен и разни такива глупости с които ме плашат "компетентни" личности, които дори не смея да нарека с титлата доктор.

# 144
  • София
  • Мнения: 6 688
За 2 г. и 10 м. съм давала сок 2-3 пъти инцидентно - когато аз съм си взимала фреш, и 2-3 пъти целенасочено, когато ми се е струвало, че се разболява, за да поеме по-голямо количество витамин С. При тези общо 4-6 пъти /всичките над 2 г. възраст/ е опитвала по 2-3 глътки и толкова - просто не харесва сокове. За сметка на това яде порядъчно количество плодове - всъщност, това й е следобедната закуска. Проблемът със соковете е високата киселинност, високата захарност и липсата на фибри, които остават в месото /пулпата/ на плодовете. В този смисъл плодовете са по-полезни, а соковете са направо вредни за малки бебенца, не бива да се дават преди 10-12 месеца.

# 145
  • Мнения: 5 713
Ех, ех, Хари, моят син дори не е подушвал жълтък. Много пропуска, нали?  Wink Плодов сок не е имало време да му дам, яде достатъчно плодове.
И педиатърката му така като теб се потрисаше в началото като ме слушаше как си гледам детето. Последните 2 пъти взе, че и стана интересно и ми зададе куп въпроси.

# 146
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте и Честита Нова Година на всички.Благодаря за табличките и полезната информация  bouquet.имам въпрос:Овесът и ечемикът нали съдържат глутен, а защо може да се захранва с тях?Аз съм решила да захранвам следващата седмица с оризова каша,но след това не знам мога ли да продължа с друг вид каша newsm78.

# 147
  • Мнения: 57
тенкс  HugАз захраних вчера с зеленчуково пиуре от карртоф и моркоф после за следобедна закуска ще давам зеленчукова каша на Слънчо Crossing Arms

# 148
  • Мнения: 5 713
maimun77, според мен е рано за овеса и ечемика. Съдържат глутен. Към 9-я месец е най-добре да ги въведеш.

# 149
  • Мнения: 3 869
Е, то заглавието на темата казва повечко по въпроса за соковете - захранване с твърди храни, сокът е далеко от "твърд" Simple Smile. Пюретата биха влезли добре в категорията "твърда разкашкана храна", която е подходяща за бебета.
Сокове сама аз употребявам в редки и конкретни случаи, иначе за бебе предпочитам пряно приготвената храна - дали ще е пюре или по-твърда храна е въпрос на избор.

Общи условия

Активация на акаунт