Детски ясли и градини в РУСЕ - II

  • 70 102
  • 737
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 758
.....
И все пак дъщеря ми се разболява от време на време - предимно хреми. Но ние надали сме критерий по въпроса, понеже и без да ходи в детско заведние досега все не успявах да я опазя от болести ( които пак са били предимно хреми). Боледуваше си през месец, най-много два. Просто не ми се мисли, ако ходеше в "нормална" градина какво чудо щеше да бъде.

Колди, нашите "нормални" деца в "нормалните" градини също не се допускат болни. А разболяването на твоето дете в "ненормална" и "нормална" детска градина щеше да е еднакво. Това зависи не от болните деца, а от самото дете. Нали се сещаш, че ако тази вечер моето дете вдигне Т и утре се води болно, до преди 2-3 часа е било с твоето в каквато и да е детска градина. Така че стига вече с това водене на болни и здрави деца - не може се предпазим от болести, а в същото време така децата си градят имунитет. И по наше време е било така и сега е така и за нашите внуци сигурно ще е така.

# 526
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Вие пък стига с този имунитет. Като изгълта три последователни месеца Аб, ще има всичко друго, но не и изграден имунитет.
Защото едно е детето ми да се разболее вечерта, както ти казваш, понеже е било в контакт с някой непроявил се чужд вирус, друго е ежедневно да ставаш свидетел как се водят сополиви и кашлящи деца. Евала на градините, където не пускат болни, има такива! Но за жалост има и такива, където няма контрол. Колко мислиш, че може да издържи едно дете в такава среда  Rolling Eyes
И понеже ми е болна темата - ние все редувахме хрема с кашлица, нищо обезпокояващо. Отдавах го на това, че е по-кекава. А в нашата градина наистина има контрол. Обаче от хрема на хрема и си докара синуит. Сега пие уникално количество лекарства и съм я спряла до края поне на този месец. Ама понеже е хронифицирало и лесно отшумява, какво ми пречи да я пусна още другата седмица, а? И пак на бързо да прилапа нещо, по твоето описание. Сигурна съм, че има такива родители, които не биха се съобразили с този факт. Аз обаче държа не да ходи там, защото няма кой да я гледа (не винаги има) и да я ползвам за опитна мишка с безборйните илачи, а за да учи и да придобива нови умения. Така че си е до съвест!

# 527
  • Мнения: 758
Fervor, това с гълтането на АБ три месеца е друг въпрос. Не е от имунитет, а от некадърни лекари, които за всяка кашлица и сопол изписват АБ. Съгласна съм, че има такива за които трябва да се изпише, но не винаги. Георги не беше пил АБ от 3 години, (тогава направи кошмарна алергия към зинат, който изобщо не беше необходим да се изписва). Това не означава, че не се е разболявал през това време, но все съм успявала да го излекувам с бисептол или дори само с лекарства за кашлицата и сополите. И ангина съм му излекувала само със Суметролим. Е сега се наложи, наедно с малката да пият АБ, тъй като този път се оказаха вирусни сополи и кашлица.
Не случайно в много от страните назначаването на АБ става след задължителна антибиограма, за да се знае точно какъв АБ ще подейства, а не да се експериментира, а при малки бебета и деца се назначават само от специална комисия.

Така че пак опираме до индивидуалността на детето.
С извинение, че ще стане дълъг поста ми, но се сетих друго - Гого беше на година и 2-3 месеца, не ходеше на ясла, когато се разболя от Ротавирус (водеща се за ясленска болест) и се наложи да ни приемат в болница.

# 528
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте,въпрос към всички майки тук:
Доколкото знам ,за да посещава детето градина,трябва да има навършени 3г;дъщеря ми не  ходи на ясла и затова директно ще бъде записана в ОДЗ.Знам,че се подават документи през март месец,в годината която се навършват годините,но тя е родена през декември,означава ли това,че няма да е приета тази година,когато започват децата септември месец?Питам,защото моя позната и беше отказано миналата година/децата ни са родени в един и същ месец,но в различни години/,с извинението,че детенце трябва да е навършило тази възраст,преди да започне,според закона.... Rolling Eyes

# 529
  • Мнения: 222
devi4ca няма проблем детето да не е навършило 3 г, ние имаме такова в групата, просто трябва да говориш с директора на съответното ОДЗ, винаги се правят компромиси, ако децата са родени зимата....

# 530
  • Мнения: 5 391
девичка, документи се подават в годината, в която детето навършва 3г.
Твоето, както и моето, е родено декември, няма никакъв проблем да тръгне септември.

# 531
  • Мнения: 758
devi4ca , и аз да ти отговоря положително. Подаваш сега март месец, ако детето ти тази година навършва 3г. В септември месец трябва да го вземат, макар че Гого го взеха по-късно началото на октомври. Той е роден ноември. А за кое ОДЗ говориш, защото до колкото знам има май само едно в Русе, другите са отделно ясли и градини.

# 532
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ясно,дано срещна разбиране,лошото е ,че в момента който се подава заявлението за градина трябва и да се чака по опашки..... Crazy  като си помисля какъв ужас ще е... ooooh!
Дали и сега така ще бъде:с термоси за кафе и храна пред градините??? Shocked Shocked Shocked

# 533
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Девичка, образуват се опашки, защото повечето родители са на стадния принцип. Достатъчно е 1 да висне 2 дни по-рано и още 20 ще се наредят, че да не се минат. И ето ти списъци, разправии, патърдии и циркове  Rolling Eyes За предната учебна година кмета гарантира, че ще бъдат прието всички деца, с тази уговорка, че ако не стигне бройката за някоя градина, ще се прехвърлят децата в градини с непопълнен брой. За тази не знам, нищо не се чува още  Rolling Eyes
Мариела също декември е родена, март м. мин. година подадох документите, изписаха ни от градината в края на август и на 1 септември беше в градината. Няма значение, че е по-малка, на нас не са ни правили проблем. Мисля, че законово беше решенно, ако детето е късно родено да бъде задържано в яслата или по-рано от третата година прието в градината  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 14:16 от Fervor

# 534
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Тръпки ме побиват от тия опашки. Тая година и аз ще подавам и се чудя кога ли ще се наредят първите. Предната година чакаха 4 дена преди датата а тази? На 1.02. ?!  ooooh!

# 535
  • Мнения: 106
Вие пък стига с този имунитет. Като изгълта три последователни месеца Аб, ще има всичко друго, но не и изграден имунитет.
Защото едно е детето ми да се разболее вечерта, както ти казваш, понеже е било в контакт с някой непроявил се чужд вирус, друго е ежедневно да ставаш свидетел как се водят сополиви и кашлящи деца. Евала на градините, където не пускат болни, има такива! Но за жалост има и такива, където няма контрол. Колко мислиш, че може да издържи едно дете в такава среда  Rolling Eyes
Абсолютно съм съгласна!   202uu

Тръпки ме побиват от тия опашки. Тая година и аз ще подавам и се чудя кога ли ще се наредят първите. Предната година чакаха 4 дена преди датата а тази? На 1.02. ?!  ooooh!
  #Crazy
Мислех, че става въпрос за няколко часа по - рано  ooooh!

# 536
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Фервор,абсолютно си права,съмнявам се обаче манталитета на българина да се промени...не че съм черноглед песимист,но фактите сами говорят.
Благодаря на всички за отговорите,а сега ако ми кажете и какво изискват при записване,пак ще ви  Hug

# 537
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Преди беше молба свободен текст +копие от Акта за раждане (май искаха за сверка и оригинала  newsm78). Като се затопли ще ида да питам в нашата бъдеща (е, не се знае)

# 538
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
 lovekiss
Благодаря ви!

# 539
  • Мнения: 5 577
аз чаках от 26.02 на обед, за 01. 03 - и като отидох, бях номер 7.
Идея нямам първите колко са чакали.
Първи номер, който беше организатора на списъка, каза, че няма да се махне до 01-ви, изобщо  Shocked и си спа в колата с дни. Прибираше се рядко, ако го заместят, но опашката не оставаше без негов представител.

И понеже всички роднини казаха, че не се развивам добре психически, и няма да идват да ме отменят, и наистина не дойдоха.  Mr. Green
Градината ми е под блока, децата ги пратих по баби, а аз само слизах да се отбелязвам. ПО едно време все да става забавно, запознаваш се с 100 човека, само дето беше студено. Един татко беше донесъл вестник от миналата година, как са седнали и играят карти и пият ром в детската къщичка - т.е. ако времето позволява може да си измислите забавления.  Crazy
Мъжа ми реши да се включи на финала, последният ден преди 01-ви дойде да види за какво става дума и му хареса - каза, че било забавно, защо не съм му казала по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт