Смяна адресна регистрация?

  • 80 905
  • 90
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 111
За Варна: днес подадох документи за смяна на настоящ адрес и нотариален акт не беше нужен, даже служителката специално подчерта, че не трябва, не го погледна и направо ми го върна. Явно всеки си тълкува наредбите и законите както си иска и в зависимост от това в коя част на страната се намира Stop

Не само в коя част на страната, но специално за София явно има значение и в кой район си. Мой познат наскоро си смени настоящия адрес без никакви документи в район Триадица, а в моя район искат собственикът лично да декларира съгласие. Започвам да се съмнявам, че по-скоро зависи от кефа на лелята, която те обслужва. Надявам се, че греша.

Ами аз го смених от един квартал в друг квартал в един и същи район. Като собственик и на двете жилища, ми искаха съгласието да се преместя от едното в другото.  Shocked Абсурдно е, знам.

# 46
  • Мнения: 577
За мен е нормално да се иска НА, иначе така всеки може да си се регистрира където иска.  Утре може да ми хареса да се водя,че живея в комшиите да направя нещо и полицията да ме търси у тях.  Аз съм си го носила и съм го приела за напълно нормално.
 

# 47
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Не съм съгласна с това че детето ще се води на постоянен адрес на майката.Когато раждах дъщерята преди 4 години нямах никаква регистрация тук в Шумен, водих си се в Г.Оряховица.Като баща и отиде да я записва, жената попита къде ще се води детето(на какъв адрес).Едва 2 години след това си смених адреса и то поради други причини.

От  закона за гражданската регистрация

.......(2) Постоянният и настоящият адрес на новороденото дете съвпадат със съответните адреси на родителите му. Когато родителите имат различни постоянни адреси, те избират един от тях за детето си. Когато родителите имат различни настоящи адреси, настоящият адрес на майката е настоящ адрес и за детето..........

Това имах в предвид...

 

# 48
  • Мнения: 115

От  закона за гражданската регистрация

.......(2) Постоянният и настоящият адрес на новороденото дете съвпадат със съответните адреси на родителите му. Когато родителите имат различни постоянни адреси,те избират един от тях за детето си . Когато родителите имат различни настоящи адреси, настоящият адрес на майката е настоящ адрес и за детето..........

Това имах в предвид...

 
А аз явно това.

# 49
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Няма смисъл  от безмислени спорове,  особено когато касаят,професионалната  ми сфера. Crossing Arms

Съжалявам  за спама!! и за това,че някой,някъде не си е свършил работата!!

# 50
  • Мнения: 42
Момичета, виждам, че има и такива между вас, които това работят, моля ви някой да отговори на питанките ми..не предната страница са Simple Smile Благодаря!  bouquet

# 51
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Момичета, виждам, че има и такива между вас, които това работят, моля ви някой да отговори на питанките ми..не предната страница са Simple Smile Благодаря!  bouquet

Ще ти пиша на ЛС!

# 52
  • Мнения: 0
Днес в Община Сердика-София ми поискаха Нотариален Акт и Декларация, подписана от собственика лично пред служителките в общината. Декларацията, също така, може да бъде нотариално заверена, ако собственика няма възможност да я подпише в общината!Ако сте с договор за наем, задължително НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕН, няма нужда от деклкарация на собственика. Тези изисквания произтичат от новоприетия Чл. 99а. "(Нов - ДВ, бр. 6 от 2009 г., в сила от 01.05.2009 г.) На един адрес със съгласието на собственик на жилищен обект могат да се регистрират такъв брой лица, който не надвишава повече от три пъти броя на лицата, които обичайно могат да обитават съответния обект." от Закона за гражданската регистрация. Както се вижда, никъде не е упоменато, че собственика трябва да присъства и да се носят НА. Всяка община го тълкува както Кмета им е казал! Декларацията от собственика се изисква както за ПОСТОЯНЕН, така и за НАСТОЯЩ адрес.
Явно стриктно закона се спазва само в София.
А що се отнася до "Социално подпомагане", то е по ПОСТОЯНЕН адрес! Ето линк от форума за месечните помощи за дете.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=450711.0
 

# 53
  • Мнения: 50
дааам,в понеделник мислч да отида до Общината и да разпитам после ще дам инфо и аз  Wink

# 54
  • Мнения: 28
Вчера си смених постоянния адрес. Изисква се единствено лична карта и ако си от друг град за всеки случай акт за раждане.
Преди да отида попитах трябва ли да си занеса договора за наем, понеже не съм собственик, жената ми каза "Не".

Когато отидох там,  разпитах подробно,  обясних че съм чела в интернет(тоест тук) че на някои хора им искат договора, на други собственика да даде съгласие, жената там ми обясни че въобще не са овластени да ми изискват подобен род документи. Собственика имал право на възражение срещу това че се водя на адреса на неговия имот, но това била съвсем отделна процедура и не касаела моята промяна на адреса.

Относно чл.99а ,и за нго питах, отговора беше следния:  "Той члена е направен заради  броя лица а не за съгласието".

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 07:48 от Мис Мими

# 55
  • Мнения: 2
Мис Мими,това за кои район в София става въпрос?
Aко някои има инфо за Подуене моля да сподели какво искат там,че и на мен ми предстои такава смяна.

# 56
  • Мнения: 28
Мис Мими,това за кои район в София става въпрос?
Aко някои има инфо за Подуене моля да сподели какво искат там,че и на мен ми предстои такава смяна.

Аз съм от Бургас. Не знам за София как е, но не би трябвало да има разлика. 
Даже тази вечер(05.04) в новините по бТВ имаше репортаж точно по този случай - че всеки има право да се регистрира където си ще, без да са необходими никакви други документи, собственика има право само да възрази и да се жалва, но кмета не може да заличи вече направената регистрация.  Не споря дали това е правилно или не, казвам какви са фактите към момента. Другото вече си е жив произвол на служителите.

# 57
  • Мнения: 577
Подуене  2008г. Удостоверение за адресна регистрация от общината, акт за раждане и попълних удостоверение за лични документи.

# 58
  • Мнения: 4 306
Аз през февруари си смених настоящия адрес в Красно село, София. Искаха ми само лична карта и попълнена адресна карта за настоящ адрес.

# 59
  • Мнения: 84
Община "Оборище", София - има залепена нарочна бележка, в която се твърди, че по заповед на кметицата се изисква нотариален акт/декларация за съгласие на собственика/договор за наем.

Пред мен чакаше жена, на която отказаха да направят регистрация за постоянен адрес, тъй като имота за който представи нотариален акт (нейна собственост) се води "ателие" по документи...

Общи условия

Активация на акаунт