Смяна адресна регистрация?

  • 80 920
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 42
А тази адресна карта от къде се взима? на място, в общината ли я дават?

# 61
  • Мнения: 5
Тази карта се взима от книжарницата и стр.около 1 лв.Аз имам пробл. с община Витоша-трябва да си сменя постоянния и настоящия адр.,но от общината ми казаха че искат НА от собственика (хазаина),но тои  е в чужбина и ще си идва май месец и дали ще се съгласи кой знае,а през юли ще раждам и съм със старозагорска ЛК.Някой знае ли заобиколен начин за регистриране.Учудвам се на закона ,ако не си регистр. на адреса при проверка могат да ме глобят от 20 - 200лв ,искам да се регистрирам на адр. общината ме спъва -ПАРАДОКС   , БЪЛГАРИЯ #2gunfire

# 62
  • София
  • Мнения: 16 067
Галя, собстевника на апарт. може да е упълномощил някого да движинещата по апартамента.
Попитай го по тел, и  ако е съгласен пълномощника може да те регистрира.
Заобиколен начин не би трябвало да има.
А и какво ти пречи да си раждаш със старозагорска ЛК?
Иначе общината не те спъва - за да се регистрираш трябва да имаш съгласие на собственика на имота. Той може да те спъне, може и да се съгласи - нали му плащаш наем.

# 63
  • Мнения: 5
Aisha,говорих със сестра му 2 съботи подред и все не се беше чула с него и спрях да нахалствам.Ще го чакам да се върне и да видим какво ще правим,явно той се дърпа,тук му е НА със сигурност(но и той е прав с тези имотни измами).Искам да си сменя ЛК защото,заради детските,а сега и док. покраи 2-то раждане ще трябва с новородено дете да блъскам пътя Ст.З - София.

# 64
  • София
  • Мнения: 16 067
Може би човека се притеснява, че като се съгласи да се регистрирате и после ще трябва да внася данък върху наема. Нали сега правителството осъществява акция - натопи  хазяйката.
В нашия блок има доста апарт. под наем. Скоро докато попълвах домовата книга прегледах, че масово са се писали  - на гости на леля, при племенница, при приятелка. Страх ги е хората, а и ги разбирам - защо да дават излишни пари на държавата.
Обясни му лично, че е заради бебето и успех.

# 65
  • Мнения: 5 160
Здравейте, и мен ме вълнува смяна на адрес.
Понеже в общ. попитах за смяна на постоянен адрес (казаха и бланка за настоящ че се подава едновременно) - искат НА или договор за наем, или Разрешение за ползване от собственика (но пък не ми казаха за нотариално заверени Sad((....),
 а на първо време май само настоящия ще сменя. Та само за настоящ адрес нали не искат горецитираните?

Относно записване адрес на бебе - сещам се че нашето го записаха на настоящия ни адрес (който не сме вписвали ...) ( а не по личните ни карти) ... не знам как се случи това...

# 66
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте, и аз се интересувам за смяна на настоящ адрес в София, жк Изток- някой има ли инфо какви документи изискват, че това с декларацията от собственика и по-скоро нотариалния акт ме притеснява....никой не си дава нотариалните актове просто така, пък било то и копия...

# 67
  • Мнения: 27
няма проблем с каква регистрация си когато трябва да раждаш в друг град...неразбирам защо се притесняваш. Може да родиш където си поискаш и без да имаш регистрация.
Ако искаш да смениш регистрацията си то трябвада си купиш бланка за адресна карта, да посочиш адрес. Ако си под наем-представяш декларация /не нотариално заверена/ подписана от хазяина ти, че е съгласен да се регистрираш на този адрес - свободен текст пр:
"Съгласен съм лицето...да се регистрира на адреса...".
 Личната карта не се сменя за временен адрес...
Отиваш в общината и там има попълнени образци...за средно интелигентен човек 5 мин отнема цялата работа...висенето до гишето ще отнеме повече време...

# 68
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,
видях, че някои от вас работят с тази материя и се надявам да ми помогнете, понеже никъде не намерих отговор на моя проблем.
Настанихме се в ново жилище, което има разрешение за ползване, т.е. акт 16, но няма адрес. Разрешението за ползване е издадено на УПИ и тъй като предстояла смяна на имената на улиците в района, скоро няма да бъде издаден административен адрес. Мога ли да си направя адресна регистрация в такъв случай и на какъв адрес трябва да се води?
Благодаря предварително  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 497
Момичета, не се очудвам на нищо вече. Ние сменяхме адресна регистрация преди месец-цирк. В  НА апартамента е само на името на мъжа ми, но е закупен по време на брака. Е ,  козите от Възраждане искат НА плюс мъжа ми изтъпанчен пред тях лично да им каже че е съгласен аз да живея на този адрес. Изпълних им тъпнята, но всеки нормален юрист ще разбере за какъв абсурд става дума, защото този апартамент е 1/2 и мой, без значение, че в НА е само името на мъжа ми. Питам ги, абе вие юристи нямате ли тука, това е абсурд -ставаше дума да не се координираме с мъжа ми, а всеки когато може да префучи през общината, а те ми викат-нали виждате какво пише на заповедта-собственика трябва лично да каже че е съгласен. Ама и аз съм собственик, без значение, че ми няма името в НА-е те това няма шанс да го вденат юнакините в общините явно. Измислят нещо, ама както винаги не го домислят в тая бг администрация. Та да кажа на кмета на район Възраждане- ми тогава няма да ти плащам данък аз лично за 1/2 от апартамента на същия  тоя адрес, бе кукло, като не мога да се регистрирам на него без мъжа ми да е съгласен. Тъпнята е пълна, защото местни данъци отдевна вече са към общините и в същия този район за апартамента на този адрес е подадена декларация и в регистрите е записан като притежание на мен и съпруга ми. Ей това ме вбеси, защото си поиграх малко да го обясня на козите, които имат допир с гражданите колко е абсурдно това което искат в такава ситуация с нулев ефект, естествено.
Пред мен един човек носеше договор за наем, но му казаха -или собственика да се яви или договора да е заверен нотариално, понеже някой нагоре питаше за това.

# 70
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 773
Здравейте момичета,
видях, че някои от вас работят с тази материя и се надявам да ми помогнете, понеже никъде не намерих отговор на моя проблем.
Настанихме се в ново жилище, което има разрешение за ползване, т.е. акт 16, но няма адрес. Разрешението за ползване е издадено на УПИ и тъй като предстояла смяна на имената на улиците в района, скоро няма да бъде издаден административен адрес. Мога ли да си направя адресна регистрация в такъв случай и на какъв адрес трябва да се води?
Благодаря предварително  Simple Smile

Без административен адрес,не можете да направите адресна регистрация!

# 71
  • Мнения: 772
Здравейте Hug,
Моят случай е следния:
Постоянния ми и настоящ адрес е в ж.к. Лозенец, но от близо година живея в ж.к. Манастирски ливади-запад /жиището е моя собственост/. Не съм се регистрирала още там /дори и като настоящ адрес/, защото нямах никакво време да се занимавам, а и все отлагах, защото не знаех как става. Сега личната ми карта изтича на 23.08. и със смяната и направо искам и да си сменя постоянния адрес, т.е. вече да не се водя в Лозенец...Междувременно родих и детето ми също се води в Лозенец  Известно ми е че той взима постоянния адрес на майката, но като подавам документи за смяна, трябва ли да променям нещо и за него?
Ще съм благодарна ако някой може да каже каква е цялата процедура в моя случай - какви документи са необходими, къде трябва да отида и всичко което трябва да направя за да оправя кашата с адресите...
Предварително благодаря много! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 497
Хриси, купуваш си  бланки за смяна на адресна регистрация - 2 броя (едното е за теб, а другото е за детето) за промяна на постоянен адрес и 2 броя-пак за теб и детето  за промяна на настоящ адрес. Попълваш ги внимателно, като новия адрес го описваш подробно-с блок, вход, етаж и апратманет (ако нещо от това липсва после в РПУ-то се заяждат). Взимаш си нотариалния акт на апартамента (нали вътре е твойто име-иначе аз по-нагоре съм описала тъпотиите им, ако напр. е само името на съпруга)  и попълнените декрарации и отиваш в общината, към която се води Манастирските ливади (в община Лозенец не отиваш, те си ги взимат нещата после по служебен път). Казваш, че сменяш твоя и на детето адрес, подаваш им декларациите и нот. акт-те трябва да ти върнат от декларациите, които са трипластови един екзампляр (мисля че беше жълт и а, че се сетих-когато ги попълваш-натискай по-силно, точно защото са трипластови  и може да не се вижда на последния екзампляр написаното), плащаш някаква такса-те ще ти я кажат-мисля около 10на лева ще бъде при теб и това е в общината. Бащата на детето не е нужен за смяна на адреса на детето. После си пазиш твоя жълт екземпляр за промяна на постоянния адрес (на настоящия няма да ти трябва) и като отиваш в РПУ да си сменяш личната карта го представяш и него, а в документа, който ти дават от самото РПУ, където доста неща са попълнение-като име, егн, адрес и т.н., тъй като там е написан стария ти адрес-има опция срещу него да отбележиш -НЕ вярно и на празното място си попълваш новия адрес. Това е.
Надявам се, че обясних достатъчно подробно, а, хи-хи Joy

# 73
  • Мнения: 772
казабанка, много благодаря! Само да ми кажеш тези декларации къде мога да ги намеря - само в общината ли?

# 74
  • Мнения: 497
Не, точно в общината ги няма. Трябва да си ги купиш от книжарница-обикновено в почти всяка има, а в тези, които са близо до община-със сигурност. И друго се сетих-когато смениш адреса в общината в едномесечен срок от смяната (не по-късно) трябва да смениш и личната карта, иначе може да те глобят.

Общи условия

Активация на акаунт