Препоръчайте ми модерен педиатър за интервю

  • 6 992
  • 146
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте, много ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете! Работя в един вестник и ми се иска да направя материал за всички клишета, които педиатрите разпространяват - като вода със захар срещу жълтеница, сокче от 40-тия ден, дохранване с АМ, захранване от 4-тия месец и т.н... Най-добре би било, ако някой педиатър е наясно с новите тенденции и коментира старите.

Много ще се радвам, ако познавате такъв! Hug

# 1
  • Мнения: 2 746
Д-р Попиванова от Майчин дом.

# 2
  • Мнения: 1 705
Пиши после резултата, много искам да го прочета това, идеята ти ми харесва   bouquet

# 3
  • Мнения: 8 242
Д-р Попиванова от Майчин дом.
Ама тя за заханването също няма да ти каже за най-новите неща.. Макар и не със сокчета от 40тия ден но..  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 938
Д-р Попиванова от Майчин дом.

Подкрепям! Peace
Такъв лекар - дай, Боже, всекиму!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Д-р Пепеланов-Пловдив

# 6
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, аз бях на лекция при д-р Попиванова и питах няма ли как да ми дадат бебето веднага след раждането, за да го накърмя и тя ми отговори: "Ама вие защо си мислите, че адаптираното мляко е отрова?". Така че не знам...

# 7
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Абе, аз бях на лекция при д-р Попиванова и питах няма ли как да ми дадат бебето веднага след раждането, за да го накърмя и тя ми отговори: "Ама вие защо си мислите, че адаптираното мляко е отрова?". Така че не знам...
Не бих отишла пак при такъв лекар  Peace
Искам и аз да прочета интервюто после  Hug  bouquet
Успех!

# 8
  • Мнения: 1 938
Абе, аз бях на лекция при д-р Попиванова и питах няма ли как да ми дадат бебето веднага след раждането, за да го накърмя и тя ми отговори: "Ама вие защо си мислите, че адаптираното мляко е отрова?". Така че не знам...

    autumnsphere,
    Имах честта да бъда обучавана за Консултант по кърмене от д-р Анета Попиванова. Прекрасно знам какво мисли тя и за кърменето, и за захранването, и за водата със захар... Laughing
    Именно затова ти я препоръчах. Hug

    Ще се радвам да прочета интервюто ти, независимо кой интервюираш.
    Успех! Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 52
Д-р Попиванова е една от малкото лекари ,от които съм останала очарована   bouquet  Страшно мила и внимателна, малката много я хареса, наистина си обича работата  newsm10.  Обясни ми подробно всичко, което я попитах ! Много ми е далече ,иначе бих записала малката при неч !

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
В Майчин дом има две докторки с фамилия Попиванова.
Д-р Анета Попиванова е лекар, който е заместник-председател на Националния комитет по кърмене и води обучението на персонала на болниците, които искат да бъдат Болница-приятел на бебето, какот и обучението на доброволните консултанти. Работя с нея от 3 години и ми е трудно да приема написаното за вярно.
Абе, аз бях на лекция при д-р Попиванова и питах няма ли как да ми дадат бебето веднага след раждането, за да го накърмя и тя ми отговори: "Ама вие защо си мислите, че адаптираното мляко е отрова?". Така че не знам...

Мисля, че отговора на лекарката, който сте написали е изваден от контекста. Защо не разкажете всъщност как е преминало раждането? Може да има някаква подробност, която да е причината. Също така дали бебето ще бъде поставено веднага на гърда зависи не само от микропедиатъра, но и от акушер-гинеколога, да не споменавам за това как е протекло раждането и в какво състояние е бебето - все важни неща за ранното поставяне бебето на гърда.

Последна редакция: сб, 16 яну 2010, 23:37 от viv4o

# 11
  • София
  • Мнения: 4 381
Д-р Попиванова от Майчин дом.
Ама тя за заханването също няма да ти каже за най-новите неща.. Макар и не със сокчета от 40тия ден но..  Rolling Eyes

И кои са най-новите неща, Духи? Защото явно и аз изоставам в тенденциите  Wink

# 12
  • Мнения: 8 242
Д-р Попиванова от Майчин дом.
Ама тя за заханването също няма да ти каже за най-новите неща.. Макар и не със сокчета от 40тия ден но..  Rolling Eyes

И кои са най-новите неща, Духи? Защото явно и аз изоставам в тенденциите  Wink
Добре де..
Специално като говореше за захранването.. Много добре си спомням, че препоръчваше неща (напр. за жълтъка, а и други, не си спомням конкретно) .. на които реагирахме (доста хора), че по "новите" схеми от 6м. и т.н. би трябвало да се въвеждат по-късно..
Не съм си записвала специално, защото не ми харесаха просто.. Не че и захранването сме го застъпвали особено..
Просто ми направи впечетление конкретно по темата..

Не за кърменето! Там нямам просто смисъл да казвам каквото и да е Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 4 381
Идеята за жълтъка беше, че е полезно да се включи преди месото, защото съдържа ензими, които подготвят коремчето на бебето за по-добро разграждане и усвояване на месото.
Като цяло за захранването д-р Попиванова се позовава на изследвания и опит, а това са - захранването да започне не по-рано от 4 м навършени и желателно не по-късно от 6 м навършени. Като става въпрос за здрави и доносени деца, тук не става въпрос за деца с алергии и проблеми, които са на специлна програма. Препоръчва основните принципите при захранване - да се включва еднокомпонентна нова храна в нарастващо количесто, а вече въведената се увеличава като количество, колкото детето поиска. Въвеждат се в определена последователност храните - първо хипоалергенни и т.н., стандартните неща, които се пишат и по форумите. И това, което ви направи впечатление на обучението - жълтъка преди месото, както и количеството на твърдата храна да не бъде минимална, за да може около годинката детето да получава около 30-50% твърда храна. Тук се прави едно уточнение, че млечните храни, сумарно кърма и млечни продукти, съставляват около 70-75% от менюто на детето. Това не означава, че на всяка цена трябва да има заместени кърмения, а че на детето трябва да му се предлага твърда храна редовно - около годинката това е 3-4 пъти дневно.
При педагогическото захранване също количествата твърда храна не са минимални до годинката. И при ПЗ количеството нараства, като само новите храни са в ограничен прием, за да се достигне на 9-11 м до около 60 г 4 пъти дневно, което е около 240 г твърда храна дневно.
Но относно захранването има толкова много схеми, че стига да се порови човек, винаги ще си намери подходящата за него.

# 14
  • Мнения: 226
Аз също като desi g ти препоръчвам д-р Пепеланов,който работи в Пловдив.
Имай предвид,че щом един лекар се е обучавал в български университет,то той е обучаван на старите принципи на захранване и съм сигурна,че колкото и нова иформация да чете и колкото и да са съвременни вижданията му ,като цяло,със сигурност ще има остаряло схващане поне по един въпрос. WinkНяма начин...Дългите години на обучение няма как да се загърбят с лека ръка.
Препоръчвам ти да намериш някой,който е завършил медицина в чужбина,но не съм сигурна дали има такъв,който в същото време практикува в България.

Общи условия

Активация на акаунт