Препоръчайте ми модерен педиатър за интервю

  • 6 996
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Какъв спор? Аз оставих коментар - всъщност съм единствена  Rolling Eyes

# 136
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, и те имат жени и деца, които така са захранени и всеки като разбере, че е сбъркал тръгва да се защитава със зъби и нокти... Толкова ли е трудно да си признаеш, че си сгрешил? Ето днес баща ми ми каза, че прекалено бързо тъпча Йойо и аз си признах, осъзнах си грешката, а това си е сериозно нещо... Сори за офф-а...

# 137
  • София
  • Мнения: 2 508
Между другото един приятел завърши медицина тази година и те учат точно тези неща - че децата се захранват със сок от морков на два месеца, картоф - на три, плод - на четири, месо - на пет...
Става дума за 2010 година в Медицински Университет, София.

# 138
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Много жалко в такъв случай... Rolling Eyes

# 139
  • Мнения: 2 099
Между другото един приятел завърши медицина тази година и те учат точно тези неща - че децата се захранват със сок от морков на два месеца, картоф - на три, плод - на четири, месо - на пет...
Става дума за 2010 година в Медицински Университет, София.

Извод: всички в МУ и до днес са кре..ни /Бу да извинява/.
Бих помолила всички да оттеглят от подписите си коментарите за педиатрите - това е обида за гилдията и за потеклото на Сфер, и е несправедливо.
А коментарите под статията са добре дошли, разбира се.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 23:08 от Баба Здравка-Баба Мравка

# 140
  • София
  • Мнения: 2 508
 #Crazy

Никакви научни аргументи не влияят на вярата на тази жена... Истината се доказва с всякакви ненаучни, причинно-следствени, наследствени, авторитарни и традиционни аргументи...

# 141
  • Мнения: 2 099
в горния пост забелязвам букви наредени една след друга без връзка помежду си и с действителността.

# 142
  • Мнения: 2 099
Чао, момичета! Казах каквото имах да казвам, а именно:
- ако сте здрави  и имате здрави бебчета, които искат да сучат - кърмете до последната капка кърма.
- сокчетата не са убили до сега никого, нито са разболели
- не хулете педиатрите, защото хабер си нямате каква е тази професия
- и не се правете на педиатри по същите причини.  
Здравомислещите ще ме подкрепят, особено модераторите. Ако имат възражения, от ЛЛЛ напр.  - нека купуват скъпи нови чуждоезични учебници, да ги превеждат и да плащат по 1 работен ден месечно на педиатъра в Тутракан напр. за да ги чете, вместо да лекува бебчета с температурки и разстройства.

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 07:05 от Баба Здравка-Баба Мравка

# 143
  • Мнения: 2 099
#Crazy

Никакви научни аргументи не влияят на вярата на тази жена... Истината се доказва с всякакви ненаучни, причинно-следствени, наследствени, авторитарни и традиционни аргументи...
"Ако за малко млъкнеш, бабенце..."

# 144
  • Мнения: 348
Бабо Здравке–Мравке, наистина сте страшно твърдоглава! Какви аргументи трябва да Ви се изложат, за да Ви убедят в погрешността на ранното захранване? Да, сокчетата никого не са убили, но това не значи и че са полезни за толкова мънички бебенца. И, убедена съм, майка Ви е била страхотен специалист за времето си, но доста от днешните педиатри си заслужават упрека що се отнася до отричането на изключителното кърмене поне до 6-месечна възраст, късното захранване и т.н. "нови" практики. А педиатърът в Тутракан е длъжен да си опреснява знанията предвид отговорната професия, която си е избрал, и не би трябвало някой да го насърчава с допълнително заплащане.

# 145
  • Мнения: 2 988
Сфера, много интересно интервю.
(Съжалявам, че така са се влошили отношенията с майка ти.  Hug )

# 146
  • София
  • Мнения: 2 508
Идеята ми беше, че за сокчетата се използват така наречените АВТОРИТАРНИ аргументи:

Педиатърът кзава да давам сокчета, значи е правилно.

Медицинският университет казва да давам сокчета, значи е правилно.

Тези аргументи са "логическа грешка", учила съм го в Софийския университет по логика. Laughing

А от сокчетата са се разболели доста хора, в другата тема една майка каза, че детето й на 8 години има гастрит, без да е яло каквито и да е джънк храни. Няма друго обяснение за неговата болест от сокчетата. А колко хора имат стомашни проблеми от тях без да го знаят, не ми се мисли...

Я, вижте какво пише едно момиче от моята Отчетна:

ДОре, прочетох я статията. ХАреса ми. Исках много да ти помогна с педиатър по "старата" схема и говорих точно с два такива...и за моя изненада отказаха категорично, хем поддържат тази схема, хем се плашат да говорят за нея. Честно казано се изненадах, защото мислех, че поне ще се възползват да споделят публично своята истина...определено съзнават, че нещо в теорията им куца, но просто отказват да приемат това официално. Моята педка например много фино промени тактиката. С Дарко тя пееше старата песен, но аз съвсем възпитано й обясних, че ще захранвам късно, тя се съгласи с не особено разбиране. Сега - три години по-късно тя има смелостта да признае, че нещата вече са различни и от самото начало ми каза: Ти си знаеш, но и аз да потвърдя...

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 08:56 от autumnsphere

Общи условия

Активация на акаунт