Млечна банка

  • 2 377
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
   Здравейте,
  когато  сме били в родилното отделение, майка ми  е имала много кърма, изцеждала се е и са давали на онези бебета в стаята ,  чиито майки не са могли да ги кърмят по различни причини. И други жени са постъпвали по същия начин. Не съм сигурна дали практиката е била толерирана от лекарите.
  Мислех си дали има такава практика и днес в болниците - аз все още не съм раждала, чета и слушам само страхотий...Мисля, че днес болниците разполагат с много повече техника за проверка качествата на кърмата, която биха давали, а и това би им спестило пари и за вездесъщия НАН. И най-важното - бебенцата ще растат здравички.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Да има такова медицинско заведение, в което майките дават кърма, изследва се и се продава на други майки. В "часът на мама" бяха поканили директорката мисля. Но вече къде е заведението и как се казва, не мога да кажа. Знам само, че е в София.

# 2
  • Мнения: 351
Прословутият Нан!!!!!!!!!!!!
 Close
Дори и да го кърмиш, ако си след секцио им дават Нан.
И никого не питат! Twisted Evil
....Отвратителна практика. #2gunfire
По-добре, ако докато ти дойде кърмата, да го кърми друга мама, особено, ако е българка и е интелигентна, чистоплътна жена.
Зависи какво се разбереш с доктора, сестрите, персонала от неонатологията.
....Ако държиш на своето, отстояваш себе си, всичко ще е наред. Hug
Но и в нашия град масово им дават Нан.....
.....А сестрите-акушерки  обикновено са нагли и невъзпитани, абсолютно им е безразлично, ако имаш проблем с кърменето, да ти покажат, окажат помощ.Нужни са повече кабинети по кърмене!!!!!!!!!! Peace
Една млада майка в стаята/ след раждането на беба/, беше много уплашена от една акушерка, която психически и въздействаше зле.
...То и на нас, говореше глупости, но...ние по не се поддавахме. Simple Smile
.....За да въведат техника за проверка на кърмата, иска финанси. newsm78
А в държавните болници... - липсват и обслужването е под всякаква критика!....За голямо мое съжаление, защото под масата персонала получава пари, все в името на детето. Уж, за здравето на бебето.... Joy

# 3
  • Мнения: 9 481
В малко болници рикуват да дават-нямат техниката да изследват кърмата.
Има "Банка за майчина кърма"-само в София:
http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/

# 4
   Аз съм се родила в малко градче, явно времената са били такива, че никой нищо не е проверявал, просто са давали млякото на бебетата... Но положението с изкуствените заместители наистина е ужасно! Яд ме е на това, че никой не дава възможност за избор, че подхождат към теб като към парче месо.
    Не зная, но мисля, че на родилките се правят някои задължителни изследвания, това априори би трябвало да означава, че кърмата на онези от тях, които са "чисти" би могла да се използва...Май пак се опира до безкрайната бумащина и липсата на връзка между звената.
  Хубаво е такива банки да има и в останалите градове. Нека бебенцата да имат по-голям шанс.

Общи условия

Активация на акаунт