ЩОРИ.ОТКЪДЕ?

  • 46 061
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 637
Външните щори - почистване:
Отвън - да, самопочистват се от дъжда, но не напълно, а от вътре е много трудно, да ги обираш с гъбичка при спуснато положение.
Най-добре е да се свалят напълно, лесно се разглобяват и изваждат от кутията, в банята под душа.....след което обратно.
Само внимаваш ламелите да не се разглобят.

Какво бих предпочела аз ли - само външни / и аз имам такива/.
Вътрешните - независимо от какъв вид са, независимо коя известна фирма ги прави, нито са качествени, нито са ефективни, нито се поддържат лесно, нито си заслужават цената, да не говорим колко често се разваля някой механизъм по тях или се огъват , късат.....

# 16
  • Мнения: 1 085
За вътрешни - Гершман.
За външни - всяка фирма която прави дограма. Важно е да са с мотор и по тъмен цвят /да носи на мръсотия/.

# 17
# 18
  • Мнения: 60
чакам си аз някой да пише дали му харесват Joy

# 19
  • Мнения: 202
gane,покупката ти е супер; със здраве да и се радвате  bouquet много ми харесаха червените и зелените щори Crazy

# 20
  • Мнения: 668
честито да си ги ползваш с кеф.Моми4етата които имат външни-как се справяте с това разглабяне?

# 21
  • Мнения: 60
 Joy Heart Eyes
благодаря и аз им се радвам

# 22
  • Мнения: 8 999
Моми4етата които имат външни-как се справяте с това разглабяне?

Никак. Изобщо не е лесно, да не кажа, че е невъзможно. Демонтажът и "бързо измиване в банята" са равносилни на основен ремонт на апартамента. Тези щори, които у нас се падат пред неотваряеми крила на прозорците, са обречени на вечна мръсотия. Честно, срам ме е да ги пускам вече, защото пред стъклото се изпречва една гадна, почерняла от прахоляк ламарина. От слънце пазят, но от студ не съм забелязала да ни спасяват. От цапане на прозорците - също не вардят. Добре, че пред всички стаи имаме балкони, та мога да ги измия поне отвън. Ако си на висок етаж и нямаш балкон, завинаги ще са мърляви и като си погледнеш към прозорците от улицата, ще се червиш от срам.

# 23
  • Мнения: 11
Честито за новите щори Simple Smile! Относно вертикалните, не съм на мнение, че се чистят трудно. Имала съм преди ремонта и сега пак мисля да сложа такива в едната стая. Ако не се пуши в помещението, практически няма от какво да се изцапат. А и пушачите има вариант с цветове, на които "опушването" да не личи толкова.  Peace. Докато хоризонталните поне веднъж в месеца бях clean . Успокението е, че са най-евтин вариант. Засега, обаче фаворит са ми римските щори. От години всякакви щори поръчвам от тук и съм доволна. Имат всичко. А на външните щори и аз не съм привърженик, макар че моя приятелка си сложи миналата година и е доволна от това, че лятото с тях се спасява от жегата.

# 24
  • София
  • Мнения: 255
Smehulka леко ме разстрои Mr. Green....и все пак съм се спряла на плисе щори ,някой ще каже ли как се чисти това чудо ooooh!

# 25
  • Мнения: 85
Smehulka леко ме разстрои Mr. Green....и все пак съм се спряла на плисе щори ,някой ще каже ли как се чисти това чудо ooooh!

От 5 години имам плисе щори от "гершман",няма почистване, трябва да се свалят и да ги занесеш във фирмата за  да ги изперат Shocked, да не говорим, че се развалиха механизмите много бързо и сега стоят вечно спуснати...
Няма да е зле, да помислиш за друг вариант

# 26
  • София
  • Мнения: 255
Selikon, ти вече окончателно ме довърши Mr. Green,такива подозрения имах и аз,ееееееее връщам се на "добрите " стари хоризонтални щори ,но сега имах разговор с мъжлето -ще ги мие той #Silly
п.п. сори за спама ,ама си ми бяха мечта тези щорки

# 27
  • Мнения: 637
Smehulka леко ме разстрои Mr. Green....и все пак съм се спряла на плисе щори ,някой ще каже ли как се чисти това чудо ooooh!

SORRY, но точно пък плисето недей!!!
Това чудо е невероятно красиво и невероятно трудно за чистене.   
     

# 28
  • Мнения: 19 503
Да си кажа и аз - имам хоризонтални алуминиеви и щори плисе, а в службата - вертикални. Та какви са ми  отзивите - май най-лесно се поддържат алуминиевите, ако се забърсват редовно, имат едно лаково покритие отгоре и прахта пада лесно. Например в кухнята имам такива, тъй като съм с плъзгащи се прозорци - имам ограничен избор там - не си представям друг вид, който може така лесно да се почиства.
За един прозорец с шантава форма избрах плисе ден и нощ - много да красиви, но за едно малко прозорче от Гершман /тогава само те ги предлагаха/ ми взеха 375 лв, а и едната се разкачи, трябва дад ги викам за да я закрепят отново. Не съм забелязала да се цапат  обаче - имам ги от една година. Като му дойде времето да ги чистя, тогава ще му мисля. Просто за трапецовиднин прозорци никоя фирма не можа да ми предложи нещо по-подходящо. В хола и зимната градина имам пак хоризонтални на Гершман от 10 години - ще ги сменям не за друго, но вече им е паднало покритието и са позахабени - събират доста мръсотия. Обачеч пак ще търся хоризонтални алуминиеви - защото имат няколко предимства - най-евтини, много добра слънцезащита, леки, прилично изглеждащи, избор от цветове, здрави. Идеята ми е да не се набутам с щори от по 200 лв. квадрата и да се чудя как да ги поддържам, а просто да ги сменям, когато се захабят. В тази връзка някой има ли иделя кои фирми в София предлагат хоризонтални щори на добри цени, защото тези, които познавам са си махнали цените от сайта и не мога да се ориентирам без обикаляне по офисите им?

# 29
  • София
  • Мнения: 255
Виж kamax,мисля там имаше цени....поне до скоро newsm78

Общи условия

Активация на акаунт