За пързалка и шейна мисли МАРТенската ни тайфа

  • 23 839
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 819
Аз май отдавна не съм писала, та да се включа да не ме забравите  Mr. Green

Бодливка, не сме в блока до Петрол-а, а отсреща, ама малко по-дадолу, срещу църквата сме точно. И да, наистина ще е грехота такъв филм да се гледа в домашни условия, аз за това също не исках да го сваляме. Ама дори не сме правили организации, днес решихме, че ще ходим, но в Арената, там няма нужда от предварително купуване на билети. Обаче сме решили задължително да идем и в МОЛ-а на i-max.
Аз лягам, за да не ви досаждам повече  Crazy  Mr. Green.Много ви здраве на всички!

# 691
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро в този снежен ден!
Мами дайте някакви идеи за заглавия на темите! Нещо свързано вече с рожденните дни да е!

# 692
  • Мнения: 361
Добро утро в този снежен ден!
Мами дайте някакви идеи за заглавия на темите! Нещо свързано вече с рожденните дни да е!
Ето 1 от мен

Мартенската ни дружина, вече на една година.

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 10:09 от ~Elg~

# 693
  • Варна
  • Мнения: 38
Добро утро!
Изкарах един много готин и разнообразен уикенд, затова не съм се включвала тук да се изкажа компетентно по интересните теми, които сте обсъждали  Mr. Green
В събота идва свекърва ми да гледа децата и с мъжа ми цял ден бяхме в мола  - пихме кафета с приятели, ходихме по магазините. Вечерта се прибрахме да накърмя и приспя Симона и пак излязохме - на ресторант и после на пиано бар. Мноого се накефих. Почувствах се като бял човек след кошмарната седмица, която преживях. Иначе Симона се събудила по някое време през нощта и баба и не могла да я приспи 2 часа, но тя този номер и на мен ми го прави, така че не се чувствах виновна, че ги зарязах сами да се оправят. Надявам се да изкарам една хубава седмица, заредена с нови сили.
Лошото е, че бях решила да не давам повече залъгалка на Симона (нали докато беше болна, не я искаше), но днес сутринта се предадох - виждам, че и се спи още, но хленчи и не мога да я приспя нито с люшкане, нито с шшшшшт-кане и накрая дадох бибата и веднага отнесе плувката. Трудно се справях няколко дни с нервните й изблици без запушалката за уста Mr. Green
СЗА, дано си взела мерки да не допуснеш обострянето на синузита, защото от опит знам, че е ужасно и при всяка моя хрема, настръхвам. Сигурно знаеш, но много помага и е безвредно смъркнето на топла вода с морска сол - гадно е, но изкарва всички секрети.
За спиралата - по-принцип съм с обилен и продължителен цикъл и ме е страх да не стане още по-зле (защото при една приятелка се получи точно такъв ефект). Хапчетата ми влияят добре, но не ми се ще пак да се тъпча с химии. Въобще, засега я караме с бойния вик на Бодливка Mr. Green
Айде ставам, че Симона изяде една книга- много е ученолюбива в това отношение:)

# 694
  • Мнения: 1 187
Добрутро!

Тук е нЕкъв ужасТ,поне 30см. е натрупало и продължава... И тази седмица се очертаваме заложници в къщи. Добре че вчера успяхме да се поразходим,ето обещаните снимки от парка. http://bodlivata.snimka.bg/family/dari-i-adi.402277.17313549

Днес е нашата последна месечинка,и като чели по поръчка от веднъж започна да показва с пръстче,че ще стане на 1г. Laughing Почерпка:



# 695
  • Мнения: 4
някой ще пуска ли поръчка от My Toys?

# 696
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Здрасти.
Честити последни месечинки на Ади,Никол и Андреа.
Честито и на всички имали и имащи поводи  bouquet
Исках да пиша по въпросите,които сте засегнали но не мога да си събера мислите Crazy
И да питам -Слънце нали имаше предложение за снимки за нов колаж или аз съм в грешка?
Бодливка в този парк и ние се разхождаме често,защото кумата ни живее до него в 605бл.

И ето моите предложения за заглавия: Мартенската ни тайфа стана вече на една.
                                                                Мартенската ни дружина чукна първата година.
                                                                 На една годинка вече стана мартенското ни човече.
                                                                 Мартенчето стана на една-ура,ура,ура.

# 697
  • Мнения: 170
Аз само минавам да сложа едно важно инфо, което го няма в сайта на официалните "власти":

Иде реч за прием в ДГ 2010/2011г. Копирала съм от темата за ДГ от другата тема.

27.01.2010 г.

График на дейностите за прием
-   27.02 – последно текущо класиране, 18 ч. спиране на текущите класирания;
-   01.03 – обявяване на свободните места в ИСОДГ;
-   08.03 – от Сирма ще качат филмче с указания за създаване на профил /за улеснение на новите/;
-   23.04 –  до 18 ч. възможност за актуализация на профилите;
-   24.04 – първо класиране за новия прием, двуседмичен срок за записване;
-   03.07 до 30.08 – период без класирания;
-   30.08 – обявяване на свободните места в ИСОДГ;
-   04.09 – класиране, едноседмичен срок за записване;
-   13.12.2010 г. до 14.01.2011 г. – период без класирания;
-   За 15.01.2011 г. се предвижда първо текущо класиране за 2011 г.

Успех на всички!  Praynig

....и една примерна темичка: "Духна първата свещичка усмихнатата МАРТенска душичка"  Peace

# 698
  • София
  • Мнения: 5 790
Да се разпиша и тук  Simple Smile
Бодливка, честита ви последна месечинка!   bouquet И трите сте много хубави на снимките!  Heart Eyes
Гери Мур, Никита, завидях ви за приятните емоции  Simple Smile  Peace Кога ли и аз ще мога да ида на кино поне  Rolling Eyes
Ох, 22, пак се замислих какво да правя с тази ясла.  newsm78 Все ми се струва малък, да го дам наесен, но това май е единствения шанс да хванем после горния набор, като прескочим втора яслена група.  Rolling Eyes Защото някак не ми се иска да почва у-ще на 7г и половина  Rolling Eyes Знам, че отидох мнооого напред във времето, но тези дни се замислих и за това. То да сме живи и здрави де. Веселина, както и други мами с по-големи дечица, родени в началото на годината - как сте процедирали вие? Rolling Eyes Знам, че сме го коментирали, ама..  Embarassed
Вили-ст, питай педито ви какво да правиш, но според мен засега не му предлагай риба. Хранителните алергии в детска възраст се израстват обикновено, аз като малка бях алергична към ягоди и мъхести плодове, съответно - не са ми давали да ям. В момента нямам проблеми.
За пазенето - и ние разчитаме на споменатото "най-сигурно"  Mr. Green Laughing Спирала не ми се препоръчва да слагам, защото има раничка, макари обработвана, а и някак не си го представям.

# 699
  • Мнения: 660
Добро утро и от нас, то пак станало обяд... Rolling Eyes

Аз от 2 дни съм се шашнала, че не съм разбрала, че за втората година се подава пак някаква Декларация и от сутринта въртя телефоните, че да свърша работа... Стискайте палци факса да сварши работа, че да не пътуваме скорострелно за потънала София в сняг. #Crazy

ТаняТ, ми Рая е на моменти - вчера изяде цяла купичка с пилешка супа, а днес ми отказа закуска... какво ли не и правих - мляко с бисквити, вълшебни филийки, плодово пюре - е, не ще и това е... Tired След 10 мин. обаче се насука и заспа... сега като стана ще и дам направо обяд и дано яде.

Гери, Симона поне е малка и и отива биберон. Аз тук всеки ден се учудвам как деца на по 3-4-5 години си ходят по улиците с биберони. Водят ги за ръка и те с бибероните... Shocked Имам чувството, че смучат биберон и в училище... ooooh!

# 700
  • Мнения: 361
Тони- ама не ти обясниха от вашето счетоводство?
И как ще пътувате? Нали има куриерски фирми, ако не става с факса, пращаш по тях.

# 701
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте и от мен! И аз уикенда не съм се включвала, и ние като Гери Мур изкарахме страхотно почивните дни. В събота мъж ми беше рожденник (Дума, много благодаря за топлия смс по случая, ужасно ме трогна  Hug), уж щях да влизам специално да ви черпя, ама от приготовления и вълнения, не успях, сори.  Blush Вечерта се събрахме вкъщи по семейно, с много вкусни ястия и пийване, към 22.30 ч накърмих и приспах Стела и после с близки приятели бяхме на боулинг. Играхме 2 игри боулинг, пихме още няколко питиета, после малко билярд и към 2 ч се прибрахме весели и насмени. Вчера цял ден сме си почивали, много хубав уикенд, наистина!!! Зареди за много напред. А, мъж ми колко се накефи на подаръка, сърцето ми напълни!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Никита, мерси за снимката! И много ми е кеф, че се включваш по-честичко.
Столче за хранене и ние още си нямаме  Embarassed Не знам как стана така, ама все нещо не си харесвам. А, Стела си я храня в скута и засега нямаме никакви проблеми. Трябва, обаче, да взема някакво де, няма все в мен да седи.. Много ми хареса това на Елг и на Веси, но ми е чудно до колко време могат да се ползват... Смисъл, до каква възраст на детето?
Столче за кола също трябва да вземем. Моля някой да свирка за по-евтини, но хубави алтернативи... Рила нещо спомена за Конкорд в Метро, би ли казала повече - цена, моделче? Приемам всякакви идейки. Пък ще трябва и в продавалника да надникна, ама пусто, все не ми остава време....
Може ли да помоля някоя мама, на която са им правили манту, да сподели след колко време им ги гледаха и колко беше зачервено и какво са коментирали докторите. На нас ни правиха в петък по обяд, педи каза да отида днес по обяд да го види, но преди малко се чухме по тел и каза, че може и да не ходя, само да премеря белега и да и кажа - 7-8 мм е нашия, тя каза "Супер, всичко е ОК, няма нужда да идваш". Ама, аз да си сверя часовника искам да питам вашите белези колко бяха големи и много ли бяха зачервени? Мерси предварително.

Здравейте!

Исакм да питам някой дали е запознат с прехвърлянето на майчинството на бабата?
Питам защото обмислям възможноста да се върна на работа!На мен ми се събра доста време в къщи!


Аз ще прехвърлям майчинството на майка ми. Тя не е пенсионер обаче. Една приятелка мина по този път миналата година и каза, че не е сложно. Някаква бележка от твоята работа, някакво заявление и може би нещо от работата на бабата. Ще ти пиша на лични като го разуча ако искаш, или може би Мънки ще ни даде направо компетентно мнение.
Ако може и на мен да ми кажете, че и при мен съществува възможността да прехвърля майчинството на майка ми (готова е жената да си вземе 1 год неплатен, за да я гледа, че надали ще се класираме за ясла, а и мама е категорична, че на 1 г и 5 м ще е много малка). Майка ми не е пенсионерка, на държавна работа е (учителка е). Моля Хели или Мънки да ме светнат и мен как става номера. Много благодаря!
Гери Мур, от сега съм сигурна, че и ние ще имаме трудности с отказването на бибата... Ама засега хич не ми пука, при положение че нон стоп цвърка и мърка и бибата е единственото нещо, което я успококява (признава цицата само за храна и почти, ама почти никога за успокоение), си я давам и си казвам, че има време и че после ще му мисля... Може би не съм права, ама..  Blush

Ох, исках още сто неща да пиша, ама не се сещам сега - после може да дописвам...

# 702
  • Мнения: 4 428
Аз само минавам да сложа едно важно инфо, което го няма в сайта на официалните "власти":

Иде реч за прием в ДГ 2010/2011г. Копирала съм от темата за ДГ от другата тема.

27.01.2010 г.

График на дейностите за прием
-   27.02 – последно текущо класиране, 18 ч. спиране на текущите класирания;
-   01.03 – обявяване на свободните места в ИСОДГ;
-   08.03 – от Сирма ще качат филмче с указания за създаване на профил /за улеснение на новите/;
-   23.04 –  до 18 ч. възможност за актуализация на профилите;
-   24.04 – първо класиране за новия прием, двуседмичен срок за записване;
-   03.07 до 30.08 – период без класирания;
-   30.08 – обявяване на свободните места в ИСОДГ;
-   04.09 – класиране, едноседмичен срок за записване;
-   13.12.2010 г. до 14.01.2011 г. – период без класирания;
-   За 15.01.2011 г. се предвижда първо текущо класиране за 2011 г.

Успех на всички!  Praynig

....и една примерна темичка: "Духна първата свещичка усмихнатата МАРТенска душичка"  Peace

Т.е. чак края на април ще се кандидатсва  Shocked А тези неща защо ги няма на страницата на ИСОДГ при новините  Crossing Arms

# 703
  • Мнения: 1 734
Здравейте и от мен преди края на темата.

Ами Лора след 2 дни ще е рожденичка и да ви кажа все едно аз ще съм рожденичката  Crazy ходя напред-назад, суетя се ... ужасТ!
Голямото ни празнуване ще е в събота в детски клуб с деца и приятели, но на деня ще се съберем роднини в къщи и пак ще си трябва подготовка.

Роси, ние ходихме на манту. Ами като ти го направят и после ти казват кога точно да отидеш. И ние бяхме в петък и в понеделник ни викаха за отчет. На Лора пробата почти не беше зачервена и почти не се забелязваше. Сестрата я измери с линийка и каза, че е ОК. Щом са ти казали, да си я измерите сами и после са ви казали, че е добре не виждам причина да се притесняваш. Предполагам заради снега не са ви накарали да отидете. Но, ако все пак се притесняваш можеш да отидеш при педката ви, ако е наблизо.

За столчето за хранене, по принцип повечето са до 3г., но реално след 2 г. децата вече не искат да седят в тях, а и са достатъчно големи и могат спокойно да се хравят на масата на нормален стол.

За столчето за кола, наистина си е дългогодишна инвестиция. Ние ползваме вече този от баткото, то е от 9-36 кг. Не, че той е 36 кг, но е достатъчно голям и вече го връзвам с колана директно за седалката на колата.

За спиралата, една приятелка така преди години забременя със спирала и си роди живо здраво второто дете. Да си знаете, че има и такава вероятност.

Само на мен ли не ми направи особено впечатление филма `Аватар`?  Rolling Eyes

Честито на всички поводи от последните дни   bouquet

Е, май се изказах по повечето теми, отивам да се суетя ...

# 704
  • Стара Загора
  • Мнения: 135

И да питам -Слънце нали имаше предложение за снимки за нов колаж или аз съм в грешка?


Ами аз предложих но никой нищо не каза и си мълча по този въпрос!

Общи условия

Активация на акаунт