За пързалка и шейна мисли МАРТенската ни тайфа

  • 23 888
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 288
 bye
Дребния ми спи в ръцете и е супер крив-вади трети зъб или поне се опитва. LaughingТа не мога да се включа по темите,но не мога да пропусна да почерпя за последната ни месечинка. PartyСега се вълнувам,а на рождения ден сигурно ще подхвръквам... Crazy

 Hug Hug Hug

# 676
  • София
  • Мнения: 5 303
Гледам го Калин, гледам го, ами вече си е малко човече с капризите и с претенциите си. Кога мина това време...

Я сега да зачекна темата с играчките с формички "за сортиране" - какви имате и до колко се занимават дечковците ви с тях  newsm78 Имам пред вид подобни на това: http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.475

# 677
  • Мнения: 361
Еля, спиралата не премахва цикъла?!?
Четох аз из разни форуми за отзиви от Мирелата. Та там пишеше, че им спирала цикъла.

# 678
  • Мнения: 514
Здравейте!

Исакм да питам някой дали е запознат с прехвърлянето на майчинството на бабата?
Питам защото обмислям възможноста да се върна на работа!На мен ми се събра доста време в къщи!

# 679
  • Мнения: 170
Здравейте!

Алекс-мама - честита последна месечинка и на вас! Направи ли списък с подаръците вече?  Hug Mr. Green
Аз през уикенда трудно се добирам до компа, ама сега успях!  Mr. Green Нашия дзвер дивя в Princess outlet-а в Младост по обяд и като се прибрахме спа 3ч. И аз покрай него. Поразходихме се доста (хванат за ръце де), там нали има пространство. Днес може да се нарече разходка, че вчера в едно кафе така "вървеше" като спънат кон в краката горкото. Обувките му тежат явно и се поизмъчи миличкото, ама днес вече беше посвикнал, та се измори. Simple Smile Намерих му цаката да го изтощавам.  Mr. Green

За спиралите - не съм слагала и нямам инфо. Майката на една моя близка приятелка каза, че след 2рата си дъщеря си е сложила и няма никакви проблеми. Но наистина си зависи от организъм, както и с хапчетата.

За храненето - и аз като Веси мисля, че каквото показваш вкъщи (на масата и въобще), това се "попива" и от детето. Култура на хранене се създава вкъщи. Ние също не купуваме зрънчо, чипс и тем подобни. За шоколада, виж, прави се изключение, защото съм от пристрастените.  Mr. Green Ноооо, подове и зеленчуци, особено когато им е сезона, се яде в изобилие. Готви се с възможно най-малко мазнина, редуваме риба, месни, варива. Изобщо, опитвам се да се храним здравословно, доколкото ни е възможно. Та се надявам да го предам и на Станимир.

Сетих се нещо, което преди няколко дни щях да споделя - понеже в Бургас спяхме в една стая (иначе сме отделно), го чух 2 пъти да се смее на глас, на сън обаче. Случвало ли ви се е?  Mr. Green

# 680
  • София
  • Мнения: 49
зелено човече, имаме такъв http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.br01.21.%28de-mt. … /57/1595770-l.jpg уолкър и нито веднъж не е седнала да пъха формичките в дупките, също не върви с него. Върти трите топки и прехвърля нагоре надолу тези, като странички. За какво го взехме въобще newsm78
22, промрънкваме понякога.
 

# 681
  • Мнения: 660
Започнала съм го пози пост от сутринта и още не мога да го пусна... Rolling Eyes
Редактирам за 3-ти път /добро утро, добър ден и накрая без поздрав/ Joy

SZA, ама ти сериозно си боледуваш май... дано скоро с почувстваш по-добре. Hug

Зеленко, и на мен първото столче най ми хареса...

И в къщи гостите ни се събуват, защото ги посрещаме с домашни чехли за гости, но и предложението на Рила за калцуните е много приемливо. Peace

ansipl, браво на момата..така се радвам на хапващи деца. Рая все още е на моменти... явно като си има кърма не и се мисли много, много за твърда храна и май лека, полека ще гледам да и намалявам кърмата....т.е. да и давам да суче само сутрин, вечер и през нощта, защото та и през деня си поцоква и подозирам, че затова не иска друга храна... Rolling Eyes

Много хубава тема сте подхванали за храненето. И аз мисля, че е хубаво децата да се хранят като родителите си. Затова голяма треска ме тресе как да обясня на Рая, че шоколадите и сладките, които баща и поглъща в промишлени количества не са добра храна, а плодовете и зеленчуците на мама са по-полезни. newsm78 Забранила съм вече в къщи да има сладки неща, но кой ли ме чува... Crossing Arms Остава ми надеждата, че като е с нас на масата вижда и хапва от нашата храна...

Рила, нареждам се на опашката за "специален" прощъпулник, макар че още сме далеч от организирането му...

Зеленко, имаме едно просто сглобяемо кубче, като на всяка страна има по 3 отворчета с различни форми - т.е. 18 части и Рая много играе с тях, но все още не слага правилните части на местата им. Сега махам едната страна и тя пуска всичко вътре, или ги изкарва навън... като и показвам кое къде трябва да влезе и е интересно, но не може да го направи сама все още. newsm78

Ей, най-накрая ще го пусна този пост...

# 682
  • Мнения: 43
Здравейте!

Исакм да питам някой дали е запознат с прехвърлянето на майчинството на бабата?
Питам защото обмислям възможноста да се върна на работа!На мен ми се събра доста време в къщи!


Аз ще прехвърлям майчинството на майка ми. Тя не е пенсионер обаче. Една приятелка мина по този път миналата година и каза, че не е сложно. Някаква бележка от твоята работа, някакво заявление и може би нещо от работата на бабата. Ще ти пиша на лични като го разуча ако искаш, или може би Мънки ще ни даде направо компетентно мнение.

За играчките - едва сега започна лекинко да се занимава с тях - разбирай по минутка. Иначе имаме един пумпал с форми и един "комбиниран" - кофичка с форми + чашки за кула. Любимото му е да бута кулата. Формичките мноооого бързо го отказват - два опита и като не падне в дупката, нашият е хукнал в друга посока вече. Дано с порастването вниманието му да се задържа повече.

# 683
  • София
  • Мнения: 1
Ако бабата не е пенсионерка и работи,  е лесно. Ако е пенсионерка, обаче, е почти безнадеждно. Не съм чела скоро и не помня, ако е пенсионерка и работи какъв е случая, но като даде подробности Дивена, ще прочета.

# 684
  • Мнения: 967
Честита последна месечинка на Алекс!

Никита, мерси за линка за прощъпулника!

Калцуните си ги поръчах в аптеката!  Peace Дебелите струваха при нас 11 лв. май, а тънките (ама те се разкапват веднага като ги обуеш) са по 5 лв. Мисля, че вътре са 50 или 100 калцуна!

Колкото до играчките с дупки - Марти тепърва отбелязва първи успехи! Но вече различава кое къде се пъха, просто не може да ги нацели като хората! Ами лека полека - кой по-бързо, кой по-бавно - ще се научат!


Аааа, нашият 9и зъб се показа, ама малкия не дава да пипна - явно доста боли там наоколо!

# 685
  • Мнения: 819
Рила, за нищо  Mr. Green, ама наистина за нищо, щото не е от мен линкът  Laughing, някой след мен го пусна, ама не ми се връща назад...

Ние преди час се върнахме от Аватар (ъъъ...как звучи само  Mr. Green, от киното, де ). Е няма такъв филм, наистина, аз  съм потресена, толкова да ми хареса филм отдавна не е било... А и те кара да се замислиш (мен поне) за много неща...абе още съм под въздействието му и не мога да си събера мислите.

Не помня от кога не сме ходили с мъж ми на кино сами, вечерта  Crazy Е, като слизахме от колата каката ми звъня да каже, че София ревала и бързо да се прибираме, та добре, че бяхме пред входа вече.  Майка ми не могла да я приспи, забъркала и "някакви буламачи" както се изрази  Mr. Green ( разбирайте АМ...или каша, не стана ясно, че не разбрала в коя кутия какво е  Joy ), София тотално я отсвирила, щото си чака "цоки-цоки" детето, абе циркове. Аз пък съвсем изключих, че филмът е 3 часа и мислех, че ще се приберем за вечерното кърмене, ама...С 2 думи опитът е полу-успешен, така да се каже, явно още за никъде не сме. Или ще се връщаме 1 час по-рано, ако ходим някъде и така.

Еля, да, може всъщност, щото Мирената е хормонална. Аз бях с обикновена някаква, не помня.Ама аз лично не бих си сложила хормонална  Thinking, а и близо 300 лв, няма да дам за спирала, та каквото ще да става.

# 686
  • Мнения: 246
Здравейте, момичета!
Ние вече сме си в София, а как не ми се тръгваше!!!

Честито на Алекс за последната месечинка! Малко по малко всички ще отбележим и първите рождени дни!

Тони, Митко си суче през деня, но това не го отказва от каши и пюрета. Е, и той вече предпочита нашата храна, а неговата я яде само ако добре огладнее. Аз го кърмя преди сън, което е около час след ядене (през деня не си иска или иска, но цоква само няколко пъти, колкото да се увери дали пускам още Laughing) Нещо не мога да го излъжа с адаптирано мляко вечер и си се кърмим през 2 часа през нощта.

22, Митко не само се смее на глас докато спи, ами онзи ден даже "говори" - издава едно въпросително "О", когато нещо го интересува и в количката започна да "О"-ка и "У"-ка така, че чак си помислих, че се е събудил, но се оказа, че спи като къпан и спа още час след това.

Зеленко, другите са писали, но и аз да се включа - на път се храним в количката, столчето за кола или в скут. Не съм купувала такова столче, но първото ми се струва най-добро.

SZA, оздравявай бързо и дано те подмине синузита! Предполагам, че си знаеш, но да напомня - нагревки с кварцов пясък или морска сол в торбички са най-добрите за синузит. А и коларгол капки би трябвало да може за кърмачки да се дава.

За събуването на гостите - ние сме с куче, а и количката стои в кухнята, че в коридора няма място, та не мога да кажа, че е кой знае колко чисто. Не карам гостите да се събуват, но чистя по няколко пъти на ден с гъба (в най-лошия случай по два пъти докато малкия спи). Бих използвала калцуни, ако успея даубедя и кучето да ги носи, иначе ми се струва несправедливо да оставям кучето да цапа, а гостите да се събуват...

За храненето - ние не се храним много здравословно, та ще трябва да си променяме навиците покрай малкия. Няма да е много трудно, че не ми се готви по два пъти и ще готвя каквото за него и за нас. Мързелът движи прогреса Laughing

# 687
  • Мнения: 819
ТаняТ, много се смях на поста ти - за кучето  Joy Ама може да пробваш все пак - така, за идеята  Mr. Green

Ние също не караме гостите да се събуват, но повечето го правят.Много пъти даже съм казвала да НЕ се събуват( преди София да пролази, де).Стига да не е кишавица навън, не е проблем, но пък в такива случаи никой няма да нахълта с течащи от кал обувки  Crazy Може и при нас да е вследствие на гледане на 2 кучета до преди 10-на години. Винаги сме имали куче вкъщи, но при спазване на една нормална хигиена(без престараване), мисля, че няма проблем. Не можем да направим стерилна обстановка, все пак, а и не е нужно. При положение, че София 2 пъти е нахапвала пръчка навън и н-пъти подметките на джапанките и обувките, ако не я видя навреме  Crazy, не виждам смисъл да се вманиачавам на тема чистота.

Аз днес май се попрестарах с постовете...що така стана, не знам, не е в мой стил  Laughing, ама ще ме прощавате, нали не ми се случва често  Mr. Green

# 688
  • Мнения: 1 187
Ние преди час се върнахме от Аватар (ъъъ...как звучи само  Mr. Green, от киното, де ). Е няма такъв филм, наистина, аз  съм потресена, толкова да ми хареса филм отдавна не е било... А и те кара да се замислиш (мен поне) за много неща...абе още съм под въздействието му и не мога да си събера мислите.

Ха,ние пък тамън изгледахме 2012 мъж ми го свали най-сетне. Добри ефекти,но нещо не ме грабна.. И си говорихме за Аватар,той го гледа на компа но аз след вашите рецензии  Wink отказах и искам да го гледам на 3D!Добре че сте успели да се организирате,при нас също е възможно-само че напоследък мъж ми все уикендите го привикват пак на работа,затова не смея да планувам вече нищо. Confused А на кино не съм ходила от...не помня. ooooh!
И пак за теб се присетих,минавайки покрай парка ви.Веднъж беше пускала снимки и мисля че си в блока до Петрол или отсреща на булеварда.Нали всяка неделя караме Дари до свеки та.. Crazy

Днес се разходихме в стария ни парк в Надежда,ама доста студено си беше.. Но пък се видях с познати мами и татковци,които се пързаляха кой с каквото намери заедно с децата та беше весело. Laughing И снимки направих,утре ще ги плесна. Simple Smile

Гледам спиралите обсъждате.. мен нещо не ми се нрави идеята да имам чуждо тяло в себе си.. Rolling Eyes Пък и може организЪмА да не я приеме,а 300лв.са си пари. Money Затова засега се пазим по метода "паИ сеееее..!" Joy

Еlg  Hug

зелено човече за НГ и подариха на Адриана такава играчка,някаква световано неизвеста марка с назъбени колела и музика отстрани,но нищо от джаджите не може да използва освен ако не отворя едната страна на триъгълника и да пъха и вади от там по-дребни елементи.

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 07:32 от Бодливка

# 689
  • Мнения: 35
Здравейте, да взема да се разпиша и аз.
Вече съм в Плевен, на Алек не мога да му се нарадвам, толкова много ми беше залипсвал, както и свободното време, което да прекарвам с него Heart Eyes И той не може да ми се нарадва - само раздава прегръдки и целувки. Най-новия му номер е свързан с къпането - излиза от ваничката(прави опити и обикновено му помагаме) и се настанява в една кофа - такъв кеф му е да седи там, да изплисква цялата вода Joy
Да ви кажа - онзи ден за първи път баща му му е дал риба и освен, че не я хареса му излезнаха няколко пъпчици. Днес след повторно даване се появиха още и няма да си правя повече експерименти. Та се чудех - когато има такава реакция след колко време може да се пробва отново Thinking
Ние днес отново направихме една снежна разходка с шейната - валеше, но беше супер меко времето. А хората по улиците как ни гледаха - сигурно решиха, че сме луди, но щяхме да откачим в къщи, пък и той беше доста добре опакован. Като се прибрахме спа 2 часа Flutter
Това за влизането с обувките в къщи никога не съм го разбирала. Непонятно ми е как хора, които са ходили навън няма да се събуят, въпрос на хигиена е все пак. При нас всички го правят, раздавам чехли и това е - който идва на гости се съобразява, че има бебе. Е, до сега никого не съм карала насила, явно всички се усещат Flutter
Да ви кажа - на мен тук все ми се налага да казвам защо Алек яде само храни без подправки, защо не може да яде това, защо не може да яде онова... #Cussing out и като ми кажат "ние на времето..."
За храненето аз мисля, че много зависи от самия човек (дете), но определено е важно какво се яде в къщи Peace
За пускането на фигурки в разни отвори - Алек много обича това да го прави - на уолкъра много обича да си играе с топките - знае от къде влизат и от къде излизат. Освен тях, обаче обича да пуска всичко, което може да мине през дупките Laughing От едно известно време се учи да го обръща сам  и да ви кажа това отново е свързано с много падания - накланя се назад както се е изправил и доста често губи равновесие. Научил се е да сочи, като иска нещо, знае да сменя каналите  с дистанционното (не винаги го насочва от правилната страна)
Зеленко и на мен първото столче най ми хареса. Нашето столче е такова и ние сме много доволни - много е стабилно и Алек много харесва да седи в него, но не става за чести пътувания, тъй като трябва да се разглоби, ама цялата конструкция не може, та не става за вас. Между другото сега ги гледах в Тойса, те там са доста по-евтини - цък, едно подобно, и ето това на Чико, ама то не се сгъва (май).
Хайде, лека ви нощ Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт