Уреаплазма

  • 290 284
  • 915
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте момичета, и аз като всички вас се опитвам да забременея от години, освен другите проблеми, които лекувам ми откриха УРЕАПЛАЗМА. Пих 2 пъти антибиотици – Клацид и втория път Гентамицин, но без резултат. Иначе обиколих доста доктори, и мнението на някои от тях беше, че при някои пациенти тази бактерия не може да бъде излекувана?!
Моля, ако има още момичета, които са имали този проблем нека споделят дали са се излекували и след колко курса с антибиотик?! Ако може даже споделете кой антибиотик сте пили.
А на мъжа ми никой доктор не е правил изследвания за тази бактерия, просто изписват антибиотика и за двамата за 10 дни. И при вас ли беше така?
Ще съм благодарна на всички, които ми пишат, т.к. вече съвсем съм се отчаяла, че ще успея да се преборя с бактерията.
Вярно ли е, че уреаплазмата може да е основна причина, да не успявам да забременея, защото мненията на лекарите са много противоречиви по въпроса Cry

# 1
  • Мнения: 5
Здравей,pianist4e.Пиша ти, защото знам много добре как се чувстваш и ние близо 2 години лекувахме уреаплазма.Тази бактерия понякога може да бъде много упорита и да рецидивира с всеки неправилен прием на антибиотик,за това трябва да си направите антибиограма към кои АБ е чувствителна. имаш ли такава. Мъжа ти също трябва да си направи изследване( от уретрален секрет или сперма)с антибиограма,защото всеки организъм е различен и различно действат АБ. В нашия случай при мъжа ми АБ действаха,а при мен си оставаше положителен резултат.Другото което е,че трябва да си намериш добър лекар,който да знае за какво става въпрос,защото кварталните гинеколози гледат умно като им кажеш,че имаш уреаплазма. не трябва да правите секс по време на лечението и до получаване на контролните изследвания,ако пак не се получава се прилага комплексно лечение с имуностимуланти,витамини и АБ.Не пиша какви лекарства съм пила,за да не те обърквам теб или момичетата.Ако искаш ми пиши на имейла ще помагам с информация и с каквото мога.Не се отчайвай трябва да си много упорита и ще се излекувате, стискам палци.

# 2
  • Мнения: 35
Здравей treviso, много ти благодаря за полезната информация!!!
Значи имам общо 4 антибиограми с мисля че бяха 5 групи антибиотици към които уреаплазмата е чувствителна. Но на мъжа ми никой никога не е пускал антибиограма или каквото и да било изследване, макар, че след първия неуспешен курс с антибиотик попитах дали и той не трябва да си направи някакво изследване. По принцип ходех при Даскалов, но за съжаление не ми обърна голямо внимание и после се бях консултирала с още един лекар,  но той пък каза, че нямало проблеми да забременея и с тази бактерия?! Д-р Даскалов, ми беше казал, че няма смисъл да изследваме мъжа, т.к. изследването било много неприятно за мъжа?!
Иначе до момента сам пила 2 антибиотика – Гентамицин и Клацид и Мукомакс и имаше още едно лекарства към Клацида, но не мога да си спомня точно как беше името, пиеше се само 2 дни. После ми беше предписал още веднъж Гентамицин, но не го взех, защото първия път не помогна. Т.е само 2 антибиотика съм пила, по 10 дена.
Дори не знам към кой лекар да се обърна, защото явно не считат уреаплазмата за голям проблем, а в Интернет пише друго.
Искам да те попитам ти колко курса с антибиотици премина преди да се излекуваш. Интересно ми е това за имуностимулантите, заедно с антибиотика ли се приемат? А витамините?! Чудя се защо не са ми предписали и на мен. Трябва ли да поискам от лекаря да ги включи към рецептата и в какви случаи се предписват имуностимуланти?!
Още веднъж ти благодаря за подкрепата и полезната информация в борбата с тази упорита бактерия!

# 3
  • Мнения: 200
И аз имах открита уреаплазма.Направих само един курс от антибиотик който пихме заедно със съпруга ми.
Не съм сигурна точно колко дни, но беше някъде в порядъка на 20.Но го пихме по схема само в понеделник и петък.
На следващия месец вече бях бременна и сега се радвам на близначките си които са вече на 1 годинка.
Така че, не се отчайвай и мисли позитивно.И аз стискам палци Simple Smile

# 4
  • Мнения: 35
Здравей N_a, много ТИ благодаря за отговора. Поздравления за бебчетата! Да са ти живи и здрави!
Може ли да те попитам дали си спомняш името на антибиотика? Питам в случай, че в антибиограмата ми го има да го предложа, като вариант на лекаря.
Бих искала също да Те попитам, ако е удобно според теб ураплазмата ли е била причината да не забременяваш, защото пишеш, че след като си се излекувала от нея и си забременяла веднага. А преди това дълго ли опитвахте? Питам, защото има момичета с уреаплазна, който забременяват и други при който това явно е невъзможно. Предварително ти благодаря за отговора.

# 5
  • Мнения: 58
Здравей, излeкувах мико и уреаплазма с един курс от 14 дни Доксациклин, промивки с Тантум роза и мисля, че беше Клотримазол, за да не ми се появат гъбички от антибиотика. Имах и антибиограма, тя е задължителна, иначе можеш да си пиеш някой антибиотик, който не ти действа и да се тровиш напразно. На мъжа ми не му направиха антибиограма, но щом вие не можете да се излекувате, мисля че е добре да му направите. Ще ти дам пример с мен - много пъти, когато съм имала грип с усложненения, майка ми ми назначаваше да пия Ципрофлоксацин и аз винаги се раболявах още повече. При антибиограмата за уреаплазмата се оказа, че единствено Ципрофлоксацин  от всички антиботици на мен не ми действа. На мъжа ми не му направиха изследвания за мико и уреаплазма, чак след курса на лечение и двамата пускахме пак тестове. Може единият да се е излекувал, а другият не и тогава пак си го предавате взаимно и няма полза от лечението. Лекарката ми тогава каза никакви контакти, дори и с предпазни средства преди да се уверим, че и двамата сме излекувани. Не е вярно, че няма лечение, има, ама някой лекар трябва да го улучи. Аз открих, че имам такъв проблем и го излекувах точно при Даскалов. Иначе съм забременяла с уреаплазмата, но не беше успешно, при мен има и други причини. Тогава  останах с впечатление, че мико и уреаплазмата вървят в комплект, не мога да го твърдя, защото нямам достатъчно информация, все пак вие правили ли сте изслезвания за микоплазма? Айде чак пък да е наприятно изследването при мъжете не е вярно  Stop

# 6
  • София
  • Мнения: 964
    Не е вярно ,че микоплазмата и уреаплазмата вървят в комплект !  Аз  преди  2 г. и 6 м. направих  изследване на ДНК  в "Геника " за микоплазма, уреаплазма и хламидия  и се оказа ,че имам само  уреаплазма . Назначиха ми  две опаковки Сумамед по схема и  след  3 м. на контролното изследване всичко беше отрицателно .  Така ,че може да ги  имаш и по отделно .

# 7
  • Мнения: 58
Останах с такова впечатление тогава, не го твърдя  Peace

# 8
  • Мнения: 35
Момичета, благодаря много полезната информация! Исках да попитам Gesika, колко дни трябваше да пиете антибиотиците?! На мен все ми ги изписват за по 10 дни, ама явно не помага.
А иначе съм правила няколко пъти изследване за уреаплазма, микоплазма, а също и за хламидии. При мен се оказа само уреаплазмата положителна. Иначе всичките пъти имах антибиограми, въз основа на които ми бяха предписвани антибиотиците. Но си мисля, че може би не ги пихме достатъчно дълго или е трябвало да се съчетаят и с други лекарства?!

# 9
  • София
  • Мнения: 964
    Значи аз съм пила  Сумамед - мисля ,че беше 1000 мг. ( отдавна беше и не помня добре  мг. ) - 1 опаковка има  само  3 табл. Назначиха ми  2 опаковки - общо  6 табл. - по  следната схема :

   1 ден -  2 табл.

   7 ден - 2 табл.

   14 ден  -  2 табл.

  това беше , но  Сумамед е  един от най- силните антибиотици , мисля че е доста по добър от останалите  ( а и цената му - тогава  3 табл. струваха  около 33 лв. )  Успех !!!

# 10
  • Мнения: 35
Gesika, много ти благодаря за информацията за антибиотика! Аз ще го предложа този антибиотик на лекаря си! Дано да го има в антибиограмата ми. Много ти благодаря още веднъж!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
и аз съм вече в списъка на имащи уреаплазма Cry предписано ми е ципрофлоксацин,азитрокс и флуомизин  глобули.Остава да се надявам хапчетата да подействат и лечението да е еднократно Praynig
в интернет пише неща от който ми настръхна косата smile3511

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 12:14 от armira

# 12
  • София
  • Мнения: 1 423
Армира, някъде из темите останах с впечатлението, че и двете сме при едно и също доки в "Щерев". За моята уреаплазма ми изписаха антибиотика Зимакс, тъй като я открихме по време на стимулация. Докито каза ли ти след колко време може да си направим проверка дали сме убили гадината ? На мен нищо не ми каза за уреаплазмата, не спомена да изчакваме със следващите стимулации докато се разкара.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
На мене ми каза да отида на проверка 15 дни след като изпия лекарствата.Но някъде около тези дни се пада и да ми прави хидротубацията и сега не знам дали първо не е редно да види резултата от изследването преди да я направи или това няма значение newsm78



















# 14
  • Мнения: 35
Според мен изчакай първо да видиш дали си се преборила с бактерията. Тя е доста упорита, ако я имаш не е редно да ти правят интервенции с които бактерията може да се качи по-нагоре. Непременно си направи изследване преди това!
Дано при теб да се оправи от първия курс с антибиотик!

Общи условия

Активация на акаунт