Аргументи за ранното захранване

  • 21 975
  • 416
  •   1
Отговори
# 360
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Виж какво, намали малко тона! Отговорила съм конкретно на въпроса, нито съм заявила някъде, че това е най-прекрасният доктор, нито те карам да си записваш детето при него, нито дори съм написала, че това е единственият и най-правилен начин за захранване!

# 361
  • Мнения: 152
Шунка, една непоносимост, да предположим че не е алергия, не отключва ли алергия дори и на по-късен етап, и съм убедена че педиатъра ви няма как да го знае. Ако сега детенцето не понася дадена храна, всъщност как да го наречем, ако не алергия. Лично аз имам приятелка, която даде парче фъстък на 10 м. бебе и то цялото се поду. Но тази ми ти непоносимост така и не се превърна в поносимост Naughty Така че това си е жива алергия Naughty


# 362
  • Мнения: 152
може и да сме се повторили със skrech, извинете, но не прочетох нейния пост, явно го е написала секунда преди мен
skrech, напълно съм съгласна с теб Wink

# 363
  • Мнения: 85
Твоята позната и на 2 год. да му беше дала фъстък пак щеше да си се подуе детето-алергията си е алергия-дали на 2 мес. дали на 2 год. все тая

# 364
  • Мнения: 152
Със сигурност galinna-pj има храни, които въведени на по-късен етап от развитието на детето не носят риск от алергия и/или непоносимост. Но с това, че има алергии, които могат да се проявят, независимо колко е голямо детето, също ще се съглася, да не забравяме, че понякога има и генетична обремененост.

# 365
  • Мнения: 8 242
алергията си е алергия-дали на 2 мес. дали на 2 год. все тая
Никак не е все тая..
Ама след като за вашите деца е все тая - значи всичко е ОК Simple Smile

Присъствал е на захранването, за да следи дали храната се понася добре или не.
"Докторе, елате днеска в 10:30, че ще давам на бебето сефте сокче.. Ама да постоите няколко часа. най-добре няколко дни, че да видите как го понася"  Mr. Green Laughing
"В неделя давам морков! Чакам ви пак"  ooooh!
 Crazy

# 366
  • Мнения: 14 654
Ох, ох. И като на 15 години се окаже, че има сенна хрема или някаква друга алергия, или бузите му са вечно червени, защото незнайно как кожата е станала атопична, това няма да е от ранното захранване. Не е задължително последиците да са след 30-40 мин. Разбира се, че има и такива бурни реакции, но не всичката вреда от едно грешно захранване може веднага да се види. Това, че на детето нищо му няма след кивито, изобщо не значи, че го понася добре.

# 367
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Янечек, а, не  Stop Щом няма реакция при лекарско присъствие значи всичко е наред  Laughing Не моЖ ги убеди, че не е задължително детето веднага да реагира  Peace

# 368
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 763
Захраних на 4м с пюре от ябълка и морков.Честно казано и сега се чудя защо избързах   newsm78 Кърмих малко,разбира се имах желание за по дълъг период,но така се получи.Не съм особен привърженик на сухото мляко,тоест адаптираното,защото съм виждала деца страшно надути от това мляко.Може би това беше единия аргумент,а другия,малко ме е срам да призная, но се поддадох на натиска на свеки.Живеем заедно и аз неисках да и противореча.Сама проготвях пюретата,бебка хапваше добре и не съм имала проблем с алергии или отказ от някаква храна.И сега се храни добре и расте в нормата.
Само да допълня, че неискам никой да ме съди,това е бил моя избор добър или лош.Авторката искаше да знае причините за захранването.

# 369
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ох, ох. И като на 15 години се окаже, че има сенна хрема или някаква друга алергия, или бузите му са вечно червени, защото незнайно как кожата е станала атопична, това няма да е от ранното захранване. Не е задължително последиците да са след 30-40 мин. Разбира се, че има и такива бурни реакции, но не всичката вреда от едно грешно захранване може веднага да се види. Това, че на детето нищо му няма след кивито, изобщо не значи, че го понася добре.

Аз явно не съм от ранно захранилите (щом 4 месеца вече се води късно захранване), обаче още чакам доказателства за връзката между ранно захранване и алергии (мисля, че някъде в началните страници питах).

# 370
  • Мнения: 14 654
Доказателства няма. Може да се търси връзка чрез множество наблюдения и тогава да се направи съответният извод. Сигурно има статистики, аз лично не разполагам с такива. Както и се отрича да има връзка между ваксинирането и алергиите, а всъщност не е така.

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Аз явно не съм от ранно захранилите (щом 4 месеца вече се води късно захранване), обаче още чакам доказателства за връзката между ранно захранване и алергии (мисля, че някъде в началните страници питах).
Аз преди години бях пуснала анкета и поне тя показа, че няма връзка между двете. Сега не мога да я намеря, явно е потънала някъде...

И моля тези, които не приемат чуждо мнение да не ме цитират повече и да не пускат саркастични коментарченца.
Оставете ме аз да си се грижа за моето дете, за момента се справям чудесно, благодаря!

# 372
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Янечек, аз не отричам нито една от тези връзки. Но за да повярвам в тях, ми трябват доказателства. Дотогава мога да повярвам само на факти, които познавам: а именно: и двамата с брат ми сме кърмени до късно, захранени сме към 7 месец, а и двамата имаме проблеми с гастрита (в младежка възраст се появи и при двамата, поради нередовно и неправилно хранене) и някоя и друга алергия. Братовчедките ми са ранно захранени (при това с кисело мляко), и са здрави като бичета. Мъжът ми също е кърмен до късно, няма грам алергия или болест. Тоест за мен, от наличните ми данни, такава статистика няма. Всичко зависи най-вече от ген и начин на хранене. Относно ваксините нямам представа как стоят нещата, затова няма да ги коментирам. Слагаме само тези ваксини, които педи препоръчва, а тя е от предпазливите.

# 373
  • София
  • Мнения: 5 079
Педиатърът ни не ме е насилвал, спомена, че това е бг Схема Sick (за ранно захранване) и че се водят по нея, лекарите... Rolling Eyes Не ме карала да давам сок, предложи ми пюре (без значение какво) на 4 м... Отговорих и, че баткото е захранен на 5 м, почти на 6 и смятам и с беба да процедирам по същия начин. Тя ми отвърна "ти си знаеш", "имаш опит" и т.н., и дефакто за захранване не сме говорили на нито една дк. Не ме пришпорва, разпитва и кара да правя нещо извън волята ми. Peace

# 374
  • Мнения: 94
Ох, ох. И като на 15 години се окаже, че има сенна хрема или някаква друга алергия, или бузите му са вечно червени, защото незнайно как кожата е станала атопична, това няма да е от ранното захранване. Не е задължително последиците да са след 30-40 мин. Разбира се, че има и такива бурни реакции, но не всичката вреда от едно грешно захранване може веднага да се види. Това, че на детето нищо му няма след кивито, изобщо не значи, че го понася добре.

Аз явно не съм от ранно захранилите (щом 4 месеца вече се води късно захранване), обаче още чакам доказателства за връзката между ранно захранване и алергии (мисля, че някъде в началните страници питах).

Не би трябвало да има връзка. Аз изобщо не съм била кърмена поради невъзможност на майка ми, и до днес вече 24 години нямам никакви признаци на алергия Peace За сравнение майка ми пък страда от тежка форма на алергия към доста неща, изследвала се е обстойно. Тя е от поколението, което е било кърмено обилно, а нейната майка няма алергична чувствителност към нищо. Причините за алергиите трябва да се търсят другаде Thinking

Общи условия

Активация на акаунт