Да го запиша ли предучилищна в училище?

  • 6 746
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 841
Аз съм за предучилищната Peace.Имам наблюдения от синът ми,който изкара две гогини там,а сега и дъщеря ми е втора година.
Там свикват с обстановката/почти същата като в училище/ изискванията са повече и научават доста повече,свикват и с децата ,с които по късно ще са 1ви клас.Дори учителката в 1ви клас казваше,че децата карали предучилищна са доста по подготени.
Но много зависи и от учителката там-дали ще ги подготви достатъчно.
Единственото което не е в плюс е,че е за половин ден и за работещи родители не е изгодно.

 Peace Това е и моето мнение.

И за двете ми деца избрах варианта предучилищна в училище и съм много доволна. При всички случаи това е по-щадящият за детето вариант, защото е само за половин ден и защото не се налага да се храни и да спи там (познавам много деца, на които това е основният им проблем, заради който не могат да свикнат в детската градина). Ако има кой да се грижи следобяд за детето, смело го записвай на предучилищна в училище - гарантирам ти, че ще останете доволни - и детето лесно ще свикне, и подготовката е на много добро ниво.

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Още веднъж благодаря на всички за мненията! От утре тръгвам да разгледам набелязаните у-ща и почвам да го подготвям. Единственото което ме притеснява е как ще се оправям с двамата от обяд натам, но ще разпитам и за занималния около нас. Знаете ли дали в у-щата има занималния за хлапетата от предучилищна?

# 17
  • Мнения: 2 755
....Знаете ли дали в у-щата има занималния за хлапетата от предучилищна?....
Има. На първата родителска среща предложиха два варианта - занималня в у-ще или частна. Сумата за първото предложение беше 70 лв. месечно, а за втората около 200- 250 лв. ( с включен транспорт, обяд, и работно време до 19.00 ч. ). Пиша по спомен, тъй като ние не ползваме тази услуга и не проявих интерес. Също така, имаше доста предложения за извънкласни занимания на територията на училището - английски език, народни танци, спортни танци и карате.

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 979
....Знаете ли дали в у-щата има занималния за хлапетата от предучилищна?....
Има. На първата родителска среща предложиха два варианта - занималня в у-ще или частна. Сумата за първото предложение беше 70 лв. месечно, а за втората около 200- 250 лв. ( с включен транспорт, обяд, и работно време до 19.00 ч. ). Пиша по спомен, тъй като ние не ползваме тази услуга и не проявих интерес. Също така, имаше доста предложения за извънкласни занимания на територията на училището - английски език, народни танци, спортни танци и карате.


Ама това дали важи и за предучилищната? За първолаците знам, че има.

# 19
  • Мнения: 2 755
Да! Нали точно за предучилищната става дума. За първи клас не знам. Още не сме стигнали дотам.

# 20
  • Мнения: 1 213
И в нашия квартал имаше една такава частна занималня-за деца от предучилищна до 4ти клас,но ми беше много скъпо.към 270лв.за дете/.В предуч. която посещаваха моите нямаше занималня/май имаше само за лятото/,защото бяха на две смени-едната смяна малките,другата смяна големитНо може да има в другите училища.Трябва ра попиташ на място.

# 21
  • софия
  • Мнения: 2 543
Още веднъж благодаря на всички за мненията! От утре тръгвам да разгледам набелязаните у-ща и почвам да го подготвям. Единственото което ме притеснява е как ще се оправям с двамата от обяд натам, но ще разпитам и за занималния около нас. Знаете ли дали в у-щата има занималния за хлапетата от предучилищна?
Занималнята при нас по принцип е за първолаци , но ходят и 4-5 дечица от ПДГ. Като се разберете с госпожата на занималнята и няма проблем. Даже 1 ходи с кака си от 3 клас в нейната група. Като няма кой да взима детето правят компромиси.

# 22
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Благодаря, момичета. Стискайте палци да ми хареса утре, като отида да разгледам и разпитам.

# 23
  • Мнения: 4 458
Похвали се после кое училище сте избрали  Grinning

Успех

# 24
  • Мнения: 2 898
Предучилищната в училище е на много по-високо ниво.Детето ще свикне с училищния режим и догодина адаптацията в 1 клас ще мине безпроблемно.

# 25
  • Мнения: 118
Привет!

Като майка на първокласник, която преди време си е задавала същия въпрос, мисля, че е по-добре в училище. Казвам го като човек избрал детската градина и отчел го впоследствие като грешка. Особено ако в първи клас няма да започнете с познати деца. Моят син попадна в абсолютно непозната среда на деца, които се познаваха от детската. Разбира се адаптацията мина гладко, но само благодарение на прекрасната учителка. А можеше да се превърне в драма, ако тя не се справила толкова тактично.

# 26
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Благодаря още веднъж на всички! Аз тази седмица няма да мога да отида до нито едно у-ще, защото юнака е болен и съм с двамата вкъщи и не мога да мръдна никъде. Надявам се другата седмица вече да успея да я свърша тази работа.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Категорично предучилища в училище. До последно се чудих и го записах буквално 2-3 дни преди 15 септември. Но преди това бях почела тук във форума мнения за училища и конкретни преподаватели и изборът, който направих се оказа повече от добър.

Детето ми порастна. Чувства се добре, интересно и забавно му е. Искрено съжалява децата, които карат предучилищна в детска градина  Grinning

Разходите ми са значително по-големи в сравнение с градината, защото плащам и занималня, допълнителни курсове, стол, давам джобни за лафката  Laughing, но си заслужава.

Само разпитай за конкретна учителка, при която да го запишеш.

# 28
  • Germany
  • Мнения: 7 979

Само разпитай за конкретна учителка, при която да го запишеш.

Това с учителката се оказа мисия невъзможна... Живеем в квартала от скоро и почти никой не познавам. Разчитах повече на форума, но за сега не се е включил никой с третокласник от 2те у-ща на които съм се спряла.

# 29
  • Мнения: 20
Търся  добра предучилищна в училище в Лозенец

Общи условия

Активация на акаунт