Предстои ми лапароскопия - тема 5

  • 142 106
  • 1 158
  •   1
Отговори
# 1 140
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравей. За кой град става дума?

# 1 141
# 1 142
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Flowers не ти ли предложиха първо да направиш Цветна снимка или Хидротубация? Иначе за цената - зависи къде и при кой. Може да ти струва от 500 до 1500 виждала съм всякакви цени. Върни се назад и прочети в темата, много момичета са споделили.

# 1 143
  • София
  • Мнения: 8 131
--Bella-- вече ти е казала. Специално за София възможностите са много. Изчети темата, ще намериш много полезна информация. Ако имаш още въпроси, питай. Тук всички сме минали през това. Simple Smile

# 1 144
  • Мнения: 6 730
Здравейте, момичета! Ето, че мина и моята лапароскопия. Все още не се чувствам много добре- боли ме врата, рамената, трудно преглъщам...
Много съм благодарна на д-р Александров и искрено му съчувствам, че е принуден да работи в подобни условия. Честно ви казвам това за мен беше най-отвратителното изживяване в живота ми. Просто такава скапана система имаме, че думи нямам. Не ми се разказва- още ми се пълнят очите със сълзи като си спомня бояджиите, които се разхождаха по коридорите на 6-тия етаж; сестрата, която ми каза "събличай се гола" (още в коридора пред операционната)...
Добри впечатления имам от анестезиоложката и акушерката в реанимацията, която през 10 мин минаваше и питаше всеки как е, има ли нужда от нещо.
Ако не беше доктор Александров обаче кракът ми нямаше да стъпи в тая болница НИКОГА.

# 1 145
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Слънце, важното е че е минала, другото се забравя. За нас е шок, когато се сблъскаме с подобна обстановка, но доктора със сигурност е намерил начин да работи въпреки лошите условия и това да не влияе на работата му. Бързо да се въстановиш и да минеш да разкажеш по-подробно, как мина и какво се установи.

# 1 146
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Слънце,
те още ли го правят този прословут ремонт ooooh! Когато аз бях там тъкмо го започваха. Мда, права си за условията, нямам какво да добавя. Аз обаче не знам защо не се впечатлявам особено от такива неща, може би защото нямам база за сравнение. За мен беше важно преди всичко да имам 100 %-тово доверие на лекаря си и заобикалящите го, да ми обръщат достатъчно внимание и да е чисто, защото преди 2 години, когато се раждаше племенницата ми и хлебарки е имало Whistling Явно са се заели да обновяват, дано крайният резултат е добър.
Важното е, че всичко при теб е минало, надявам се успешно Hug Вратът, раменете и гърлото ще спрат да те болят съвсем скоро, а дай Боже и друга хубава новина да прочетем след това  thumbsup

# 1 147
  • Мнения: 6 730
Благодаря ви!
Аз вече съм доста по-добре и физически и емоционално Laughing
Почти не ме боли нищо, само походката ми е все още леко странна hahaha
Омръзна ми да бездействам и не ме свърта в къщи, но мъжа ми нещо се вживява като болногледачка, което леко вече започва да ме дразни и ако и днес е така ще си имаме лека семейна разправия май Whistling
Има нещо, което ме притеснява малко, а не знам трябва ли. От  раната на пъпа излиза някаква странна течност- това нормално ли е и мога ли да я почиствам с нещо? И още нещо- Док ми каза да не свалям тези лепенки, а да лепя върху тях другите за баня. Обаче те тези (дето ми ги сложиха в болницата вече и не лепят, та се чудя ако ги махна какъв ще е проблема?
А иначе резултата, който забравих да напиша е-  множество сраствания извън тръбите, които са отстранени и дясна доста стеснена тръба, която (до колкото разбрах) са разширили и са сложили пластика. Като отида да ми махат конците и да си взема диска ще попитам пак по-подробно да ми обяснят, де. Според док шансовете за нормално забременяване са повече от добри, така че смятаме да пробваме 1-2 месеца, ако не- отново сме на старта.
Стана дълго май.  Embarassed
Хубав ден на всички   bouquet

# 1 148
  • Варна
  • Мнения: 25 242
СЛънце,
хубаво е, че са открили проблем, който са отстранили - сега наистина шансовете изглеждат големи. При мен като нищо не се откри - от една страна добре, от друга обаче... отново сме в изходна позиция. За раничката на пъпа защо не се обадиш на док - чела съм май за йодасепт за мазане, но не съм сигурна newsm78 За лепенките - според мен тези ги махай, щом нещо ти изтича те са и замърсени, по-добре нови. Кога ще ти махат конците?

# 1 149
  • Мнения: 106
и при мен изтичаше някаква течност от раната на пъпа (това на 3-тия ден след  операцията(. Ходих на док. и ми казаха,че раната се е възпалила,изписаха ми антибиотик,и по два пъти на ден да се промива раната с йодасепт и да се държи мястото без лепенка за да може да заздравее по-бързо,така,че иди на док. за да те видят колкото може по-бързо. Wink за да не стане нещо по-сериозно.Успех ти желая.

Последна редакция: нд, 11 дек 2011, 12:32 от vivi_v

# 1 150
  • Мнения: 106
слагах лепенки само когато се къпех,защото ми казаха докато не заздравее да не го мокря,и веднага след баня ги махам Grinning

# 1 151
  • Мнения: 86
Здрвейте и от мен.Предстои ми лапароскопия в петък проблема ми е хидросалпингс в лявата тръба.Притеснението ми е , че на последния преглед лекарят ми ми каза,че в дясната нищо не вижда на видеозона,но да съм подготвена,че често щом едната тръба била инфектирана с другата се получавало същото и можело да се наложи да махнат и нея.Знам,че има отделна тема за тази диагноза,но тук предполагам има момичета минали по този път и искам да споделят как е било при тях и да ми кажете как стои въпроса с възстановяването,защото имам детенце на 1 годинка ,което още не ходи,а ще има кой да ми помага само 2 седмици.След това ще мога ли спокойно да си поема грижите?

# 1 152
  • Мнения: 343
Здрвейте и от мен.Предстои ми лапароскопия в петък проблема ми е хидросалпингс в лявата тръба.Притеснението ми е , че на последния преглед лекарят ми ми каза,че в дясната нищо не вижда на видеозона,но да съм подготвена,че често щом едната тръба била инфектирана с другата се получавало същото и можело да се наложи да махнат и нея.Знам,че има отделна тема за тази диагноза,но тук предполагам има момичета минали по този път и искам да споделят как е било при тях и да ми кажете как стои въпроса с възстановяването,защото имам детенце на 1 годинка ,което още не ходи,а ще има кой да ми помага само 2 седмици.След това ще мога ли спокойно да си поема грижите?

Здравей.

Имах абсолютно същата диагноза - хидросалпингс на лявата тръба. За щастие, имаше възможност само да се прекъсне, без да се отстранява цялата. На дясната хидросалпингс нямаше, но е запушена.
Прочети темата, ако имаш желание, за възстановяването е писано много. Общо взето, след лапароскопията има само неразположение и леки болки няколко дни. Дете не съм гледала, но след изписването сама си вършех всичко без никакви трудности.


Желая ти успех и пиши после как си!  bouquet

П.П. Как така "на дясната не се вижда нищо на видеозона?"? Как ти поставиха тази диагноза?

# 1 153
  • Мнения: 3 154
Явно хидрото е достатъчно голямо, за да се види на видеозон. И при мен беше така. Аз имах и на двете тръби...
Болка има първите дни (която смея да кажа при мен не беше лека... но при мен е падало голямо кълцане - имала съм зверски сраствания + отстраняване на тръбите). Пиша го, не за да те плаша, а да не останеш учудена като мен, че болка все пак има Crazy Но всичко минава за 3-4 дена най-много. После остава неприятното леко дърпане от конците. Като ги махнат вече не чувстваш нищичко Mr. Green
Дете нямам, но мисля, че ще можеш да се справяш самичка след 2 седмици.
Лека операция ти желая и бързо възстановяване Hug

# 1 154
  • Мнения: 86
П.П. Как така "на дясната не се вижда нищо на видеозона?"? Как ти поставиха тази диагноза?

 
С вагинален ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт