ОСМОКЛАСНИЦИ ІІ-ри срок

  • 25 188
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 820
di.va Поздравления ,съчетавате полезното с приятното Peace

# 706
  • Мнения: 324
dessislavas , госпожата явно се е предала, че не може да ги мотивира да прочетат книгата и е намерила друг подход, за да разберат в крайна сметка за какво иде реч. Приветствам подобни прояви, за мързеливи дЯта кат мойто.

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 820
Не е в децата вината че книжката не им е интересна,то ако беше само да се прочете,  лесна работа,но трябва и да се анализира,  което е още по кошмарно Grinning

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
dessislavas , госпожата явно се е предала, че не може да ги мотивира да прочетат книгата и е намерила друг подход, за да разберат в крайна сметка за какво иде реч. Приветствам подобни прояви, за мързеливи дЯта кат мойто.
Едва ли ще разберат, постановката не е от най-сполучливите...
Но ще е купон със сигурност! Joy
Нашите пък ще гледат "Суматоха".

# 709
  • Мнения: 257
Аз имам мои разсъждения на тема Да гледаме спектакъла (филма) за да си спестим четенето. Проблемът не е с един отговор - поне за мен. Четенето не замества театралното представление или филма, както и обратното. Всяко изкуство си има свой език и както не може да се разкаже една картина, така и не е възможно да се замени четенето на романа с гледането на спектакъл по него или обратното. Т.е. аз съм за това - колкото повече, толкова повече, но не и вместо. Разбира се, че ако няма да се чете, поне да се види е вариант - аз също съм го прилагала.
Преди година-две преподавател по литература беше се изцепил на една родителска среща, че "Хъшове"-те на Сашо Морфов били едва ли не подигравка с произведението на Вазов и че децата изобщо не трябва да го гледат. Това е крайно неграмотно и недопустимо изказване, според мен. Всеки спектакъл е интерпретация на някакъв текст, а "Хъшове"-те на Морфов са от няколко вазови текста (и не само негови). Това изказване говори за изначално неразбиране на същността на театъра и по-добре да си го запазим за себе си или за събиране с приятелки. Четенето е наша интерпретация в директен контакт с произведението; гледането е също наша интерпретация, но тя е опосредствена от творци, стоящи между нас и текста. Всеки досег обогатява, всяка чужда гледна точка ни прави по-разбиращи, по-толерантни, по-широкогледи.
Извинете за това пространно излияние!

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 820
Heterata  по - често се включвай  newsm51 ,голямо удоволствие е да се четат твойте излияния Peace

# 711
  • Мнения: 257
dessislavas  много ти благодаря за успокоението, което ми внасяш. След като натиснах бутона "Публикувай" се включи вътрешната ми цензура и онзи глас проговори "Защо занимаваш момичетата с твоите глупости!"

# 712
  • София
  • Мнения: 1 634
 noshtna_ptica, добре че си ти!
Защо съм решила, че Христо събира парите в класа за .. опера?...
hahaha hahaha hahaha

Въпрос към всички:
Олимпиадата по английски - 2-ри кръг, е в събота - във Втора Английска
Ще водите ли децата? Ще ги чакате ли след това?
Може да сформираме компания за кафе!
До сега сме аз и desislavass!

btw, как се стига до 2-ра АЕГ?  Thinking

# 713
# 714
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Lady-B ,колко жалко! Ако не бях на работа щях да те поканя на кафе у нас.Аз живея точно до у-щето.То е в една сграда и с 45-то ОУ.А дали мероприятието няма да се състои във филиала?Той се намира на ул.Русе точно срещу нашия вход. Grinning Ако нещо не ти е ясно ми звънни или пиши на лични, както решиш. Hug

# 715
  • Мнения: 324
Не е в децата вината че книжката не им е интересна,то ако беше само да се прочете,  лесна работа,но трябва и да се анализира,  което е още по кошмарно Grinning
Съгласна съм, и с мнението на heterata също. Въпросът е в подхода и според мен. Миналата година, в школата господинът беше намерил начин как да ги накара да прочетат произведенията. И четяха.

# 716
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Лейди, аз съм за кафе, но сигурно ли е, че всички ще са там  newsm78. Можеби всички осмокласници, което си е супер. С една дума е срещу Кауфланд, нали  newsm78 .

Елица предлагам ти да се смениш .  Ама няма да идваме у вас, да ни покажеш кафенетата.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 634
Лейди, аз съм за кафе, но сигурно ли е, че всички ще са там  newsm78.
Да - говорих сега с РИО- всички 8-ми класове от всички училища ,са на Олимпиада по английски във 2 АЕГ

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Аз събирам кафепиячи за олимпиадата по БЕЛ - 2 кръг
Неделя, 07.03, в 35-то на ДВойников 16
 kaffeetrmker_2

# 719
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Лейди, аз съм за кафе, но сигурно ли е, че всички ще са там  newsm78.
Да - говорих сега с РИО- всички 8-ми класове от всички училища ,са на Олимпиада по английски във 2 АЕГ

Значи, мога да ги информирам в училище учителите    rotfImao


Аз събирам кафепиячи за олимпиадата по БЕЛ - 2 кръг
Неделя, 07.03, в 35-то на ДВойников 16
 kaffeetrmker_2

Ако дойдеш при нас, ние после ще дойдем при теб  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт