Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 159
  • 744
  •   2
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 57
Просто трябва да решиш как ще продължаваш, защото има и един доста "неприятен" изход. Предполагам, че знаеш за него. А ако не,  е добре да се позамислиш и да потърсиш инфо. Както всички знаем, от ДХ не се умира, а си я насиш цял живот. Отлагането на правилното лечение /консервативно или оперативно - твоя воля/ може да те направи сакатлък. А какво лечение ще предприемеш е добре да обсъдиш с неврохирург. Това, което човек сам си причини, никой друг не може да му стори.

При мен се налагаше операция от днес за вчера едва ли не. Отказах. Преминах на консервативно лечение. Помогна ми. За сега съм добре, но невроложката е на мнение, че няма да се размина с ножа. Въпрос на време е.
Нали това правя, търся информация и съвет. Консултирах се с трима неврохирурзи - доц. Габровски, д-р Пелинков и проф. Бусарски. Въпроса е че не са на едно мнение и това ме обърква. Допитвам се до вас, защото съм страшно объркана и се опитвам да не си причинявам щуротии

 
През по-голямата част от това време бях почти инвалид, неспособен да върша елементарни неща. За няколко дни се появи и слабост в единия крак, макар да можех да ходя на пети и пръсти. Сериозно се замислих за операция, разучих нещата и се подготвих, въпрос на време беше. За щастие кризата отмина и оттогава съм добре.
Не всяка операция води след себе си поредица от нови такива. Тук пишат успешно оперирани преди години, които съжаляват защо са отлагали.

Аз също бях готова, в сряда трябваше да вляза в Токуда и в четвъртък да ме оперират. Вечерта в сряда реших да видя какво казват препатилите по въпроса и реших да се консултирам с още някой неврохирург...и объркването започна.   
Здравей benedenia ,

 Всички близки подложиха на съмнение необходимостта от операция, точно заради страха от рисковете при нея. Аз самата за себе си знаех,че това е правилното решение. Имам проблеми от години, а лятото беше почти нетърпимо,но не взех никакви мерки освен медикаменти. Високият праг на болка ми изигра лоша шега....Резултатът е,че и до днес нямам 100% нормална чувствителност. Но нямам болки. Пазя се много, правя упражнения и от скоро започнах да плувам. Промених изцяло движенията си в ежедневието и за нито минута не съжалявам за операцията. Оперирах се в началото на декември и за мен това беше най-хубавото нещо, което ми се случи, защото сложи край на непоносими болки.


Благодаря ти за отговора. Мен не ме е страх, че по време на операцията  ще ми стане нещо, а от това че според Бусарски като се оперираш на едно място и то се калцира, тогава избушват съседните дискове. Аз също правих упражнения днес   Grinning, от тези които сте публикували на първата страница и смятам да продължа да ги правя, ако не се оперирам

ОК, не искам да обидя  никого, цитирам това което съм чула. Не говоря в черни краски за операциите, нямаше да търся съвет ако бях напълно негативна към тази идея. Просто се чудя какво да правя това е...Габровски каза че е почти сигурно че двата диска отдолу и отгоре ще избият също, и ще се наложи да се оперират и те. Пелински твърди, че първата операция не провокира следващи, но Бусарски не мисли така...затова зададох въпроса така..
Благодаря за съветите ви. Като реша с ваша помощ  Praynigкакво ще правя ще кажа. Благодаря ви!

# 181
  • Мнения: 803
benedenia, не ме разбра правилно. Напълно те разбирам защото два пъти съм преживяла това объркване пхреди да взема решение за операциите. Не е лесно! Но много се изговари против операциите, не от теб, от хора, които чули-недочули кой се оперирал и какво станало, не е така. Вярно е, че има и гадни случеи, но има и надежда, която аз и и още някой даваме на всички останали. Истината е, че след операциите се чувствам нов човек. Не мога да опиша удоволствието което изпитвам като се навеждам да си обуя чорапите по нормалния начи-нещо, което не съм правила последните 9 години!
Аз съм радетел на микроскопските операции, те щадят съседните нива. И на мен хирургът ми каза, че има опастност да се повлекат и съседните нива, но това зависи от организма. Когато има движение с мярка сигурно вероятността не е голяма.
Много ще се радвам да намериш решението скоро и да се успокоиш. Моят съвет към всички, които са се решили на крайната мярка  е да търсите хирурзи,които работят по новите методи и да щадите максимално оранизма.

# 182
  • София
  • Мнения: 57
Здравейте всички, благодаря Ви за подкрепата. Днес бях при Ван Пейдзю, един китаец който ми препоръчаха. Скри ми топката тоя човек  - той прави пулсова диагностика. Хвана ме за ръката и ми каза, че имам дискова херния. Каза, че може да ме ремонтира, но трябва да отида при него след цикъл, а дотогава има 3 седмици. Затова реших да послушам Бусарски, и преди малко си сложих дексаметазона, който той ми изписа. Ще пробвам така, ако не стане ще му мисля, а то тамън ще е станало време за китаеца. Ако не друго поне имам някакво решение. Дано утре не се събудя с усещането че греша ОТНОВО...Така реших, дано не съм сбъркала. Благодаря на всички за ценните съвети. Много искам никой никога нищо да не го боли. Ще ви кажа дали ми минава от инжекциите.

# 183
  • София
  • Мнения: 15 463
   И аз имам две операции.Закъснях с първата и ми остана парезата.Втората беше след 45 дневни опити да мине с лекарства.Натрових се с тях,обринах се, а болките не се издържаха.След три години казаха,че имам нова херния вдясно, предишните бяха вляво.Отказах тогава операция! От 4 седмици съм пак с ужасни болки. Ходих веднъж за един сеанс иглотерапия и веднъж при мануален терапевт.Левия крак ми е с 3 см по-дълъг от десния, цялата костна система ми е разместена, даже и таза. След сеанса при мануалния терапевт краката ми бяха изравнени.Трябваше да ходя пак,но отложих,че болките се усилиха.Като мине болката пак ще отида.Засега успявам само с мазане с Профенид гел, защото таблетките и инжекциите не ми понасят.Тъкмо бях решила да отивам за операция и болките отслабнаха.Надявам се, да се оправя напълно, а не да ме заболява при всяка промяна на времето.Засега ще изчакам,въпреки,че все още съм скована и не мога да се изправям напълно в кръста.Мен не ме е страх от операцията, а от упойката.При последната ми операция едва ме събудиха.

# 184
  • София
  • Мнения: 57
Здравейте Simple Smile
Аз снощи се набодох с дексаметазон и сега май е по-добре. Малко ме е страх от тоя стероид глупав, но ..лекарите твърдят че от 2 курса по 2 седмици няма да се случи нищо. Тайна, и аз не мога да се изправя в кръста, но мисля, че краката ми са еднакви.  След снощните две ампули дексаметазон днес се опитвам и като съм и с колана успявам да се поизправя малко. Мен не ме е страх от операцията, а от това да не избушат и другите нива после. Ама ако един Профенид ти помага - мажи, направо се шпакловай с това..То не че не дразни стомаха и на крем, но все пак не е толкова страшно. Що не отидеш при китаеца? Той ме изуми вчера, поне ще ти каже дали може да помогне, нищо не губиш да идеш само за преглед. Надявам се да се оправиш Simple Smile

# 185
  • София
  • Мнения: 15 463
   Къде е този китаец?Дай ми на лична телефон, адрес и някаква информация, моля те!

# 186
  • Мнения: 234
Лягам тази седмица под ножа! Пожелайте ми късмет.
Ако даде Господ -другата седмица съм на линия!

# 187
  • София
  • Мнения: 2 020
Дзупо, с теб сме! Късмет! Hug
Стискаме силно палци и ще чакаме добрите вести!

# 188
  • София
  • Мнения: 57
Дзупо, късмет и от мен! Всичко ще е наред, ще видиш! Чакаме да се включиш без дх вече Simple Smile

# 189
  • София
  • Мнения: 15 463
Лягам тази седмица под ножа! Пожелайте ми късмет.
Ако даде Господ -другата седмица съм на линия!
Много късмет, успешна операция и бързо възстановяване! Hug

# 190
  • Мнения: 56
Дзупо, късмет и успех и от мене!   newsm10

# 191
  • Мнения: 114
dzupo. и от мен късмет и бързо да се оправиш.

# 192
  • Мнения: 615
Лягам тази седмица под ножа! Пожелайте ми късмет.
Ако даде Господ -другата седмица съм на линия!

Успех и най вече късмет Praynig
Ще чакаме да се завърнеш без проблеми в кръста  Peace

# 193
  • Мнения: 223
Лягам тази седмица под ножа! Пожелайте ми късмет.
Ако даде Господ -другата седмица съм на линия!


Успех и дай Боже да ни зарадваш с хубави разкази другата седмица!  Peace

# 194
  • Мнения: 167
Лягам тази седмица под ножа! Пожелайте ми късмет.
Ако даде Господ -другата седмица съм на линия!

Успех и безболезнено въстановяване! Много да слушаш и да почиваш в началото след операцията и не спираш с гимнастиката.

Общи условия

Активация на акаунт