Одеало на надеждата - Робин за плетачки

  • 74 666
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 197
Идята на Додофит за томбола на плетките също ми допада  Hug Кажете вие как е най - добре, аз претенции нямам  Flutter Единствено ще помоля, нека поне първото одеало бъде на две игли, защото не всички могат на една, а на две може да се включат повече хора, дори и това , което направят да е най - просто квадратче от опакови бримки...
Ето ви едно плетаческо "Дядо ходи по джапанки"  Joy Joy Joy
Какво ли ще стане накрая?!

# 31
  • Мнения: 4
Идята на Додофит за томбола на плетките също ми допада  Hug Кажете вие как е най - добре, аз претенции нямам  Flutter

Може би е най-добре да се даде пълна свобода на мислене и действие, тъкмо ще е интересно и неочаквано каквото се получи!
И обща плетаческа среща - излет с три дни ядене и пиене, за събиране на парченцата! Party


аз си сънувам...


 Joy   Joy

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 17:48 от dodofit

# 32
  • Мнения: 197
eee, защо махна одеалцето?  Simple Smile
Аз съм ЗА плетаческата среща, ако я направите в Пловдив, обаче  Laughing Laughing Laughing Шегувам се! ЗА съм при всички положения  Peace

# 33
  • Мнения: X
Аз няма да се включа по разбираеми логистични причини... но ако позволите малко размисли по темата:
- Според мен по-красиво става като различните парчета са с различна големина. Например 15/15, 30/30, 30/15... да са различни по размер, но да е съобразено лесно да се напасват.
- различната плетка, орнамент, цветове и състав на преждата само ще раздвижи нещата и ще стане още по-красиво. Ако се приеме еднакъв орнамент или плетка, ще стане скучно.
-по-меко и топло ще стане като парчетата се плетат на 2 игли, а се съшиват с една кука или с обикновен бод с игла..
- добре е да има свързваща идея - например еднаква тоналност или една тематика.
Идея 1: например есенни тонове (охра, кафяво, златисто, жълто, зелено) орнаменти с листа, есенни цветя, гъбки, плодове, таралеж...
Идея 2: морска тема (бяло, морско зелено и всякакво синьо) с орнаменти фарове, мидички, рибки, вълнички, октоподи и прочие морски
Идея 3 - тема цветя - рози, слънчогледи, нарциси... всякакви - ще стане пъстро и весело
Идея 4 - зима (студени тонове - бяло, сиво, синьо) с картинки на снежинки, скиорчета, снежни човеци , елхи и прочие..

# 34
  • Мнения: 73
Искам да се включа в темата и в плетенето.
Интересува ме квадратчето с какъв размер трябва да бъде Whistling

# 35
  • Мнения: 197
Сбъдваща мечти, благодаря за идеите, чудесни са!   bouquet Жалко, че няма да можеш да се включиш!
Фентъзи, добре дошла!  Hug Квадратчето трябва да бъде 15 х 15 см....
Съгласно със забележките на Сбъдваща, както и на други, реших да подложим на обсъждане следните правила :
Всяка включила се дама трябва да изплете квадратче с размери 15х15 см, всичко е позволено - жакард, една кука, две куки, патент, арани, плетеници и каквото друго роди фантазията ви!  Hug Темата на първото одеало ще бъде първомартенско - валентинска : плетем сърчица, цветя, а цветовете са бяло, червено, свежо зелено, нежно розово, наситено розово, нежно лилаво....
Одеалото се разиграва с томбола между участничките, като всяка от тях е свободна да избере дали да го остави за себе си, или да го дари ( подари) на ДБМ или другаде Grinning Е, какво ще кажете?
Приемам всякакви забележки, особено конструктивни!  Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 149
Сега и аз да кажа...дайте да се разберем детско одеяло ли ще се плете или голямо. Хубаво е да се уточнят размерите и според това колко участници ще има да знаем по колко квадратчета трябва да плетем. Според мен няма значение стила на изпълнение, важното е да отговарят на размерите на преждата, куките и самото квадратче от 15 см. Мисля, че не е лоша идеята за нас да си изплетем одеялца. Аз лично ако имам такова одеялце, то за мен ще е нещо безценно, защото ще зная, че някъде някое си момиче е плело бримка по бримка с любов за мен  Heart Eyes!

# 37
  • Мнения: 1 287
Сбъдваща мечти, благодаря за идеите, чудесни са!   bouquet Жалко, че няма да можеш да се включиш!
Фентъзи, добре дошла!  Hug Квадратчето трябва да бъде 15 х 15 см....
Съгласно със забележките на Сбъдваща, както и на други, реших да подложим на обсъждане следните правила :
Всяка включила се дама трябва да изплете квадратче с размери 15х15 см, всичко е позволено - жакард, една кука, две куки, патент, арани, плетеници и каквото друго роди фантазията ви!  Hug Темата на първото одеало ще бъде първомартенско - валентинска : плетем сърчица, цветя, а цветовете са бяло, червено, свежо зелено, нежно розово, наситено розово, нежно лилаво....
Одеалото се разиграва с томбола между участничките, като всяка от тях е свободна да избере дали да го остави за себе си, или да го дари ( подари) на ДБМ или другаде Grinning Е, какво ще кажете?


Съгласна съм, с изключение на последното изречение.Нали за това пусна анкетата - редно е да се съобразим с нея.

# 38
  • Мнения: 197
В такъв случай, парченцата ще се пращат на Кабзи, за нейния базар! Hug Какво ще кажете?

# 39
  • Мнения: 149
И на какво адресче да ги изпращаме квадратчетата ???

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Включ и аз knit

# 41
  • Мнения: 197
Предполагам Кабзи ще даде на лични адреса си  Simple Smile
Тане, добре дошла!!! Hug  bouquet

# 42
  • Мнения: 114
Хайде, кажете прежда, номер на игли, цветове. Поне това да са разберем, че да купя.
Да се разберем и за пробата на бримките също.
 Не искам да се получи цигания. Мисля, че Артмама от другата тема се занимава с печуоърк, лично аз никога не съм правила такива неща.

# 43
  • Мнения: 197
Прежда - акрил, акрил с вълна ( следващото ще го направим памук,хм? Heart Eyes), игли  № 3,5 - 4, цветове - бяло, червено, нежно розово, по - тъмно розово, нежно зелено, жълто...Тема "Св. Валентин и 1 - ви март" - цветя, сърчица, пей сърце и пролет, с една дума  Joy Joy Joy

# 44
  • Мнения: 498
Темата на първото одеало ще бъде първомартенско - валентинска : плетем сърчица, цветя, а цветовете са бяло, червено, свежо зелено, нежно розово, наситено розово, нежно лилаво....


Значи може би ще приемете, че е по темата моето първо парченце - по оная схема със стъпалцето, но поне цвета е наситено розово. Размера ми е 15х15 (около), при зашиване мисля че добре ще се пасва.

Общи условия

Активация на акаунт