Одеало на надеждата - Робин за плетачки

  • 74 618
  • 725
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197




Здравейте, всички , които плетете усилено, или поплитате по малко, всички, които не сте хващали иглите от години и тези, които пък не са ги изпускали от години!  Hug
Виждали ли сте как изглеждат одеалата в болниците, в детските домове и други подобни институции? Ужасно, нали? Сиви, мрачни, стари...
Предлагам ви да си направим плетаческа игра! Идеята е следната, включилите се момичета плетат по едно квадратче с някаква рисунка или без , една от плетачките съшива квадратчетата и пъстрото и топло одеало на надеждата отива в някой детски дом, болница и подобни...  Heart Eyes
Е, вие сте! Ще го направим ли заедно? Hug
Ето и нашите участници досега:
Lily
Snejana G
Nightwish
Steisi
big pufana
kabzimalka
temenuga2
lz1mpt
dodofit
Драги ми господине
tane
blue eye
MBR
olimpiia
behice
Срок за изпълнение на първото одеало - 5 . 03. 2010 г.

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 18:48 от AnMary

# 1
  • Мнения: 197
Хайде, никой ли няма да се включи?  Rolling Eyes
Ако искате можем да променим правилата на играта, и всеки месец чрез томбола да разиграваме одеалото между участничките, докато всяка не получи по едно  Sad

# 2
  • Мнения: 149
А как ще съберем парченцата  newsm78 Освен това всички парченца трябва да са с еднаква дебелина и размери, нали. Иначе идеята много ми допада.

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 14:46 от temenuga2

# 3
  • Мнения: 498
Чудесна идея! Бих се включила в това! С изплитане на парченца като начало.

# 4
  • Мнения: 197
 Hug Здравейте,радвам се да ви видя  Heart Eyes Ето, Теменужке, къде ще ти отидат остатъците от преждата  Wink Да, желателно е да са една дебелина, предлагам да ползваме най - обикновен бебешки акрил... Парченцата се съшиват от отговорничката, която ще определим измежду събралите се участнички, всички пращат на нея, тя съшива одеалото и го носи в дома или болницата, като прави и снимки, за да се види къде е отишло и кого е зарадвало одеалото на надеждата... Всяка от нас с времето ще се обзаведе също с по - едно  Wink Стига играта да набере скорост и да има повече участници...
Предлагам парченцата да са 15х15 см...
Приемат се всякакви предложения и идеи!  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 550
Много добра идея, но дали одеялото ще попадне при тези, за които е предназначено? Или управителя на болницата, старшата сестра или някой друг ще го конфискува за лично ползване?!

Аз също мисля, че трябва да се договори от каква прежда ще се прави. Опасявам се, че не всички са съвместими помежду си.

Но пък е купонджийско и бих плела квадратчета. Grinning

# 6
  • Мнения: 197
Ами тогава , ако искате а пробваме с томболата измежду нас  Grinning Поне всяка от нас ще си има шарено пачуърк одеало,мммм.... Heart Eyes Когато одеалото е готово, една от нас го съшива, тегли се томбола и отива при някоя от участничките ( задължителна фотосесия на победителката с одеалото  Wink) Следващото одеало се разиграва измежду другите, и така докато всички получим по едно  Hug

# 7
  • Мнения: 149
Май има още да се поумува по темата...не е ли по-добре като сме готови с парченцата, да се тегли томболата и спечелилата да си ги зашие, така ще спестим разпращането насам-натам. И като ще е одеяло все пак няма ли да е по-добре с по дебела прежда? Вие какво ще кажете?

# 8
  • Мнения: 197
Да, разбира се, и това е идея... Така ще е най - добре, разиграваме томболата, спечелилата получава парченцата, съшива ги и показва снимка на одеалото и очарователната си усмивка  Grinning
Преждата е каквато кажете, аз нямам претенции, просто може би не всеки може да си позволи с процент вълна, но пък за едно парче 15 х 15 мисля всяка от участничките ще се прежали  Grinning Добре ще е също да решаваме предварително горе - долу разцветката, да не стават съвсем отровни комбинации, макар че според мен, пак ще си е красиво  Grinning

# 9
  • Мнения: 402
Хе-хе, много весела идея и аз ще се включа, като доуточним преждата и как ще са плетени парченцата на една кука или на две игли  Peace

# 10
  • Мнения: 197
Предлагам да  е на две игли, дебелината на преждата да бъде средна ( например 100 гр, 300 м, игли 3,5 - 4)...Приемам предложения и записвания!  Hug
Ето и линк към това, което правят рускините
http://club.osinka.ru/topic-60318

# 11
  • Мнения: 498
На мен самата би ми харесвало и в смела цветова комбинация и в комбинация от различни плетки. Ноооо.... Вкусове разни. Може да се спрем на варианта с еднаквата схема на квадратчета, по която да плетем?

Ето малко събрано по темата

http://picasaweb.google.bg/Osinka.Knigi.Kruchok/24#

# 12
  • Мнения: 114
Кетке  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes, пиши ме и мен. Много ми хареса идеята за одеялца за дечица. Ще измисля схема с опакови и лицеви бримки, който иска може да ги плете по нея например сърчица.

# 13
  • Мнения: 197
 Party Ставаме все повече!  Hug
Ето малко квадратчета като за начало
http://picasaweb.google.com/Feofila/SjBxQJ#
 Peace
На първа страница ще направя списък на записалите се, който е сигурен, че ще участва, може да се обади и на лични, с едно "вътре съм", "да" или ще участвам"  Hug

# 14
  • Мнения: 1 287
Найтуиш,аз ще участвам. Определете вида на преждата и ще участвам с удоволствие.Първата ти идея  за Одеало на надеждата най ми допадна,но при всички случаи ще участвам.

Общи условия

Активация на акаунт