Одеало на надеждата - Робин за плетачки

  • 74 648
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 197
Темата на първото одеало ще бъде първомартенско - валентинска : плетем сърчица, цветя, а цветовете са бяло, червено, свежо зелено, нежно розово, наситено розово, нежно лилаво....


Значи може би ще приемете, че е по темата моето първо парченце - по оная схема със стъпалцето, но поне цвета е наситено розово. Размера ми е 15х15 (около), при зашиване мисля че добре ще се пасва.
Разбира се, че ще приемем!  Hug Това са само насоки, защото да е ясно все пак, горе - долу за какво става въпрос... Ама вие сте хора с въображение, мисля, че няма да има проблем  Wink Правите такива красоти неземни, пък колко е да плетнем по едно квадратче Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 10
Имам едно предложение. Няма ли да по-добре всичките който плетат квадратчета и са от един град са се съберат и да ги пращат заедно. Така ще е по-лесно за получателката, че си представям какво наводнение от квадрати ще падне.  Wink

# 47
  • Мнения: 498
Мисля, че поне по 5 квадратчета трябва да направим. Дано да се включат още хора!

# 48
  • Мнения: 197
Да, ще направим, ами за един град, май всички сме от различни, като изключим Биг Пуф и Стейси - те са си от София  Rolling Eyes






 Party Party Party

# 49
  • Мнения: 114
Става ли от Елина на Статекс? Иглите са 5-6? Според мен трябва унификация, ако искаме нещо красиво и с търговски вид.

Да знам да я поръчвам в понеделник и дано има цветовете, които искам.  Heart Eyes

Ако нямат от Елина, ще пробвам с тази.

# 50
  • Мнения: 197
Става, Пуф! Hug





На последните цветенца я имам схемичката, ако някой я иска  Grinning

# 51
  • Мнения: 402
Аз също си мислех за организиране по градове, вече преброих три от Пловдив  Heart Eyes


# 52
  • Мнения: 114
Браво на дружината!!!

Моля Ви, направете проби от преждите си и ги споделете тук. Колко бримки в хоризонталата, по вертикалата, кой номер игли ползвате?

# 53
  • Мнения: 149
Аз направих едно квадратче с необходимите размери - ето го http://temenuga2.snimka.bg/hobby/v-lshebna-brimka.454735.17273970 на цвят е синьо, но на снимка май е по-различно. Начало с 32 бримки на куки №4 и тежи 16 гр. Плетката е двойна оризова.

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 23:05 от temenuga2

# 54
  • Мнения: 73
Въпросът ми е следния:
след като се съберат квадратите, кой и по какъв начин и схема ще ги зашива?

# 55
  • Мнения: 238
Много обичам да плета одеалца. Laughing Изплела съм 10 бебешки.
Много ще се радвам ако ме включите.

Според мен ако е за деца трябва да е по-мека преждата, да не боцка. Може би с по-малко вълна. Елина съм купувала 2 вида, едната май е доста мъхеста, дали става за деца.
Ако е за дом или болница не е ли най-добре да е акрил, защото не е капризен за пране, не пуска боя.

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 01:36 от M_BR

# 56
  • Мнения: 4
Nightwish, ето тук пуснах линк към темата за твоето/нашето Wink одеяло:

http://www.facebook.com/pages/Sofia-Bulgaria/Dodovata-rkavicka-d … 5156975015?ref=nf

Хрумна ми да изровя моите опити с бубунки и да пратя някое от тези
    Joy  

това пък ми е любимата мостра, дано да е оживяла след употребата й като одеяло за барбита
  Joy  

само да успея да се дотътря до пощата...

Прежда за някое от следващите  одеяла - GIPSY

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 02:34 от dodofit

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
момичета искам и аз да участвам Simple Smile

# 58
  • Мнения: 197
Въпросът ми е следния:
след като се съберат квадратите, кой и по какъв начин и схема ще ги зашива?
Парченцата се изпращат на Кабзи, тя ги съшива , снима и продава на благотворителния базар в Русе  Peace Ако има някой, който иска одеало за другите благотворителни базари, да си каже, първото е за Кабзи , и няма мърдане  Laughing
Теменуга2, браво!!! Ей това се казва бързина!
Пуф, по - добре май мериното, че наистина Елината боцка малко и е мъхеста! Но пък вижте на една от снимките , които съм качила, нито цветово не съвпадат квадратчетата, нито като техника, а пак става красиво и интересно... Не го мислете толкова, това е само игра, пък ако е от полза, толкова по - добре  Wink Hug
Анкетата има две нови опции, може да погледнете  Wink

# 59
  • Мнения: 498
Ето и моето парченце от снощи



преждата е акрил, остатъци, отдавна купувана. Начало 32 бр. във височина около 60 реда. Аз плета стегнато, не знам до колко ще е показател и за вашите плетива. За следващото парченце ще пробвам една позабравена плетка, да видим дали ще успея да си я припомня.

Ако при Кабзи останат парченца след съшиването предлагам да се изпращат на друг за следващото одеало. Като начало целта ни е може би Базара на ДБМ за Великден. Ако не се продаде одеалото може да се занесе в дом.

Общи условия

Активация на акаунт