Не мога да спра да ям сладко - съвети?

  • 15 772
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Всичко започна след раждането на близнаците и продължава и до сега, 14 месеца по-късно... Изведнъж започна да ми се яде сладко неустоимо. Вече ям по 2 шоколада на ден  ooooh! Бременността изобщо не беше така - дали съм изяла и 1-2 шоколада общо! Преди бременността пък се хранех нисковъглехидратно и сладкарски изделия изобщо не влизаха в менюто ми. Обаче в последната година ям сладко като ламя и изобщо не виждам да ми секва желанието. Не ми се отразява на килограмите, слава Богу, обаче не мисля и че е особено здравословно.

Имате ли някакви идеи за безвредни начини за намаляване на глада за сладко? Просто не може да продължава повече така, притеснена съм за здравето си за в бъдеще.

# 1
  • София
  • Мнения: 971
И на мен ми иде да ги изпапам тези сладури.  Grinning Споко - явно компенсираш нещо в организма ти.  Peace

# 2
  • Мнения: 3 376
Благодаря ти, ляля, за милите думи  Hug

# 3
  • Мнения: 580
Момичета ,аз също имам този проблем- шоколизма  Blush .Не вярвам тялото ми да има толкова непреодолима нужда от захар ,каквато изпитвам.Ще съм благодарна на всякакви съвети и предложения .
ПП с много воля успявам да не ям сладичко около седмица ,но после компенсирам  с лихвите  Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 971
Да ви питам - занимавате ли се с тежки умствени дейности?! Имам предвид да се пренатоварвате психически?! Щото знам, че мозъчно-нервния преразход кара организма да се запасява със захарно-шоколадова диета... Ако не - гледайте да хапвате качествени сладости без много мазнини (натурален шоколад, сладки плодове, сушени такива...) и се движете (спортувайте) повече  Peace

# 5
  • Мнения: 580
Аз следвам в МУ Пловдив ,но не мисля ,че може да ме оправдае .Честно казано опитах да ям банани и фурми вместо сладко,но не ми се получава  Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 971
Може би си пристрастена към определена съставка  Rolling Eyes Производителите ръгат сякви изкуствени подсладители, консерванти, мазнини... Кой знае - може пък да действат като наркотик  Rolling Eyes Ако искаш пробвай да си правиш ти домашен шоколад и се наблюдавай колко често ще ти се яде.  Peace

# 7
  • Мнения: 32
Имало и други като мене Mr. Green
Искам да ви кажа, че миналата година от декември до началото на март(горе-долу 3-4 месеца) ядях по около 300-400 грама шоколад на ден!С огромни усилия не хапвах нищо сладко до октомври.Е, сега(пак от края на декември) съм на същото дередже ooooh!Само дето малко съм сменила източника на сладкото-сладолед.И то по една голяма кутия на ден BlushИ сега се нахъсвам да спра.И знам, че ще стане Party

# 8
  • Мнения: 730
Аз мисля, че всичко ще си отмине във времето, просто организма в резултат на стреса се нуждае от малко повечко шоколад. По време на всяка бременност, а и месеци след това хормоните ни бушуват. Heart Eyes

# 9
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Аз мисля, че всичко ще си отмине във времето, просто организма в резултат на стреса се нуждае от малко повечко шоколад. По време на всяка бременност, а и месеци след това хормоните ни бушуват. Heart Eyes

При мен бушуват вече 5 години. Лятото може да мина и без сладко , но зимата не ям ли сладко полудявам.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мисля, че има разлика дали тялото иска сладко (калории) или шоколад  Thinking

когато се налага да мисля (т.е. извървам усилена мозъчна дейност  Mr. Green) ми се яде сладко - няма значение какво, важното е да е сладко и да доставя бързи калории.

ако ми се дояде шоколад, то знам, че ми липсва нещо... я магнезий, я нещо друго, което го има в шоколада. Simple Smile

аз ям сладко рядко, просто си мисля, че яденето на сладко си има някаква причина...
успех   Hug

# 11
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Ще ви следя - и аз търся лек.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 354
Аз стигнах до другата крайност- нямам никакъв апетит,а разбрах че е най-важно човек да е здрав и да има силна имунна система,затова малко сладко не е вредно  Mr. Green
Аз се избавих от сладкото с хром - от аптеката,в продължение на месец-два. Действа на принципа на заместване или коменсиране на инсулина в кръвта,но е хубаво да се консултира със специалист все пак.Усепех в борбата и бъдете здрави  Hug

# 13
  • Мнения: 1 354
Ако целта е регулиране на теглото,както е най-често ето лични съвети:
Заместете всякакви лакомства,които съдържат вафли,тесто с- чист шоколад, мед, мюсли (мммм).
Най-добре черен шоколад.
Захарта не е най-вредна,най-вредното е подсладители като аспартан и подобни!!
Мозъкът иска въглехидрати- защо не мюсли(свиква се много лесно и засища).
Все пак шоколадът на гладно и преди обяд се усвоява най-бързо от организма.
Успех!

# 14
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
хайде и за в кюпа - не мога без шоколад и то в огромни количества... Tired...не бих казала, че точно той ми се лепи , дебелея от други нещица, нооо...вече се замислям дали нямам захарна болест...пък и депресия ме друса яко , от един проблем скачам в друг - втори, трети, пети...и така си карам от доста време... Tired...какъв е тоя хром от аптеката, стана ми интересно? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт