Не мога да спра да ям сладко - съвети?

  • 15 778
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 957
И при мен се получи така след първото раждане, та до ден днешен обожавам сладко.
Преди да забременея сладко не поглеждах.В смисъл ... не ме блазнеше изобщо.

# 16
  • Мнения: 35
Здравейте на всички пристрастени като мен към сладките неща
Липсата на хром  в организма ни  тласка към сладкото но прекомерното количество захар стимулира отделянето на инсулин и активира системите натрупващи мазниниЯжте ги бавно  когато сте сити След напрегнат ден  парче торта -захарозата повишава нивото на серотонин отговорен за доброто настроение но по добре да  го заместим с физически упражнения или разходка и вместо торта или шоколад изяжте и един плод -това не съм го измислила аз  четох го във бг здравеОпитайте  и с калорекс апетин Резултата е убийствен Намаля апетита  а и е безвреден

# 17
  • София
  • Мнения: 334
Понеже и аз съм станала още по-заклета почитателка на шоколада  Embarassed да се изкажа  hahaha

Шоколад не ям, само когато нямам вкъщи Wink След обяд ми се дояжда, или пък след вечеря и съм в състояния от раз да омахам цял шоколад. По едно време просто спрях да купувам и помолих и съпруга да не взима и той. Да ти кажа, не ми липсваше особено. И така към една седмица. После обаче пак започнах да купувам и пак се вихря  hahaha
Сега може за опита да спра пак, пък да видим. Само да ми свърши голямата опаковка-подарък и наченатото бурканче...

# 18
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
То и аз съм имала по седмица близо паузи , ама винаги после почвам от начало... Tired
А този хром не може ли да си го набавяме по естетвен начин, няма ли го в някоя храна? newsm78

# 19
  • Мнения: 7 748

добави хром от аптеката и канела в храната  Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Канелата с какво ще помогне?

# 21
  • Мнения: 19 502
Канелата сваля леко кръвната захар и същевременно е един вид естествен подсладител. Аз много обичам например печена тиква, поръсена с канела и малко орехи - въобще не слагам захар и е много вкусно.

# 22
  • Мнения: 9 748
Канелата е полезна,има и много лечебни свойства

# 23
  • Universe
  • Мнения: 1 556
То и аз съм имала по седмица близо паузи , ама винаги после почвам от начало... Tired
А този хром не може ли да си го набавяме по естетвен начин, няма ли го в някоя храна? newsm78

Заради участието му в метаболизма на глюкозата, хромът е наричан още глюкозо-толерантен фактор. Този незаменим минерал поддържа стабилни нива на глюкоза в кръвта и подобрява работата на инсулина. Той е необходим за производството на енергия в организма, жизненоважен е за синтеза на холестерола, белтъците и мазнините.
Човешкият организъм разполага с определен “запас“ от хром. При секрецията на инсулин от панкреаса, в кръвообращението  се освобождава и хром. Инсулинът се нуждае от микроелемента хром, за да вкарва глюкозата от кръвта в клетките.
Научни проучвания доказаха, че хората с недостиг на микроелемента хром страдат от нарушен глюкозен толеранс (техните клетки са по-малко “чувствителни“ към инсулина и той не върши добре работата си).
 
Какви са допълнителните физиологични въздействия на хрома?
Хромът значително намалява "лошия холестерол" и триглециридите в кръвта и повишава нивото на "добрия холестерол" в кръвта и понижава риска от атеросклероза (втвърдяване на кръвоносните съдове, предизвикано от холестерола). Той подпомага и процеса на изгаряне на мазнини. Според последните изследвания хромът дори забавя процеса на стареенето.


Най-добрият източник на хром е бирената мая. Богати на хром са и царевицата, пшеничните зародиши и трици, ябълките, доматите, картофите и цвеклото.

Източници на хром са кафявият ориз, пивните дрожди, месото, телешкият черен дроб, млечните продукти, яйцата.

Рибата, стига да не се пържи или панира, е добра алтернатива на месото един-два пъти седмично. Рибата съдържа и микроелемента хром.

Въпреки че не съдържа разтворими фибри, пълнозърнестият хляб е за предпочитане пред рафинираните брашна поради запазеното съдържание на неразтворими фибри, важни микроелементи (включително и хром), витамини и антиоксиданти. Неразтворимите фибри предпазват от констипация (запек) и рак на дебелото черво. За тях се смята, че помагат за обезвреждане на канцерогените и токсините в храната.

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 14:40 от lenny_pld

# 24
  • Мнения: 7 748

теоретично всичко можеш да си набавиш от храната,
но за да достигнеш необходимата доза ще надхвърлиш доста калориите за деня

# 25
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Препоръчителна дневна доза хром:

Мъже:
14 до 50 г. по 35 мкг./ден;
50 г. и по-възрастни по 30 мкг./ден.

Жени: 
14 до 18 г. по 24 мкг./ден;
19 г. до 50 г. 25 мкг./ден;
50 г. и по-възрастни по 20 мкг./ден.

Забележка:
Не взимайте дози по-големи от 200 мкг./ден, заради риск от интоксикация!


 newsm78 Не ми стана ясно каква е тази мерна единица мкг Thinking

От тук - http://www.bb-team.org/articles/2613/

# 26
  • Мнения: 3 376
А дали този глад за сладко не е свързан всъщност с кърменето?  Thinking Все пак кърмата е доста сладка, а и всички хранителни вещества в нея най-лесно се набавят от въглехидратите в организма на мама...

# 27
  • Мнения: 14 654
И аз не мога да не ям сладко. Също кърмя, но и преди това пак ми се ядеше. Може да не е шоколад, а да са домашни сладкиши - върши еднаква работа при мен. Сутрин си подслаждам овесените ядки с доста захар и така желанието ми за сладко през деня намалява. Фурми не мога да понасям, толкова са гадни  Sick
Съжалявам, че не ти помагам, но поне да знаеш, че има други такива. Ако проблемът не е наднормено тегло, си яж сладкишите спокойно Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Чела съм, че шоколадът доставя серотонин, който пък не достига, ако естрогенът е нисък. Моят си е нисичък и винаги съм залитала по шокалада. А серотонина пък си го търси мозъкът... Изобщо, хормоните ни управляват здраво Simple Smile Или по-скоро имаме някаква мисловно-емоционална структура, която се изразява в съответния хормонален статус Simple Smile и така... Аз не се и опитвам да намаля шоколада, това е като да се бориш с последствията на нещо, което си има по-дълбоки причини.

# 29
  • Мнения: 668
Препоръчителна дневна доза хром:

Мъже:
14 до 50 г. по 35 мкг./ден;
50 г. и по-възрастни по 30 мкг./ден.

Жени: 
14 до 18 г. по 24 мкг./ден;
19 г. до 50 г. 25 мкг./ден;
50 г. и по-възрастни по 20 мкг./ден.

Забележка:
Не взимайте дози по-големи от 200 мкг./ден, заради риск от интоксикация!


 newsm78 Не ми стана ясно каква е тази мерна единица мкг Thinking

От тук - http://www.bb-team.org/articles/2613/


Когато взимате хром, много внимавайте да не е хром пиколинат, който е  токсичен, но въпреки това са продава, а да е хром полиникотинат!

Въз основа на тези различни видове хром е избухнал скандалът с хромното натравяне в америка, отразен във филмът Ерин Брокович, с Джулия Робъртс, ако си спомняте.

Общи условия

Активация на акаунт