кръгово окапване на коса при малко дете

  • 17 217
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
На мъжът ми се появи такова петно. В сряда беше на дерматолог. Казаха , че се е появило от стрес.

# 16
  • Мнения: X
Оххх.......това го минахме и ние преди една година. Също без симптоми - сърбеж и т.н.
Много дълъг и труден път на лечение.Но да ти кажа АКО се окаже че е микоза то трябва да знаеш някои неща .
1-во Гъбичните заболявания са едни от НАЙ-упоритите но напълно лечими.
2-ро не е нужно да имате контакт с кучета и котки - важното е че имате досег с мръсни неща. Нашето заразяване стана директно от котка но ще ти кажа как - пипна я и се почеса по главата.
3-то на окосмената част минава най-трудно, но.................минава! и последно
4-то НЕ МАЖИ ПО ГЛАВАТА НА ДЕТЕТО КОЙТО КАКВОТО ТИ КАЖЕ!
Повярвай минах по този път и лечението е повече от година. Изпробвахме всякакви рецепти, правени кремове, мазила и какво ли не. Оправи се с хапчета - ужасни хапчета.......и един крем. После се заразихме и аз и съпруга ми но само по гладката кожа и при нас мина по-бъзро. А малкия беше с обръсната глава повече от година защото това се разнася и е заразно, а на мястото на петната правихме ко маска защото трябваше всеки новопоникнал косъм да се вади веднага понеже заразата е под кожата и растът болни косми, които пък заразяват останалите. Като парснеше малко косъма започваше да се чупи и да пада като опърлен.
Всичко това може да не е при вас. Защото аз съм чувала че този вид петна може да се появят поради много различни причини, но обикновено когато се касае за дете, най-честата е микозата. Тъй като те са с мръсни ръчички се опипват навсякъде. Това не значи обаче че трябва да му се караш и да не му даваш вече да пипа нищо - напротив. Детето трябва да си води същия начин на живот и игри както до сега. Но трябва да го научиш да си има едно на ум относно животните, особено уличните и т.н.
Успех и дано всичко е наред!

# 17
  • видин
  • Мнения: 358
малкият ми син имаше такъв проблем на три годинки - но беше се заразил от котка.
пи дълго време нимезил хапчета и отделно го мажехме с чесън. много е упорито , но изчезна.

на мои познати момченцато на същата възраст също имаше петно
, но при тях всичко премина с изваждането на третата сливица.



Общи условия

Активация на акаунт