кръгово окапване на коса при малко дете

  • 17 181
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Днес когато суших косичката на дъщеря ми(на 5 години е) забелязах две малки голи петънца на главичката. Едното е голямо колкото монета от 20 стотинки , другото по-малко.
Много се притеснявам. Каква може да е причината? Чувал ли е някой за такъв проблем при малки деца?

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 01:52 от Mia Mia

# 1
  • Мнения: 25 686
Прилича на микоза. Заведи я на кожен лекар.

# 2
  • Мнения: 36
Преди доста години на племенничката ми започна да и капе така косата.Тогава беше на 2г.
Започна се едно ходене по лекари,различни мнения,много хапчеат и мазила.Накря казаха, че е от котки не си спомням точно диагнозата.Пробвахме и различни рецепти от народната медицина-всичко без успех.
Накрая ни казаха за един човек който мажел мястото с нещо като киселина за да изгори най-горният слой кожа.Отидохме и си спомням, че тя много плака(явно доста болеше), но след известно време и поникна коса само че е бяла.Но пък петната и бяха две отпред на бретона и едно по-назад,та стана дефект-ефект.След доста жреме маи беше 8-9 годишна си беше играла с една котка и пак се появи едно петно и пак така се оправи.
Наскоро моя позната каза, че на дъщеря и са се появили такива петна, ходиха пак там(тогава беше един дядо, а сега синът му маже) и се оправиха.
Става дума за Асеновград.

# 3
  • Мнения: 472
Още утре сме при педиатърката от там на кожен лекар. Мисля си дали да не отидем в София на кожен лекар,но не знам къде. Събирам отзиви и мнения за специалисти.
Няма контакти с котки.
Много се притеснихме с мъжа ми. Попаднах на един форум (Alopecia BG) много ама много се моля да не е това. Не знам как ще изкарам до утре,много ми е гадно  newsm45

# 4
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Да, най-вероятно е микоза. Вероятно от котки, но може и да е от всякакви други животни. Синът ми имаше същото преди 4 месеца.
Ако наистина е такова - мина с хапчета и крем за мазане. Доста е упорито. Но не е чак толкова притеснително.
Все пак лекар ще ви каже най-добре.

# 5
  • Мнения: 472
Нямаме никакви контакти с котки. Наши роднини и познати също нямат котки. Сетих се че по нова година игра в едно заведение с едно куче (от куче може ли да се зарази).
Когато е микоза не е ли съпроводено със сърбеж и зачервяване? В нашия случай няма оплаквания,тя даже не знае,че има проблем.

# 6
  • Мнения: 445
Изпадало ли е детето в стресова ситуация напоследък?Племенникът ми имаше такъв  проблем,приблизително на същата възраст,петната бяха на тила и горната част на главата.Година по-късно се покриха,с крем третираха до колкото си спомням и беше в резултат на преживян стрес.

# 7
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Нямаме никакви контакти с котки. Наши роднини и познати също нямат котки. Сетих се че по нова година игра в едно заведение с едно куче (от куче може ли да се зарази).
Когато е микоза не е ли съпроводено със сърбеж и зачервяване? В нашия случай няма оплаквания,тя даже не знае,че има проблем.

Mia Mia, и синът ми нямаше никакви контакти с котки,нито с каквито и да е други животни. Лекарката ми обясни, че това може да се пренесе дори и с обувките.
Не си спомням да е имал сърбеж или зачервяване. Даже го открих съвсем случайно, докато го подстригваха. Никога не се е оплаквал от сърбеж по главата или друг дискомфорт. Просто имаше едно кръгло петно без коса...

# 8
  • Мнения: 485
При нас се появи такъв проблем, когато малкият ми беше на около 2 години. Посетихме дерматолог, който постави диагноза "алопеция ареата". Водихме го при разни светила и всеки ни обясняваше как причината за тази болест все още е с неизяснен произход. Изписаха ни и кортикостероидни кремове за мазане, които за съжаление не помогнаха. Махнахме трета сливица, за да предотвратим действието на евентуална хронична инфекция. След доста ходене по мъките намерих една рецепта от вестник "Лечител". Започнах да я прилагам и благодаря на Господ, нещата се оправиха. Сега, доста години след това косичката му там където беше опадала е доста по-рядка, но все пак я има...
Изпращала съм рецептата на много майки, чиито деца се предполага че боледуват от това, но никоя не ми се обади да каже дали има резултат при тях. Ще я побликувам пак, но все пак да предупредя, че непременно трябва да дерматологът да изключи като заболяване микозата и друго- заведете детето на стоматолог, нищо че е малко да проверят да не би да има развалени зъбки. Също може да направите консултация и с УНГ, тъй като за една от причините се счита точно третата сливица, която без да е възпалена може да бъде развъдник на бактерии.

Ето рецептата:
5 гр амоняк
25 гр терпентинова есенция
25гр камфоров спирт
Смесват ти ги в аптеката ,мажат се голите участъци 2 пъти дневно като леко масажираш кожата. Резултатът при нас дойде след около месец-новата косичка беше по-тъмна и доста по-рядка от предишната,но поне нямаме голи петна.Стискам палци да подейства и при вас!


# 9
  • Мнения: 9
 За съжаление и ние имаме същия проблем. Забелязах бяло петно на главата на дъщеря ми /8години/ декември месец. Първо помислих, че някое птиче я е улучило, но тази коричка не падна след миене на косата. Водих я на кожен - гъбички. Изписаха ни Lamisil. Мазах 3 седмици - никакъв резултат /освен че коричката падна и сега се белее голо петно колкото монета от 1 лев/. После ни изписаха Daktacort - вече около месец мажа и не само че няма резултат, ами тия неща се разпространиха. Люспички се образуват вече на доста места. Имаме котка, която водихме на ветеринар - по нея няма никакви петна. Не било от нея /според ветеринаря/. Сложиха й ваксина за всеки случай. Пред блока има кучета, с които децата много си играеха, но пък ако някое беше болно, дали и други деца нямаше да имат от тая гъба?
  Та сега е едно ходене по мъките - вечер мажа с антимикотичен спирт, после къпане със специален шампоан и накрая мазане с Daktacort. Сутрин пак мажа. Явно е, че трябва да сменим мазилото, от това полза няма. Днес имаме час при д-р Ангелова от 29та поликлиника. Искам да чуя и второ мнение. Дано най-сетне се открие нашето лекарство. Ще попитам и за рецептата на telerika.
 Съжалявам, че с нищо не помогнах, но ако решите да идвате на консултация в София, мога да ти дам координатите на д-р Ангелова /майките много я хвалят по форумите/.  Успех!

# 10
  • Мнения: 3 146
Освен микоза може и да е от стрес - да опада или детето да се скубе... Аз лично го преживях към 8-9 годишна, но беше на стресова основа и на практика си бях оскубала несъзнателно косата точно отгоре, колкото монетка беше петното...

Дано не е нещо притеснително!  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 677
Дано чуете правилната диагноза възможно най-скоро. За причините вече са споменали останалите майчета.

# 12
  • Мнения: 472
Благодаря ви за отговорите! Премина ми първичния стрес малко взех да се поуспокоявам.
Запазихме час за дерматолог в "Токуда" за жалост е чак след две седмици . До тогава ще я наблюдавам и мажа с чесън (по-безвредно ми се струва). Иска ми се да пробвам лекарството на  telerika и ще го покажа на дерматолога,когато отидем на преглед.
Водих я на зъболекар, зъбките са добре. Това отпада като причина.

# 13
  • Мнения: 476
На синът ми му се появи едно петънце на тила без коса. Даже пусках тема лятото. Така и не се разбра причината. Водих го на двама дерматолози и двамата ми обясниха, че причините при децата са обикновено стрес, зъби, скубане. Мазах петънцето около седмица с кортикостероиден крем. Лекарят ме предупреди да не чакам бързи резултати. При нас петънцето вече го няма, а аз и до днес нямам обяснение за причината за появяването му.

# 14
  • Мнения: 3
При моята дъщеря /сега на 2 години и 7 месеца/ за втори път се появиха петна. Първият път беше миналата година, зимата, след прекарана вирусна инфекция и прием на антибиотик. Косата капеше на кичури, докато не падна цялата. Стана тоталис - паднаха миглите и веждите. Ходихме по лекари и клиники, правихме всякакви изследвания - кръвна картина, хормони, ретровируси, имунология, паразитология, термография и фокална диагностика. Нямаше никакви отклонения, а коса не растеше. Пиеше Пантогар и мажехме с Алпикорт еф. Косата порасна, а сега, около Коледа се появи петно. Пак започнахме мазане, но има още петна. Няма спасение от това, мнението на специалистите е, че Алопеция ареата е автоимунно заболяване - имунната система атакува собствените си тъкани, бог знае защо. Преди ходихме при д-р Демерджиева в детски кожен кабинет в МА, но чух добри отзиви за д-р Ани Цветанова от "Токуда". Тя обаче е в отпуск по майчинство. Моля, ако някой има опит и знае добри лекари в тази област, да пише!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт