ЮНЧЕТО подскача и палува, щом маминият глас дочува - 14

  • 23 448
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Malka-mama, и аз ти пратих всичката информация за албумчето на лични- виж там.

# 691
  • Мнения: 525
mama jeia, искренно ти благодаря!   bouquet

# 692
  • Мнения: 2
мерси много  Heart Eyes  vany6a

# 693
  • Мнения: 1
Здравейте Wink
Аз пък сънувах, че раждам близнаци! И само се питах- Боже, как може така да са сбъркали докторите, че бебето е едно! Shocked  Joy
Пожелавам на всички един прекрасен празник утре   bouquet- независимо дали празнувате Св.Валентин или Тр.Зарезан. Бъдете обичани и глезени  Heart Eyes
Тази година отново съм самичка, бъдещият татко е на път и затова ще бъда с нашите и свекървата, ще се съберем на обяд- уж имам Имен Ден- да се почерпим Simple Smile А пък ще мога да им поискам и прошка накуп- понеже съм станала едно ужасно мрънкащо и нервно.... а те си ме търпят за сега.

# 694
  • Мнения: 1 554
Валя ,не уж а имаш и аз утре празнувам именден а,не на 10 Wink

# 695
  • Мнения: 1
Валя ,не уж а имаш и аз утре празнувам именден а,не на 10 Wink
Хи-хи  Hug И аз така! Ами честито предварително, тъй като утре сигурно няма да влизам тук. Да си здрава, удовлетворена, обичана, с много усмивки и един прекрасен празник утре! cheers

# 696
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!Не съм писала от доста време,ноооо,имах сериозни проблеми.Първо Габриела хвана шарка,после Сиана беше болна с температура на антибиотици и накрая аз имах сериозни проблеми с бременността,лежах в болницата 1 седмица,щях да загубя бебчо,но съм страшно благодарна на лекарите,че успяха да се справят с проблема и че малката душица е добре.Само искам да ви кажа много,ама много да се пазите и въобще да не се натоварвате,че не е шега работа....
Иначе вчера бях на ехограф,бебето се очертава да бъде момиче,а аз толкова се надявах да е момченце....Ехографа показваше,че бебка е 29 см. и 440 грама.Всичко е ок вече.
А на име също сме се спряли,ще бъде Магдалена или Мария-Магдалена...добре че таткото и този път ме остави аз да избера името и че няма капризи....
Оххх,още нещо щях да казвам....
Ааа,да вие вече правите ли някакви покупки?Аз вече много се изкушавам като мина покрай някой бебешки магазин,но съм купила сомо 2-3 дрешки досега,а и гледам да не купувам много,че от каките имам страшно много дрехи....
Сега ще правим ремонт,че ще правим стая за бебка и така....
Това е от мен,че малките мрънкат и не ме оставят намира....

# 697
  • Мнения: 0
Моничка много се радвам че всичко с теб и бебчо е наред.Стискам палци докрая да нямаш повече проблеми

# 698
  • в белята
  • Мнения: 536
Честит Свети Валентин или Трифон Зарезан ,на всички които празнуват.
Моничка ,дано от сега натък нямаш вече здравословни проблеми ,нито с каките ,нито с фъстъка......... Praynig Praynig PraynigАз на моменти с едно дете изперквам от нерви,а с две не си и представям каква "веселба" е  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Аз единствено съм поръчала едни приставки за количката и сенник от Англия толкова рано ,защото сега намерих кой да ги изпълни, а сестра ми е купила едно комплектче от Окайди..................иначе незнам защо ме е страх да пазарувам. newsm78Миналия път с дъщеря ми по това време вече бях в разгара си,след всяко излизане от зъболекарския кабинет се отправях на щурм по детските магазини...... Laughing Laughing Laughing

# 699
  • Мнения: 0
Честит Свети Валентин или Трифон Зарезан ,на всички които празнуват.
Моничка ,дано от сега натък нямаш вече здравословни проблеми ,нито с каките ,нито с фъстъка......... Praynig Praynig PraynigАз на моменти с едно дете изперквам от нерви,а с две не си и представям каква "веселба" е  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Аз единствено съм поръчала едни приставки за количката и сенник от Англия толкова рано ,защото сега намерих кой да ги изпълни, а сестра ми е купила едно комплектче от Окайди..................иначе незнам защо ме е страх да пазарувам. newsm78Миналия път с дъщеря ми по това време вече бях в разгара си,след всяко излизане от зъболекарския кабинет се отправях на щурм по детските магазини...... Laughing Laughing Laughing
Благодаря,аз също се надявам да нямам повече проблеми с бебока!А наистина с 2 деца и то с малка разлика е много трудно,а пък и с тоя корем вече..А и те хич не слушат,постоянно пищят,карат се,хапят се,скубят се,аба ужасни са....А като се роди и бебето...просто не ми е ясно как ще се оправям.....
А иначе и мен вече ме е малко страх да пазарувам,но пък страшно много ме привличат детските магазини,макар че имам толкова много дрехи от каките и не ми се ще да купувам други,че незнам какво ще ги правя...
Честит Свети Валентин и от мен!Обичайте се много и бъдете щастливи заедно!Поддържайте огъня помежду си вечно жив и се радвайте на всеки миг,в който сте заедно!

# 700
  • Мнения: 0
Добро утро, момичета !!!
Днес е мой ред да почерпя, нали ставам на на 20+  Grinning
 

Честит св. Валентин на всички!!! Обичайте и бъдете обичани !!!!
Преди време бях попаднала на поредица "Какво мислят децата за ...?", в случая беше за любовта и един мъник на 4-5 години беше казал " Любовта е това, което те кара да се усмихваш, дори когато си уморен и тъжен", така че усмихвайте се, мамчета  Heart Eyes


mama jeia, честита ви покупка Wink И аз съм се засилила да купувам шишета, но май ще са на Томи Типи, само чакам малко приходящи финанси, че досега само изходящи  Grinning
моничка, радвам се, че каките и ти сте наред, пожелвам да няма повече такива кофти ситуации. Спокойно бременеене Simple Smile
Честит имен ден на Морска и valq10!!! Hug

Между другото, софийски мами, само за инфо - в Хиполенд до 25.02. има доста намаления.
 
Слънчев и прекрасен ден ви пожелавам!!!

# 701
  • Мнения: 781
Etka_koketka , честит рожден ден   bouquet
Желая ти да бъдеш много здрава, за да посрещнеш подаръка си през юни   bouquet
Весел празник - двоен  Hug

# 702
  • Мнения: 147
честит свети валентин и трифон зарезан

честит имен ден на всички именици днес  bouquet  bouquet  bouquet

честит рожден ден на етка кокетка. Да си жива и здрава и през юни най- големият подарък

 И момичета днес е Сирни Заговезни - поискайте прошка
В този смисъл прощавайте ако има нещо

Празникът Сирни Заговезни се отбелязва седем седмици преди Великден и една седмица след Месни Заговезни, а след него - от утре започва Великият пост.

На трапезата, подредена с подчертано обреден характер, се слагат баница, питка, млин със сирене, варени яйца, бяла халва с ядки, риба. Според народните традиции вечерта на празника при родителите се събират семействата и техните синове, дъщери, внуци, за да заговеят с млечни храни.

На Сирни Заговезни прошка си вземат по-млади от по-стари, деца от родители, младоженци от кумове - целуват ръка и изричат: "Прощавай, мамо, тате..." - "Господ да прощава, простен да си!", е задължителният отговор.

Веселието по време на вечерта е най-голямо при т. нар. хамкане. След вечерята бабата завързва парче халва, сирене или сварено яйце в края на червен вълнен конец и го разклаща. Децата са насядали на пода и се стремят с уста да захапят парчето храна. Обредът се нарича "люшкане". Бабата запазва червения вълнен конец и с него лекува болестите по агънцата.

Най-характерен обичай за празника е запалването на празнични огньове, наричани Сирнишки. Огънят се пали от момчета и ергени, като се използва "мамуляк" (слама от царевица) и "черешовина" (кори от черешово дърво). Огънят се прескача от всички.

Вечерта на Сирната неделя мъжете оповестяват заговяването за Великден, стреляйки с пушка. Със Сирни Заговезни са свързани и кукерските игри.

# 703
  • Мнения: 116
Добро утро момичета!

Етке, Честит Рожден ден! Желая ти здраве, щастие, любов и през юни една сладка, пухкава лигличка  Wink  Heart Eyes

Честит Св. Валентин  и Трифон Зарезан на останалите! newsm76 cheers

желая ви хубав, слънчев празничен ден!
 

# 704
  • Мнения: 525
Честит имен ден Морска и valq10    bouquet

Etka_koketka , Честит рожден ден, бъди здрава и щастлива, много любов и през юни сладко бебе.   bouquet

Честит Свети Валентин и Трифон Зарезан

veronic , благодаря за подсещането за Празника Сирни Заговезни. Аз нямам възможност да поискам прошка от родителите днес, защото те са в провинцията, а аз на погача на една малка принцеса. Дано всички ми простят за всичко  Hug

Желая ви хубав ден момичета, обичайте и бъдете обичани.

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 09:42 от Lorkaa

Общи условия

Активация на акаунт