Гладно новородено - помагайте!

  • 2 433
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте мами,

от както сме се върнали от болницата бебе Моника постоянно е неспокойна и плаче. Успокоява се само като я сложа на гърда. Лошото е, че суче активно не повече от 2-3 минути, после само използва зърното за залъгалка и според мен не успява да стимулира достатъчно гърдите ми да произвеждат нужното количество за едно хранене. Махна ли я от гърда започва пак да плаче, вероятно не се наяжда. Досега й давах едната гърда, после я местех на другата с идеята да си дояде ако млякото не й стига от едната. Заспива на гърда и ако се опитам да я сложа в леглото й, пак се събужда и иска да яде. Притеснявам се ужасно защото хем изглежда гладна, хем не спи достатъчно, колкото би трябвало да спи едно новородено. Помагайте моля ви със съвети как да нахраня детето си без добавки и на нормални интервали от време, а не както сега през половин-един час. ( Сутринта дадох от едната гърда и изцедих от пълната 30мл, след 3 часа и половина почивка на гърдите. На следващото хранане, след час и половина, й дадох да суче от едната гърда, а след това пробвах пак да изцедя - обаче не успях и от двете.)
Благодаря на всички, които се отзоват със съвет!

# 1
  • Мнения: 362
Бебчето ти е съвсем малко,нормално е да се храни на по-малки интервали от време-даже и половин-един час.Кърмата ти още не се е урегулирала,затова изцеждаш по малко след храненето на детето.Според мен е добре да продължаваш да цедиш с помпата,след кърмене-така ще стимулираш гърдите да образуват повече мляко,което бебо скоро ще започне да си изсуква само Simple Smile
Възможно е детенцето ти вече да има колики и от това да е неспокойно.Но имай предвид,че не всичики новородени спят по цял ден.Моят син спеше по 15-20мин. максимум.
Дано се включи някоя мама от консултантите по кърмене с по-компетентни съвети.
Успех от мен  bouquet

# 2
  • Мнения: 318
Благодаря, hrismi_13!
След цяла нощ бодуване сега спи вече 3 часа  Shocked Май трябва да я събудя за да я накърмя  Rolling Eyes за да поддържам все пак някакво количество кърма?

# 3
  • Мнения: 1 328
Здравей, Джу Simple Smile
Принципа на образуване на кърма е следния - колкото по-често се стимулират гърдите (чрез изцеждане или кърмене), толова повече мляко се образува. За новородените е важно да се хранят 8-12 пъти в денонощието, което включва и поне 1 нощно хранене. Почивки и интервали на повече от 3 часа, не са много желателни по тази причина. Има няколко техники за разбуждане на сънливо бебе, които майките използват в подобни на вашия случай. Може да опиташ да преповиваш бебчето след като предложиш първата гърда, или да го повдигаш като кукла (от легнало до седнало, за ръчичките) - интересно е, но след няколко повдигания си отварят очичките Simple Smile. Пощипване по ушенцето, рамото.. тези неща също дават ефект. За поддържане на хубава лактация, е добре да не се правят големи паузи. 
Храненето през половин - един час, как засичаш интервала? Примерно от началото на едното кърмене до кога? Възможно ако леко се коригира позата, бебето да започне да стимулира по-добре.. Би ли обяснила в каква поза се храните най-често?
По колко напишкани и наакани памперса има за 24 часа?

# 4
  • Мнения: 6 365
Здравей, Джу!

Виждам, че скоро сте се прибрали от родилния дом. Как беше там кърменето- на три часа ли носеха бебоците?

И при мен имаше един период, в който змеят искаше да суче през половин час, но това се случи във ВИП стая, където можеше постоянно да откликвам на нуждите му. Това продължи до установяване на що-годе добро производство на мляко (една нощ и половин ден, доколкото си спомням). Всъщност изглеждаше точно като при вас- само че ставаше въпрос за легълцето в родилния дом.

Въпреки това в първите дни у дома се налагаше доста да го разсънвам при сучене- щипане по ушенцето и по бузката. Едновременно с това му гледах гушката и слепоочието, за да разбера дали гълта.

Цеденето не го ползвай за показател колко кърма има- в повечето случаи бебето изсуква много повече, отколкото ти можеш да изцедиш с помпа, дори и да имаш техника. Ако не се справяш с помпата, може и нищо да не изцедиш.

За останалото- следи колко напишкани и наакани памперса има.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 779
При нас случаят в началото беше почти същият и аз много се притеснявах, че детето е гладно. После обаче го оставих да си суче на воля и през деня, и през нощта  независимо колко малко време е минало от предното кърмене и колко дълго суче и постепенно нещата се оправиха. Сега с ръка не сърце мога да кажа, че кърменето се превърна в едно от най-хубавите преживявания. Пожелавам ти скоро и при вас всичко да е ок, за да може да не се притесняваш и да се насладиш на чувството. Във форума има доста информация, както и консултанти по кърмене, които с радост ще ти съдействат.
Между другото някои бебета спокойно могат да сучат и насън. Може да опиташ, ако не искаш да го будиш. Дори имам позната, която първо го приспива нейното дете и тогава кърми.

# 6
  • Мнения: 318
За памперсите - средно по 3 наакани за денонощие имаме, при всяка смяна има и пишкано (инфото е от тези два дни откакто сме удома).
В болницата наистина ми я даваха за хранене на 3 часа, в началото й даваха и добавка. Засичам кърменето от началото на последното 'хранене', защото имаме и случай между тези час, час и половина, в които я слагам само да посмуче гърдата ми за успокоение, за да задреме.
позата - кърмя предимно седнала (люлка) или в легнало положение се пробвам, поне и аз да дремя докато тя ме ползва за биберон ( макар че никак не ми е удобно, нещо не успявам да се наместя така че и да заспя...).
Чудя се от това постоянно смукане няма ли да ми се разранят ужасно зърната ( едното е в доста окаяно състояние в момента, боли ме в началото най-вече всеки път като я слагам на тази гърда)?
Дали да пробвам да й дам от шише изцедената от днес кърма след баня и какво количество да е? Ако да и ако пък вземе че заспи за по-дълго кога да я събудя за нощно, или да чакам тя да се събуди сама?

# 7
  • Мнения: 1 328
Хм, ако всичко е наред с позата, не би трябвало да усещаш болка..
Ще опитам да ти обясня за люлката как точно да поставяш - гледай нослето на бебето да сочи зърното, не устата към зърното. За да захапе колкото може повече от ареолата, а не само зърното, отваря устичката широко и главата му отива леко назад. Ако мислиш, че възглавница под бебето, която да го държи на нивото на гърдата, а не на краката ти, използвай  Peace
При легналата поза също може да се сложи възглавница под бебчето, да се доближи максимално до нивото на гърдата. Там също важи правилото за нослето - да сочи към зърното.
Можеш да мажеш с кърма, да проветряваш възможно най-много, също и да използваш кремчета без отмиване за омазняване на кожата на зърното.
Шишето допълнително би затруднило и объркало малкото бебе, опитай вариантите за коригиране на позата и мисля, че бързо ще има подобрение.
От кой квартал си? Може да помислим за посещение на място, ако до ден-два-три не поотмине болката..

# 8
  • Мнения: 1 125
 newsm78 хм! ...

Общи условия

Активация на акаунт