С какви средства разполага семейството ви на месец?

  • 6 471
  • 68
  •   1
Отговори
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Този месец платихме всички сметки. Наложи се да отида на лекар и да си купя лекарства и се оказа че не няма да ни стигнат средствата за бензин да водим баткото на градина и за храна Sad
Добре, че има кой да ни помогне поне за храната, а има семейства на които няма кой да им помага, а и са на квартира.
Основната ми идея беше темата да се казва
"Идеи и хитринки за спестяване и справяне с кризата"
Но не съм сигурна дали е удачна
Аз единствено за икономии с тока се сещам (дневна и нощна) друго не ми и идва на акъла
Анкетата я включих с идеята да се види донякъде черно на бяло с колко пари горе долу разполага едно семейство. И могат ли хората да живеят "нормално" с тези доходи

# 1
  • Мнения: 240
Идеи за справяне с кризата нямам никакви, но ще следя с интерес. Единственото което правим за сега е да следим всякакви разходи и да записваме. Така установихме къде и за какво ни вървят парите. Отказахме се от някои излизания, от кино и т.н. Няма от къде другаде да спестим, но за щастие и ние можем да разчитаме на помощ. Не, че съм много доволна, че ни се налага, но понякога е много трудно да се справим сами.

# 2
  • Мнения: 4 668
Въпроса не е само в това с колко пари разполага семейството , а какви разходи има на месец .
Има хора с ипотеки , със заеми и т.н.
С две думи -важен е баланса .

# 3
  • Мнения: 4 965
Въпроса не е само в това с колко пари разполага семейството , а какви разходи има на месец .
Има хора с ипотеки , със заеми и т.н.
С две думи -важен е баланса .

Така е, а и за съжаление често се получава, че с по-големите приходи хората правят и много по-големи разходи.
Сложна ситуация.

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 184
Следиме промоциите и пазаруваме основно така - но имаме в близост 5-6 големи вериги - плодове и зеленчуци купуваме по в края на деня - като са евтини замразявам бланширани или на зимнина/основно от свеки/ - лампите в коридор, кухня и местата, където сме повече време и не ги гасим поне по 3-4часа са ни енергоспестяващи - на много места имаме локално осветление - като ти трябва светваш си да си свършиш работа и си гасиш - външна и вътрешна топлоизолация -16- 18 градуса е без отопление зимата при изцяло среден тухлен старо строителство - преди това беше 5-8 за сравнение - уредите са ни клас А - старите гълтат много - на бойлера сме с някакво енергоспестяващо - ама мъжо каза, че е пълен бошлаф - имам седмичен лимит за пазар и не се надхвърля - пазаря на 2-3 дни, междинно само хляб - като пускам фурната за готвене, после слагам и кекс или нещо сладичко - готвим по-рядко, но повече и замразявам в кутии - постоянно гледам да има някаква супа - така прибере се някой пригладнял и има какво да подложи топличко. За сравнение миналата година го карахме ден за ден - тока ни беше 100лв летен и 200 зимен, сега сме с 80лв. зимен средно след изравнителната. Пера на кратка програма - силно замърсени на ръка и с домашен сапун. Миалната ми се развали - ще видим как ще се отрази на водата. Затова пък си сложих втори малък фризер на нейното място, понататък ще мисля за малка миалня - не, че така ми пречи.

# 5
  • Мнения: 6 895
Нищо няма да разбереш от тази анкета. Хората с ниски доходи нямат интернет.

# 6
  • Мнения: 15 247
Нищо няма да разбереш от тази анкета. Хората с ниски доходи нямат интернет.

Въпрос на приоритети, не на доходи.

# 7
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Въпроса не е само в това с колко пари разполага семейството , а какви разходи има на месец .
Има хора с ипотеки , със заеми и т.н.
С две думи -важен е баланса .
Да принципно е така. Както и има значение колко човека живеят в жилището и общи ли са разходите.
Естествено всичко е субективно

Нищо няма да разбереш от тази анкета. Хората с ниски доходи нямат интернет.
Нямам за цел да правя реална статистика. Може да работиш за 200лв и да имаш нет на работа.
Не е идеята в това

Давайте идеи за справяне с кризата Simple Smile
Мисля, че би било полезно за всички

# 8
  • Мнения: 581
 Идеи за спестяване освен вече изброените нямам.
 Аз лично за себе си съм избрала да се концентрирам върху това да си повиша доходите, а не да се чудя от къде да пестя.

# 9
  • Мнения: 1 897
Идеи:
- Пазаруване веднъж седмично по списък, който се спазва стриктно и предварително изготвен план за седмично меню и разходи;
- Използване на енергоспестяващи уреди;
- Наличието на добра изолация и качествена дограма намалява значително разходите за отопление;
- Направа на списък с всички разходи в продължение на няколко месеца, за да се проследи по кои пера основно отиват разходите и от къде  би могло да се спести;
- Ходене пеша при всяка възможност;
-Наблягане на готвенето вкъщи и на носенето на домашна храна за работа и избягване на храненето на вън и по заведения;
-Редуциране или отказване от вредните навици - пушенето например;
- Избягване на импулсивни излизания и покупки от магазините;
-Преглед на това дали сте на изгодни тарифи за телефони, кабелна, интернет и евентуално преориентиране в ситуацията;

Накрая и най-важното: непрекъснат стремеж и търсене на варианти за повишаване на доходите.

# 10
  • Мнения: 5 577
То зависи.
Ние ядем много малко и даваме много малко пари за храна, качествена, но малко количество. Едно пиле го ядем трима човека за 3 вечери вече, чак ме дразни и казах, че ще го хвърля ако не се изяде и днес.  Shocked
В Петък го донесе вуйчо ми, ядохме го със салата. На другия ден с пържени картофи го дояждахме. В Неделя пак го скубахме от тук от там, и току-що пак намирам остатъци от него в хладилника, които забърках на омлет с лук. Не знам дали има друг такъв случай. Не е готвено и ядено друго, освен спагети и супа междувременно.

# 11
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Идеи за спестяване освен вече изброените нямам.
 Аз лично за себе си съм избрала да се концентрирам върху това да си повиша доходите, а не да се чудя от къде да пестя.
Peace
Ясно ми е , че това е най - правилното. За съжаление съм в майчинство и докато не проходи мъника не мога да започна работа. Няма баби които да могат да го гледат. Надявам се живот и здраве мъжът ми скоро да има доходи и след това и аз. Точно за това планът ми е на 1.3 г малкият да тръгне на ясла а аз на работа.
Не се оплаквам идеята ми беше да пусна една евентуално полезна тема.

# 12
  • Мнения: 8
И двамата с мъж ми работим и взимаме добри заплати, отделно взимаме наем и не плащаме такъв.Имахме малък кредит, но още пролетта като видях накъде вървят нещата с кризата го погасих предсрочно, защото не знаех как ще се развият нещата.
И все пак на мен ще ми е изключително полезно да се пусне такава тема за хитринките за спестяване по време на криза.Изчела съм всички подобни теми и все пак мисля, че може и още една да се пусне.Там ще пиша повече и за моите методи.С удоволствие ще следя ако има такава тема, защото тук има страшно умни и изобретателни мацки и понякога взимам страхотни идеи от тях.От скоро съм се регистрирала и вече установих, че като българските жени просто никъде няма. Grinning

# 13
  • Мнения: 25 670
То зависи.
Ние ядем много малко и даваме много малко пари за храна, качествена, но малко количество.

Верджи, чакам с нетърпение момента, когато ще се похвалиш, че сте минали на фотосинтеза.  Laughing
Майтап, майтап, но вашето семейство съм го признала за номер 1 в злоядството и икономиите откъм храна.   bouquet

# 14
  • Мнения: 5 577
Хехе, абе беше ме срам да призная, че аз ям, другите не.
Не е икомония, познавам момченце на година и 10 месеца, което изяжда 3 кюфтета на ядене. Сина ми е на 5 и половина и изяжда по макс. едно, често и по-малко. Мъжа ми макс. 2.
Не е икомония, сега да не излезе, че сме някои мизерници. Не купувам, защото няма кой да го яде.

Общи условия

Активация на акаунт