За издръжката, която се плаща от държавата вместо от родителя

  • 64 761
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 54 509
Ти пък къде отиде ... Crazy
Жената издръжка търси , ти за наследство й говориш ? Rolling Eyes

# 121
  • София
  • Мнения: 1 120
Нека знае и дано не й потрябва това знание.

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 6 052
Поне като става дума за знание, кажи всички възможности! Има вариант, в който и да не наследи дългове. Наследство по опис се нарича и задължително се прилага, когато става дума за деца. Не е нужно да се отказва от наследство в свой ущърб.

http://www.trudipravo.bg/index.php?option=com_content&view=a … est&Itemid=37

И още една статия, на по-разбираем език.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1937594

# 123
  • София
  • Мнения: 1 120
Поне като става дума за знание, кажи всички възможности! Има вариант, в който и да не наследи дългове. Наследство по опис се нарича и задължително се прилага, когато става дума за деца. Не е нужно да се отказва от наследство в свой ущърб.

http://www.trudipravo.bg/index.php?option=com_content&view=a … est&Itemid=37

И още една статия, на по-разбираем език.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1937594
В конкретния случай става дума за баща, който няма имущество на свое име, но има дългове.
Благодаря за статиите!

# 124
  • Мнения: 1
Става въпрос за издръжка, плащана от общината, чети внимателно... Там максимумът е 60 лв., ако ще да го осъдила и за 1000, повече няма да получиш.
Между другото, досетих се за прекрасен "трик" в тази посока, ама няма да го споделя, щото и БНД-тата четат.
  -  ZDR.iskam da vi pomolia, ako mojete razbirase da mi razkajete po podrobno po temata.

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 6 052
С удоволствие, ама след 4 години вече не помня какво съм имала предвид Confused Ако се сетя, ще пиша.

# 126
  • Мнения: 54 509
С удоволствие, ама след 4 години вече не помня какво съм имала предвид Confused Ако се сетя, ще пиша.

Той е БНД, внимавай! Naughty

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 6 052
Видях аз Wink
Ама наистина не помня Rolling Eyes

# 128
  • Мнения: 54
    ... общината не плаща издръжката със задна дата!!!! И пак ощетени са нашите деца...... Не проумявам каква закрила има тогава за тях?!!!

Преди години общината си изплащаше всичко в максимален размер от 80 лв. / месец. От януари тази година за съжаление промениха много неща в тази наредба и не се учудвам, че вече не плащат това, което се е натрупало с времето. Пък да не говорим, че максимума на месец, който плащат сега е 60лв. без значение на колко е осъден БНД-то.
Zdraveite,koq da of meseca se izplashtat izdrajkite of obshinata,pro princip.... koga se prevejdat partite?
И в този ред на мисли - закрилата на децата ни си остава наша работа, аНД-та, общини или подобни

Има значение от коя дата ти е исковата молба. Аз си получих парите за 9 години назад. Защото исковата ми молба е от март 2001.Изплати ми ги държавата. А на длъжника продължават да му се трупат задълженията към теб.Винаги можеш да си потърсиш разликата, която се получава между отсъдената издръжка и парите, които ти плаща държавата.











# 129
  • Мнения: 1
ako nqmam izpulnitelen list kakvo da pravq

# 130
  • Мнения: 2 927
      Iliana Temelkova, решение за присъждане на издръжка има ли? Ако да, изводи си изпълнителен лист по делото, ако не - първо води дело, след това поискай изпълнителен лист въз основа на решението.

# 131
  • Мнения: X
Въпрос към запознати с такъв парадокс.  
Имам близка, която води дела за издръжка, която бившия не плаща. Има решение, издръжката да се изплаща от общината, НО общината казва, че нямала пари вече за такива ''екстри'' Crazy Подадени са документите и си чака жената вече 1 г.
 Адвоката и е казал ''Ми няма какво да се направи повече''.
Аз направо се шашнах, като ми сподели  ooooh! Детето миналата година направи 18 г. , сега завършва. Така се надяваше жената, да си помогне за бала му с тези пари, ако ги вземе на куп. Е.ати и смотаната държава  Tired
Казах и че знам къде да попитам, та Вие сте надеждата  Praynig
Какво се прави в такъв случай?

Последна редакция: ср, 13 яну 2016, 11:51 от Анонимен

# 132
  • Мнения: 54 509
Не съм чула за такъв отказ.
За коя община става дума?

# 133
  • Мнения: 6 417
Аз не бях получавала издръжка 10 г. Заведох наказателно дело, което спечелих. Арестуваха го и ще-не ще, плати всичко накуп с лихвите. Направи споразумение с прокуратурата. После пак спря да плаща, макар че е наясно, че при повторно завеждане на наказателно дело, ще има пандиз. И сега ми предстои ново дело.

Общи условия

Активация на акаунт