Лош човек ли е българинът ?

  • 10 626
  • 230
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 546
Животински погледнато - да. Но се борим от хилядолетия да ни наричат хора...

# 31
  • Мнения: 4 585
Много се извинявам, но мястото на лудите е в лудницата, а не в градския транспорт. Мъчно ми е за жената, но не достатъчно, че ако седне до мен да не стана веднага. Пък нека съм лоша.
 ОК, виж това, за колко хора става въпрос http://e-vestnik.bg/5468 Ориентировъчно става въпрос за 200 000 - 300 000 души.
И сега си помисли какви данъци ще трябва да плащаш. Това май е единственият начин да накараш някой да мисли - да му говориш за пари.

http://bg.zaman.com.tr/bg/detaylar.do?load=detay&link=2243

# 32
  • Мнения: 152
Българинът не е толерантен и милосърден.
Напротив! Той е. Толерантен е когато го тъпчат, а той търпи. От толерантност, хайде - може да потърпи още малко.
В грешка си драга. Бъркаш страха с толерантността. Българина е мишок, дето ше се надриска кат му тропнеш...

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вълк, това е много кофти, но не променя мнението ми. Просто не съм съгласна хората с психически проблеми да се разхождат където си решат и не само защото могат да бъдат опасни за другите, а защото могат да бъдат опасни и за себе си. Трябва да се лекуват, това е.

# 34
  • Мнения: 17 546
В грешка си драга. Бъркаш страха с толерантността. Българина е мишок, дето ше се надриска кат му тропнеш...
Ти тропна ли на оня баща дето е възпитал гамен? От страх ли не му тропна или от търпимост?

# 35
  • Мнения: 9 990
Животински погледнато - да. Но се борим от хилядолетия да ни наричат хора...

е, не е казано, че всички успяват или ще успеят

# 36
  • Мнения: 152
В грешка си драга. Бъркаш страха с толерантността. Българина е мишок, дето ше се надриска кат му тропнеш...
Ти тропна ли на оня баща дето е възпитал гамен? От страх ли не му тропна или от търпимост?
Тропнах, да. Но да не се отплесваме от темата с догадки...
 Вероятно ще се издигна в очите на мнозина, за това, че вече имам досие в районното. Великан ли съм сега?

# 37
  • Мнения: 278
Много се извинявам, но мястото на лудите е в лудницата, а не в градския транспорт. Мъчно ми е за жената, но не достатъчно, че ако седне до мен да не стана веднага. Пък нека съм лоша.
В това прозрачно изречение се съдържа мисля изчерпателен отговор на въпроса. Бездушието и високомерието във всякакви форми, рано или късно се завръща, като бумеранг. Българското благородство и състрадание се изявява най-вече в sms-и Tired , практично и неангажиращо, но да сме и ние в "КАУЗАТА".

# 38
  • Мнения: 4 585
Просто не съм съгласна хората с психически проблеми да се разхождат където си решат и не само защото могат да бъдат опасни за другите, а защото могат да бъдат опасни и за себе си. Трябва да се лекуват, това е.
Това е лицемерие, разбира се. Ти не си посещавала никога психиатричен дипансер или психиатрична болница, клиника. Да ти разкажа за Разград. На стената в манипулационната на плакат е цитиран закон за народното здраве, според който всеки болен има право на психотерапевт. Обаче психотерапевт в града няма. На въпроса ми отговарят - че закакво ти е, той не е медицинско лице?
Да същия плакат с маркер са написани три телефонни номера на мобилни - на имама, на поп Кънчо и на свещеник от Петдесятната църква. Толкова за психотерапевтите. За закуска - рогче, за обяд - рогче, за вечеря - солена милинка, направена със суроватка на сирене. И така 30-40 дни, след което едно от двете се  сменя с една завъртулка с палченце сиренце отгоре. До тоалетната чиния няма сифон, който не уцели, остана на пода. Няма отдушник, но тоалетната е вътре в стаята, проветрява се през стаята.
http://media.snimka.bg/1777/009809631.jpg  рогчето
http://media.snimka.bg/1777/009809621.jpg  завъртулката.
Менюто на другите болни, в другите отделения е друго.

# 39
  • Мнения: 2 133
Като цяло- да!Има много изключения, обаче!Радва ме факта, че има много от българите, а и сред нас, които се включват в много каузи или поддържат една, но за цял живот.

# 40
  • Мнения: 1 310
Да. Има и лоши хора. И не са само българите. Въпрос на лична ценностна система.
Аз бих платила билетчето на тази жена, но не бих седнала до нея.

# 41
  • Мнения: 531
 Преди няколко години, бях свеидетел на друг случай в трамвай, в София този път- та един млад мъж, беше легнал насред трамвая, ама никой, никой дори не го побутна да види дали диша дори, най-лошото беше,че няколко човека го прескочиха , за да минат в  по-празната част на превозното средство.Тогава бях "много" бременна, но това разбира се не ме оправадава,че и аз не се наведох над него. Бях изумена и от себе си и от хората около мен, що за общество сме, не знам ?

# 42
  • Мнения: 4 841
Много се извинявам, но мястото на лудите е в лудницата, а не в градския транспорт. Мъчно ми е за жената, но не достатъчно, че ако седне до мен да не стана веднага. Пък нека съм лоша.
В това прозрачно изречение се съдържа мисля изчерпателен отговор на въпроса. Бездушието и високомерието във всякакви форми, рано или късно се завръща, като бумеранг.

Това винаги ми е звучало като някаква люта клетва - и какво сега, трябва да сме бели и добри с клошарите, защото сме Хора, или защото след време също може да станем клошари?
Но, аз продължавам да чакам отговор каква е ДОБРАТА РЕАКЦИЯ в случая ??? Как постъпват добрите? Та дори и авторката на темата - платила ли е билетчето на жената, защитила ли я е през останалите пътници? Защото ако не е направила нищо по въпроса, освен да се "развълнува" и да пусне тема във форума - ам`чи то същото като с смс-ите  newsm78

# 43
  • Мнения: 17 546
Тропнах, да. Но да не се отплесваме от темата с догадки...
Вероятно ще се издигна в очите на мнозина, за това, че вече имам досие в районното. Великан ли съм сега?
Налага се да се отплесна, за да ти обясня. Имаш досие, защото си търпял четири години. Ако се бяхте изяснили в самото начало, без да се стига до там вече да е наложително да тропаш или ти беше отишъл на място да искаш намесата на когото трябва в началото, нямаше да се наложи да си сътвориш досие сега. Нали така? Но вече много се отклонихме, наистина, въпреки, че това е жив пример за толерантност в моите представи. Не е задължително те да се покриват с представите на всички.

# 44
  • Мнения: 1 253
Естествен подбор, да, но цивилизоваността на едно общество се познава по грижата за старите и болните, и на държавно и на лично ниво.

Мен ме учудва нещо друго. Докато бях бременна и после, с количката, постоянно срещах мили хора, които помагат, усмихват се на детето, отстъпват място без да го искам. Беше ми неудобно от това внимание.

Същите тези хора, обаче, могат да са учудващо безсърдечни когато видят възрастен човек, който не може да се качи в автобуса, например, да го навикат и обидят без причина. Дори шофьора на автобуса, или пък лекаря, или продавачката в магазина... А нали всички ще остареем? Какво е виновен възрастния човек, че стъпалата са прекалено високи, а той/ тя е с бастун и коленете му не са вече силни? Виждала съм фрапантна смяна на поведението от едни и същи хора, които са много мили с детето  и с мен, а после безпричинно зли с някой слаб и болен. Защо? И тези хора лоши ли са или са добри?

Общи условия

Активация на акаунт