Отговори
# 690
  • Мнения: 172
Мигле, аз кивито го дадох още преди 2 месеца.Първо пасирано без семките, а от скоро си го яде на парченца.Не съм сигурна, че кивито се брой към цитрусовите плодове newsm78Знам само, че има много витамин С и Рая го яде с голямо удоволствие!Ама всеки си решава сам за себе си Peace

# 691
  • София
  • Мнения: 12 233
  Киви и ние ядем отдавна и то си отхапваме направо, тъй като е мекичко.

# 692
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Мигле, според тази таблица, пусната от Бу, точно сега е времето да въведеш кивито. http://img.photobucket.com/albums/v724/t_ruseva/forum/Untitled-2.jpg?t=1169018564 И аз сега се каня да давам на Бела.

# 693
  • Мнения: 849
Ооо, милички, трогнахте ме, наистина - сетили сте се за 10тата месечинка на зайците. Благодаря ви да пожеланията!!! Да ви се връщат  Hug.

Ето една скромна почерпка преди вечерята:



Аз пак да разбуня духовете  Mr. Green. Никаква хомеопатия, нито пък билки не действат за зъбките в нашите случаи. Единствено помагат Калгел и в краен случай 2 мл Панадол. Дария е спокойна общо взето, 5-6 пъти общо досега да съм я намазала с Калгел. Но при Сияна избиването е болезнено, а явно са тръгнали и следващите зъбета, щото е нетърпима миличката ми. Нощем се стряска и буди от болка и сума време не мога да я хоризонтирам, когато я боли. Eдна нощ чак осъмнах на пода в тяхната стая.  Crazy 2-3 пъти вече съм й давала Панадол нощем и след около половин час заспива и се успокоява за едно 5-6 часа. Но в крайна сметка, твърде много се изнервя детето и не съм навита да истерясва, психичното й здраве също ми е важно...  Peace

За цитрусовите - преди два месеца някъде им дадох от сокчетата на Хип с цитрусови, които пише, че ставали за след 4тия и след 6тия месец съответно. И преди седмица им дадох за първи път малко изцеден портокал. Страаашно им харесва и час след като го поемат се изхождат много качествено  Flutter.

# 694
  • София
  • Мнения: 6 097
Честита месечинка и от мен на малките зайчета! Да растат здрави, красиви и щастливи!
Мигле, както знаеш, аз давах парченца картоф - ми гълта ги цели, не се опитва да дъвче и понякога се дави. Може би с постоянство, не знам... А снощи, като му давах кашата с круша, и човекът се размрънка и разкисели и не щеше да яде, докато не му добавих банан в кашата. Та така, понеже нали говорихме колко е полезен бананът...  Crazy
Смехоранке, какво ти е помогнала Ели, че изпуснах?? На нас Калкареята май никак не ни подейства, та я спрях.
Днес излязохме до парка тъкмо навреме за градушката. Simple Smile Вече и разходка в град имаме в репертоара.
После ходих пак на издирване за интересни плодови пюрета (че то банан, банан, ама ха дано и друго заобича!) , та намерих някакви праскова на Хип и кайсия на Семпер. Дано ги приеме добре. Верно по бул. България много задръстено, изнервихме се и двамата с Ваньо.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 395
Честити месечинки на хубавиците!

И аз не съм пробвала с нищо цитрусово, но пък не ме и влече да му давам още newsm78

# 696
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитруси ще давам след година.
Да,кивито не е от цитусите, всъщност е от семейството на лианите ,ама си е силен алерген и няма да го давам поне до годинката,по нареждане на по-висшестоящи от мен Mr. Green
Felina,набавих си някои дребосъчковци за Великден,другата седмица и до Джъмбо ще отскоча.
Днес каква градушка имаше,добре,че не изведох и малкият с мен.

# 697
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ето ме отново!
Сега се прибирам от фризьор.Прясно подстригана и боядисана.Кой е като мене? 4470
Ицко и татко му се гледаха и този път доста по-добре от последния,когато ги оставих сами. Mr. Green
лято,Елиме насочи към съветите на д-р Михайлов.А и сподели,какво дава
на Гого.Та и аз пробвах и за сега положението е по-добре.Дано да не е само някакво моментно затишие! Praynig
Иначе за плодовите пюрета,Ицко също не им се радва много,но от круши Уилямс,много му харесват.
Киви и аз не съм давала. NaughtyЩе го оставя за след годинката.

# 698
  • Мнения: 61
Здравейте,
Смешко, радвам се, че си успяла да се наспиш, само така от тук на татък.
Рони, леко ти завидях за кръчмичката Simple Smile Не беше ли мн задимено за деца ?
Разбира се : Честита месечинка на малките зайчета! Да растат здрави и мн усмихнати! Simple Smile
Запишете ме и мен във фен клуба Wink
За кърменията - ако сме навън не я кърмя след обяда и чак ш 18ч, но ми се събират 4 кърмения и около 1-2 през нощта, не знам как ще се отбиваме, а гърдите празни...
Вчера имахме гости и Алекс вече регистрира първи мъж в леглото и Wink хе хе, трябва да и го запиша в албума Simple Smile
За кивито и цитрусите не бързам, има цял живот пред нея ще яде.
Мигле и Мадленка, спокойно и Алекс до скоро не искаше да яде нищо, което не е с гладка консистенция, но от скоро почна да хапва и пюретата за след 8 месечна възраст, които са с по-едри парченца и няма проблем. Вече и давам и картоф да си гризка. За първи път на нова година, задави се и повърна, но сега по малко си взима и да чукна на дърво не се е давила. За сметка на това с ябълките всеки път. Обича и коричка хляб да си хапва, сама си я държи, върти си я, чопли си я, мн е смешна Simple Smile
Успешна бременност на сестрата на Фелина, а Ани Б. скроо да с похвали с добри новини и от нейната сестричка  Hug
Хубава вечер!

# 699
  • Мнения: 166
Честита месечинка на зайците-байците!Много здрави и весели да растат   Hug

Бебс,сега ти видях втората лентичка...Сетих се как бързах да се мести бебчето напред и следях седмиците...даже влизах само да видя какво показва лентичката.. Crazy
Фелинка, много искам да се запознаем...време е вече  Wink Миналата година на няколко пъти ми се проваляха плановете,но сега вече ще ми е по-лесно-Криско е голям,знам му мурафетите и не се притеснявам...миналото лято незнаех какво може да ми сервира..притеснявах се за по-дълги и далечни разходки  Blush Имам ти телефона  Peace
Смехурко,давай фото...не се крий  Sunglasses
Ние днес си останахме в къщи.Използвах времето да си разчистя гардероба...що нещо е приготвено за подаръци.. Crazy
Най-малките за дъщеря ми.../бях колкото нея преди да забременея Embarassed/...
Уж бях почнала да свалям,ама к'во ми става от една седмица....нямам изхранване  Embarassed Нямам и бански...  Thinking

# 700
  • Мнения: 30
Честито и от мен на малките госпожици-да растат здрави,весели и засмяни.Ама, че време цял ден дъжд като из ведро,дано утре спре,че имаме празник на града-КУКЕРОВ ДЕН.От малка си го обичам,а и баткото от един месец все за него приказва,а и мънка и той да е кукер... ooooh!За плодовете/цитрусови/сме яли портокал,а киви сега мисля да дам.Ананас също ядем.Смехоранке честита прическа,кога ли и мен ще ме огрее newsm78Лека момичета и спинкащи бебоци. smile3524

# 701
  • София
  • Мнения: 1 395
maeva аз направо не очаквах че пак ще е така Crazy Мислех че всичкото чакане, надяване, нетърпение, това първият път и после по-леко. Да, ама не. При вас бях на опашката, а сега съм от първите с термин 2ри октомври какво било хубаво най-отпред Mr. Green

Смехоранке, дай снимки де, какво само съобщаваш Naughty

# 702
  • Мнения: 3
Здравейте! Много сте писали,не мога да изчета,а и ми се доспа, лека нощ за сега утре пак Hug

# 703
  • софия
  • Мнения: 2 140
Добро утро!
Неделната закуска ви очаква!
Заповядайте!

Повече няма да го Фаля Ицко! NaughtyТази нощ беше отново с незнам колко ставания. ooooh!
И сега е буден от 6.50ч. ooooh!Кипи от енергия,играе си.А аз едвам гледам. smile3507
Аничка,Маевка,трябва да се документирам първо и после ще пусна снимка. Mr. Green

# 704
  • Мнения: 96
Добро утро!
Смехоранке, пак си се престарала, супер си  Hug
Е Бебз, много хубав термин имаш - тогава съм родена и аз и съм добър човек (мисля) Blush Дано да е тогава  Laughing
За цитрусовите плодове - аз съм давала сокче от портокал и мандаринки - много и харесва  Peace Доки каза вече лека полека да и давам и кивита и всякакви плодове, ама аз още не съм  Embarassed, щот ме мързи  Rolling Eyes Има време за всичко и наистина всеки сам си знае  Peace
Колкото до пасирането - аз пасирам, но не чак до гладка консистенция, иначе Катерина дъвче и е много смешна, ама понякога забравя и постоянно трябва да я наблюдавам. Всички ще се научат, не се притеснявайте  Peace


Честити месечинки на днешните месечковци! Много здрави и игриви да са !   bouquet
Сега ви оставям, времето е супер и днес ще има разходка ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт