Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 311
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 185
Ръжени ядки с ябълка; кашу
Броколи с картофи и сирене, краставица
Авокадо с кисело мляко
Гъбена супа с лук, морков и киноа; домат, евентуално мандарина или друг плод

Паелята и аз ще я пробвам другата седмица   chef

# 391
  • Мнения: 616
Закуска - просо със сини сливи и банан;
зеленчукова супа с киноа; заспа преди десерта  Crazy
бисквити, кисело мляко, ябълка, фурми;
паеля със сьомга, ябълка; (направих паелята за себе си, но стана доста добре, и предложих на малкия, като егоистично придърпах всички скаридки в моята чиния, за него остана само рибата  Mr. Green)  

Може ли запеканката с елда, моля! Мерси Simple Smile

# 392
  • Мнения: 2 132
На кое му казвате запеканка? Simple Smile
А моята елда като е зелена, колко време и трябва, за да се свари? И какви подправки вървят на елдата?

# 393
  • Мнения: 782
Запеканка с каша от елда

1 и 1/2 ч.ч елда
50 гр. масло
сол, черен пипер
3 ч.ч вода
1 кофичка заквасена сметана /може и течна/
сварено пилешко месо
лук
гъби
кашкавал
2-3 яйца

Сварява се каша от елда. 1 и 1/2 ч.ч елда се запича в сух тиган. В това време кипвате 3 ч.ч водас 1ч.л сол и 50 гр. краве масло. Горещата елда сипвате във врящата вода /внимателно  Wink/. Варите до готовност. В това време на другия котлон задушавате ситно нарязаната глава лук и гъбите. Като поомекнат се добавя нарязаното пил. месо.Заливате със сметана, солите и ръсите с черен пипер.. Няколко минути задушавате.
В намаслена тавичка сипвате половината сварена елда, поръсвате с настърган кашкавали изсипвате лучено-гъбено- месната смес  Crazy. Ръсите с настърган кашкавал и изсипвате останалата елда.
Разбивате 2-3 яйца с чаша сметяна и заливате отгоре. Посипвате с настърган кашкавал и печете до зачервяване.

Жени, не съм готвила със зелена елда. Аз слагам подправки, каквито вървят на другите продукти, който готвя с елдата  Laughingче и на мен не ми е много ясна тая елда. Може би нещо зеленко  Rolling Eyes

Бобо ми отказа елдата, няма сила която да го накара да я прояде отново  ooooh! Дори и една лъжица да сложа в друго ядене, пак усеща #Crazy

# 394
  • Мнения: 185
Добре звучи тази запеканка, може и нея да я пробвам  Simple Smile

Попара с масло и сирене; круша
Сьомга с картофи, лук, гъби и кашкавал; краставица
Манго или грейпфрут и кисело мляко
Зелечнукова супа (царевица, грах, морков, пащърнак и цвекло), хляб, домат

# 395
  • Мнения: 822
Закуска - баница със сирене и лапад; банан
обяд - кюфтета с доматен сос; десерта ще е бисквита или киви - каквото си избере  Grinning
следобедна закуска - жито с канела, орехи и бисквити
вечер - кисело мляко с мед; и каквото иска друго от нашите блюда  Mr. Green

# 396
  • Мнения: 395
Моето дете яде ужасно малко, затова го пробвам на често.

палачинка от тиквено брашно и пшеничен зародиш със сирене
свинско с моркови и грах
елда със сирене и масло (може да я пробвам с круша)
банан (по време на разходка)
хляб с кашкавал, кисело мляко и каквото хареса от нашата вечеря.

# 397
  • Мнения: 3 066
зърнен микс с бадем и прясно мляко;1/2 синя слива
броколи,карфиол и моркови на пара с бешамелов сос и кашкавал запечени на грил(запеканка); портокал или киви
постни зелеви сърми;слата от краставици и зелен лук;кисело мляко;1/2 банан или ябълка
АМ

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 12:40 от tanyatais

# 398
  • Мнения: 3 869
Жени, около 10 до 15 мин. й трябват на зелената елда да уври, но имай предвид, че пуска нещо и става някак лигава, не се отделя добре.
Аз довечера или утре сутрин ще правя тиквички пълнени с елда и желенчуци, но от кафявата елда. На тиквичкити махам щедро краищата, режа на половинки по дължина и издълбавам с лъжица като внимавам да останат "преградки" в дата края. В тиганче с малко вода задушавам щедро зелени подправки, нарязан на ситно морков и лук, и разни сушени гъбки. Полученото смесвам с накисната за една нощ (ден) и промита елда и пълня тиквичките. Огоре поръсвам с копър и пека в затворен йенски съд с малко вода за 15-20 мин на 200С (колкото добре да омекнат тиквичките). Правя си сос от зехтин, чесън, малко пипер и сол, с който ги поливам като поизстинат.
За кюфтенцата от елда, мисля че знаеш. Със зелената ще станат още по-добре заради лепкавото й свойство като се свари.

фреш от портокал, филийка с лютеница, 1 бисквита
просо със зеленчуци и от пастета грах и тахан, ако иска
банан, ябълка или бискивита - каквото и колкото иска
салата, крем супа от тиква и моркови, карфиол и лук (страхотен оранжев цвят и леко сладък вкус - може да се яде напълно неподправена, или само с малко мазнинан)

# 399
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Закуска- корнфлейкс с прясно мляко
Обяд- пиле с картофи и задушени броколи
Следобедна закуска- кисело мляко и ябълка
Вечеря- риба, салата от домати и филийка препечен хляб

# 400
  • Мнения: 782
Мег, тиквичките звучат страхотно  Grinning Ще ги пробвам  Simple Smile

Да питам ... елда, не беше добре да се комбинира с мляко, нали?

# 401
  • Мнения: 3 869
Шада, на питането ти: да, не е добре да се комбинира, защото усвояването на желязото се възпрепятства при наличието на калций. Същото важи и за лещата, броколите, другите зърнени храни с високо съдържание на желязо (амарант, просо, киноа, сусама също). Не е проблем обаче да се комбинират растителни храни с високо съдържание на желязо и калций, тъй като винаги и двете присъстват в различна пропорция в съответните растителни храни и като цяло се запазва баланса.

# 402
  • Мнения: 616
Днес без да искам и аз съм в елдената линия  Crazy Ще запиша горните рецепти и ще пробвам, защото все още търсим как ни харесва това странно кафяво нещо  Mr. Green

Закуска - овесени ядки с масло и овче сирене;
плодово мляко, бисквити;
обяд - кисело мляко, хляб, ябълка (не дотам добър обяд, но така се стекоха обстоятелствата);
сок грозде, плодово кисело мляко, ябълка;
вечеря - супа зеленчуци с елда, пюре манго и портокал с ленено семе;

Хм, сега като го погледнах, само мляко днес  Crazy

Супата стана сполучлива, хареса се, което е новост за елдата при нас! Сложих морков, тиквичка и грах, дръжки от магданоз и накисната елда; пасирах леко, колкото да се "заличат" елдените зърна, но да останат едрички парченца зеленчуци да хрупат; Стана добре. Мисля си за пресни зелени подправки или лимонов сок за подправки, но не съм пробвала още!

# 403
  • Мнения: 286
овесени ядки с кисело мляко и мед, домашен хляб
макарони със сирене
чай, домашен хляб
ориз със зеленчуци, кисело мляко

# 404
  • Мнения: 3 066
корнфлейкс с йогурт ;киви
бъркано яйце с зелени подправки и сирене;кисело мляко с кайсии и печени круши
веган бургери със сос от аводадо ;малко пълнозърнесто хлебче с хумус;портокал
АМ

Веган бургери
2 ч/ч. сварен боб (червен,адуки,пинто,кидней или всеки друг сорт)
1 1/2ч.ч. моркови на пара
2 стръка зелелн лук
1 малък лук и 2-3 ск.чесън на вкус
1/2 ч.ч. овесени фини ядки или сварен кафяв ориз
много копър,магданоз
малко бульон за да не стане сместа твърда
Всички продукти се блендират в блендъра и на оризова хартия за печене се оформят като картофени кюфтета и се пекат до порозовяване или покафеняване според вкуса.
Сервират се с дипове от салса или авокадено-лимоненн-зехтинов сос.Много са вкусни!и в хлебче стават като истински бургери ако са по плоски на вид !

Общи условия

Активация на акаунт