Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 344
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 185
НВМ, нищо особено не е  Simple Smile Задушавам зелен лук със зехтин и малко вода, после слагам и спанака да се задуши за кратко (аз ползвам замразен био спанак на кубчета, мисля че на Бондуеле имаше такива в БГ). Разбивам едно яйце, натрошавам сирене и добавям спанака и ги слагам да се пекат във фурната (аз ползвам гювече, но може и в друг съд).

Бях намерила рецепта за една запеканка със спанак, която беше нещо подобно, но се слагаше и нарязан домат, а яйцето се разбиваше с малко прясно мляко и с това се заливаше. Но така по не й хареса на малката.

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Ясно мерси.  bouquet
Аз точно такива полезни и простички рецепти най-харесвам.
Някой беше питал са киноата - аз я слагам във варивата, най-често зеленчуковите около 15мин преди да е готово. Става мека и приятна на вкус, не знам дали така трябва.

# 692
  • Мнения: 52
Здравейте!
Днес моя малък мъж го водих до педиатърката,че сме със сополи УЖ от алергия,да видим. Попитах я и за ягодите,каза да забравя до 2 годинки за тях. Категорично и за ядките най вече да не се задави детето,че е имала много кофти случай

Закуска: Палачинки с боровинки
Обяд: Останалото от вчера
Следобедна закусла: бисквити
Вечеря: пропусна даже и кърма отказа,че не може да диша

Хубава вечер бъдете здрави  Hug

# 693
  • Мнения: 3 066
 VesitoAJ-Оздравявайте бързо и щом има склонност към алергии по-добре изискайте пълен списък на всчки алергени храни от диетолог-алерголог ,за да внимавате ,защото общоизвестните са Ок,но има и много други за които не се знае толкова много! Hug
Днес:
мюсли със сушени плодове и кисело мляко
прясно зеле с пиле,домати и чушки;банан
супа от киноа,броколи,моркови,грах и тофу;кисело мляко с печена ябълка и стрити семена лен и сусам на крем
АМ

# 694
  • Мнения: 782
вчера;
закуска - пица с домати, кашкавал, сирене и кисели краставички; кисело мляко
 киви, лимон
обяд - боб чорба; печено кюфте от телешко и свинско; хляб с бадемово мляко и стафиди
сл. закуска - овесени ядки с банан и мед
вечеря - омлет; кисело мляко; кълнове; хапна и малко хляб

днес;
закуска - ядки микс с ябълка, сл. семки. пшен. зародиш и мед
  ябълка
обяд - пиле с картофи, топ. сирене, кашкавал и зелени подправки на фурна; бял хляб
сл. закуска - кисело мляко и овесени бисквити
вечеря - като обяда + салата от домати, краставици, моцарела и кълнове

Омлета го правих по следния начин  Wink Разбих едно яйце, малко прясно мляко, сирене, грах, зелен лук,  копър и кимион. Сместа сложих в иена, поръсих със зехтин и пекох във фурната за 10-15 мин. под капак  Grinning

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Закуска: АМ с био корнфлейк
Обяд: Запеканка със сирене, ементал, маслини, доматен сос с патладжан и яйце и салата от краставици, соеви кълнове (казах ли ви, че в Карфур има и био) и репички.
За вечеря зеленчукова супа.

# 696
  • Мнения: 185
Баница, кисело мляко; мандарини
Броколи с картофи и сирене; краставица
Ананас с кисело мляко
Макарони с патладжан болонезе (сос от патладжан, червена и жълта пиперка, морков, чесън, лук, царевица и домати) и кашкавал; зелена салата ако иска

# 697
  • Мнения: 52
Здравейте  Hug
Закуска :Макарони със сирене и домашно масло
Обяд: Пилешка супа (картоф,морков,гъби,фиде,пилешки гърди,лук,зехтин,зеленчукова подправка)
Следобедна: Данонино закуска
Вечеря: пропусна,но поне днес се кърмихме на заспиване

# 698
  • Мнения: 2 132

п.с. овесени ядки, авокадо, соя  и др. повишаващи естрогените в тялото се ограничават при момченцата.
Първо - надали някой дава огромни количества от соята и второ дай източника на информацията за овесените ядки и авокадото?
Киноата и трябват 15 мин. Една от най-меките и вкусни зърнени, които аз съм готвила е Simple Smile


Ива пие вода. Понякога и правя сок от 1/2 портокал, разреден с вода и малко хлорофил. Чай когато е болна.
NBM можеш да разреждаш соковете с вода като почнеш с малко и постепенно да увеличаваш водата. За авокадото - или на гуакомоле или на пастет с кисело мляко и сирене/извара + свежи зелени подправки (магданоз, мента и т.н.)

Само моето дете ли бойкотира частично готвеното след затоплянето на времето? Като гледам по колко яденета изреждате... Grinning

Последна редакция: пн, 10 май 2010, 07:31 от JeniB

# 699
  • Мнения: 782
Само моето дете ли бойкотира частично готвеното след затоплянето на времето? Като гледам по колко яденета изреждате... Grinning

Жени, аз си изреждам менюто, но какво ще поръча  Laughing  малкия от него е друго нещо  Wink

# 700
  • Мнения: 3 066
Жени и ние сме така,Рая хапва 1/2 от това (яде предимно зеленчуци ,плодове и студено месо/риба и кисело мляко,а не толкова готвено и залагам на студени супи като  таратор,Газпачо ), скоето се е хранила досега,но расте така ,че нямай притеснения!
Днес:
Уитабикс с кисело мляко(много го харесва)
зелеви постни сърми с кисело мляко;салата от краставици,домати,репички,сирене и зехтин;кисело мляко с ягоди
сьомга с броколи,тиквички и моркови на пара ;плодово асорти-манго,ананас и банани
АМ

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
И моя разбойник бойктира, супата я ядохме днес.
Срам не срам да си призная, че днес имах неуспешен опит да купя авокадо Embarassed Embarassed
Оказа се, че съм взела манго Joy
Хич ме няма по екзотичните плодове. Confused

# 702
  • Мнения: 3 066
И моя разбойник бойктира, супата я ядохме днес.
Срам не срам да си призная, че днес имах неуспешен опит да купя авокадо Embarassed Embarassed
Оказа се, че съм взела манго Joy
Хич ме няма по екзотичните плодове. Confused
Simple SmileИ мангото е вкусно,но не става за същите рецепти като авокадото Joy!Значи мангото е  по светло зелено,но по-голямо(в повечето случаи  поне) а авокадото има издължена ,форма на кратунка с грапави по-тъмни  зелени кори! Hug

# 703
  • Мнения: 185
Буквички с масло и сирене; кивита
Заек със зеленчуци и киноа; краставица
Манго и кисело мляко
Таратор, овесени кюфтета

Габито си хапва нормално засега  Simple Smile

# 704
  • Мнения: 2 132
пръчица 100% сушен банан и фурми, стафиди
закуска - кус кус с масло и сирене
грозде
обяд - кисело мляко, 1/2 морков, филия с лютеница Simple Smile
ябълка, банан
вечеря - домашна пица + малко кис. мляко
оризовки с ябълка и канела

Общи условия

Активация на акаунт