Може ли да се разболее, ако често са му много студени ръцете

  • 2 324
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте Heart Eyes
Чудех се къде да сложа темата си,много исках да попитам някой специалист ,но има само психолог или за здравословно хранене,но въпросът ми не е насочен към тях.
Затова реших да се допитам до майките,ако знаете Heart Eyes
Значи.Мойто момче има една нечувана страст да стои в локвите.Друго не го интересува.Но навън е все още зима,и колкото и да са тези дни по високи температурите локвите са ледени.И понеже не може все в къщи да стоим излизаме.Още от първата крачка,види ли локва и почва да бърка в нея,да пляска....едва го занасям в близката градинка,защото не може на улицата при колите Crazy
В градинката има хиляди локви и детето ми е в несвяст от кеф.
Но ръцете му стават алено червени от студ и измръзват.Но той не спира,продължава да рови в локвите...така може с часове да седи.Не го интересува нищо друго.Нито катерушки,нито люлки,нищо.Даже не ме чува като му говоря.
Въпросът ми е,може ли да му стане нещо на сърцето или някакъв ревматизъм от студената вода.
Изключвам да настине,защото е обут и облечен както подобава за времето.С шапка и т.н.
Моля ако знаете да ми отговорите,защото не можем да стоим вкъщи до май месец когато вече трябва локвите да пресъхнат. ThinkingСега цяла пролет ще вали и все ще има локви Confused Confused Confused Cry

Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 27 524
Ох, досмеша ме, като си го представих картинно  Grinning Hug Heart Eyes
Ако му се караш, казваш, че не даваш и като не престане преустановите разходката няма ли ефект? Аз съм избрала следния подход - синът ми също обожава вода и игрите с нея, затова всеки ден вкъщи прекарва часове на мивката - или в банята и кухнята, с евтино веро, купчина пластмасови кухненски пособия и мие, запушва и пълни мивката, пляска, пръска... Къпането също е така - пълня ваната, зарязвам го вътре с желаните от него играчки и час-два прекарва в игра, после продължаваме с къпането.
Но пък и той е много сговорчив и послушен, та ако кажа не за локвите (не е имал желание да рови в тях, да скача и да пръска - да, но не давам) значи не и изпълнява веднага. Та, не знам точно дали ти давам адкеватни съвети.  Thinking
На сърцето няма какво да му стане от студени ръце, но за кожата и за ставите не е хубаво това често и продължително премръзване. От хигиенична гледна точка да не говорим  Crazy Трябва да си твърда и да не разрешавам това пляскане из тях. Обясни му, че са мръсни, че никое дете не прави така и, че не разрешаваш и не може. В замяна му дай тези мокри игри на мивката, ако имаш възможност, може да сработи  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 325
И моят син обожава водата. Един път го бях оставила да се " нерадва" на една локва, показва как плуват патките в зоо, как правят с човките, скача, въргаля се, плува, събра се публика която го поущряваше, беше полудял от кеф. Кал имаше и в памперса, е да това се случи в един горещ летен ден преди доста години де не през зимата и беше единственото такова изпълнение, не съм разрешевала да ползва локвите като басейни, но е имало доста случай в които е падал, кога по невнимание, кога умишлено. Да се чуди човек да се смее ли да се кара ли. Така и не можах да го откъсна от тази му страст, за да не бърника с ръце му давах пръчки, лопатки каквото имах. Сега на 11г. не шляпа по локвите, но пък като влезе в банята докато не източи бойлера не излиза. Не се притеснявай на моя син му няма нищо нито на краката нито на ръцете ( вечно мокри допреди година две )

# 3
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви.
За съжаление това което е описала Блонди,не помага Confused
Той просто не ме чува като види локва.
Та аз се примирих,че ще караме в локвите,но мисълта ми беше дали ще хване нещо тежко от измръзване.
Явно ще трябва да питам някой доктор.
Че е мръсно то е ясно,после му мия ръцете много дълго с веро.

# 4
  • Мнения: 1 677
Много деца обичат да играят с вода. И дъщеря ми, и сина ми винаги са ги привличали локвите, голямо удоволствие е да цопкат в тях - ние сме се разбрали с децата, че им е разрешено да играят в локвите, когато сме на път да се прибираме. Това правило се спазва.
Въпросът ти ме върна в годините на детството ми. Като малка аз също си играех с децата пред блока, цопкайки в локвите и не си спомням някой да ни се е карал. Когато валеше повече, зад блока ни се образуваш една огромна локва - тя беше нашето езеро и чадърите ни се превръщаха в лодки.

# 5
  • Мнения: 4 514
Чак пък сърдечни проблеми от скачане в локви...  Thinking
Ако му се измокрят краката, може да настине, за друго не се сещам.

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Купи му гумени ръкавици. Предполагам че им гумен гащеризон и ботуши.

# 7
  • Мнения: 1 596
Явно не сте ме разбрали Confused
Естествено ,че е облечен добре.
Но ръцете премръзват,стават червени от студ.Все пак това е цял час в студената вода.Ръкавици не желае.
Явно трябва да питам някой лекар Heart Eyes

Между другото къде изчезна достор Нивеа Бейби?

# 8
  • Мнения: 5 228
Остави човека да се забавлява, нищо няма да му стане. Ако му измръзват ръцете, ще му бъде неприятно и ще престане. Можеш да пробваш да му пробуташ някакви непромокаеми ръкавици, като ги представиш като "специални ръкавици за локви, с които е по-забавно", примерно.

# 9
  • Мнения: 6 713
А примерно ако му правите "водни" игри вкъщи? На мойто дете лятото много му се играеше така с вода, и я слагах в банята с едно малко легенче да се плацика. Вярно, че вашата страст са локвите, но може би нещо друго "водно" би отвлякло вниманието -  аквариум с рибки, да се грижите заедно за тях? Да види, че локвите не са чак толкова интересни, има и други водни забавления. Rolling Eyes Но пък да не вкарате в нов филм с рибките? Mr. Green
Или поне една въдичка да му направите, да лови разни неща от локвите, а не да пипа в тях.
Само това ми идва наум, успех! Hug

# 10
  • Мнения: 991
Нищо няма да му стане от това, че ръцете му са студени. Пък и скоро идва пролет Wink

# 11
  • загубено
  • Мнения: 6 491
Май всички деца обичат локвите Laughing
Моят син е на5 години обожава всичко свързано с вода,
мие съдове,цопа във ваната и играе с едни коли които си сменят
цветът на определена температура.Голям кеф,само на мивката може
да стой.Локвите са му слабост,всякакви игри е изпробвал вътре.
Кееефффф голям.Преди време в един дъждовен ден,се чудех
как да се забавляваме и му обух гумени ботушки,дъждобран и такова
весело цапане си спретнахме двамата,страхотно си прекарахме.
А от премръзнали ръчички, не се сещам за нещо опасно да става.
Освен някоя настинка.
Но питай дет.лекар за да си спокойна.

# 12
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви,обнадеждихте ме и ме успокоихте Hug

# 13
  • Мнения: 27 524
Между другото къде изчезна достор Нивеа Бейби?

Е, Слава Богу, че изчезна.  Party То нейните малоумия и неграмотност край нямаха  ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 596
Между другото къде изчезна достор Нивеа Бейби?

Е, Слава Богу, че изчезна.  Party То нейните малоумия и неграмотност край нямаха  ooooh!
да,но щях да я питам по моя проблем Party Laughing Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт