Как правите запръжка за леща?

  • 33 826
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 634
Леща и боб не запържвам.Слагам зеленчуците и мазнината още при варенето,накрая само сгъстявам с малко брашно и червен пипер(ако има нужда)

# 16
  • Мнения: 5 140
моята запръжка е следната: слагам олиото на котлона леко да се затопли, в никакъв случай да зацвърчи (кипи) добавям брашното и червения пипер, разбърквам хубаво и добавям в лещата/ боба и разбърквам добре и оставям да си къкри...аз не обичам да ми  е гъсто...

# 17
  • Мнения: 9 448
Аз я правя като в малко зехтин запържвам много бързо 1-2 лъжици брашно и червен пипер, и после почвам да добавям от лещата и бъркам непрекъснато докато станне хомогенна каша и после я сипвам при лещата. А вие как правите запръжката?

И аз така,но не със зехтин,а с олио!

# 18
  • Мнения: 4 569
Слагам олио в тиган,чакам леко да се загреее,2-3 лъжици брашно,1 лъжица червен пипер и бъркам с дървена лъжица.Изсипвам го в лещата и го връщам на котлона да заври.
Обикновено се отплесвам нанякъде,брашното и пипера стават кафеникави и лещата мирише на изгоряло.  Mr. Green Crazy

# 19
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
В тиган запържвам една глава кромид, след нея малко брашно. След като се позапържи слагам червен пипер и както лещата ври на котлона наливам запръжката.  Wink

# 20
  • Мнения: 286
Лещата запържвам също като теб, но никога в зехтин. Той не бива да се подлага на термична обработка  Simple Smile



аз използам зехтин за готвене Сан Лазаро (всъщност всичко готвя само с такъв). Не използвам рафинирано олио. Иначе за салати и студени сосове, таратор и други подпобни , за тях ползвам само Extra Virgin зехтин.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не запържвам и не правя запръжки  не само  на леща , а и на други подобни по здравословни причини. Навярно става по-вкусно , но определено без пържене е по здравословно. Peace

# 22
  • Мнения: 971
Не запържвам и не правя запръжки  не само  на леща , а и на други подобни по здравословни причини. Навярно става по-вкусно , но определено без пържене е по здравословно. Peace
И аз така, според мен си е вкусно и без запръжка Peace

Общи условия

Активация на акаунт