Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте!
Пускам нова тема, въпреки че скоро писах за същия проблем. Това е старата тема -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=470147.0

На 2 март ми предстои гинекологична операция, би трябвало рано сутринта към 6.30 да съм в болницата и ако мине всичко ОК да се прибера следобяда. Нямам уговорен лекар, т.е. на повечето въпроси явно няма да получа кой знае колко конкретен отговор. Днес ми споменаха, че освен пълната венозна упойка (за такава говореше гинеколожката ми преди!) има вариант и за спинална упойка. И сега не знам ако съм в положение да избирам кое да предпочета. И двете ми раждания са с епидурална упойка (но имах уговорен екип!!) , нямах никакви проблеми, и кърмене започнах няколко часа по-късно. Целта сега е да се разнесе максимално бързо лекарството, за да мога да кърмя детето си още на същия ден вечерта (в противен случай ще трябва да се оправят с много рев с баща му, не знам кой и как ще го приспива, да не говорим как ще му се отрази отсъствието ми...) , а също така и аз да съм в състояние да се прибера адекватна у дома.
Детето е на 1 г. и 4 месеца.
Какво ще ме посъветвате? Пълна венозна упойка (много вероятно е да е Пропофол, което се разнася бързо по информация от предишната ми тема!), но пък четох че после на мен може да ми е зле и има доста вероятни странични ефекти. Или спинална упойка, обездвижване за няколко часа и уж по-малко странични ефекти? Не знам кой ще ми е анестизиолог и малко ме притеснява боцкане в гръбначния стълб...

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мога да помогна с това - http://xedra.wordpress.com/2009/10/27/upojka/
И да кажа само, че три пъти съм ползвала "екстрите" на пълна упойка и не съм имала гадни странични ефекти после  Peace Индивидуално е. Мен няма как да ме боцкат в гръбнака - имам изкривяване и не се знае къде точно са прешлените  Rolling Eyes И съм си заклет пациент на пълната упойка  Crazy
Успех! И при двата вида анестезии няма да имаш проблем  Hug

# 2
  • Мнения: 214
Благодаря Аманита Simple Smile  Hug
От прочетеното стигам до извода, че едно изцеждане ще елиминира напълно и малкото попаднало лекарство в кърмата и че ще мога да кърмя още вечерта или в късния следобяд. Май започвам да клоня към пълна венозна упойка, защото не съм убедена, че след спинална упойка ще ме пуснат същия ден да си ходя...
И аз се надявам да нямам проблеми.

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Точно така.
Упойката е венозна и минимална част от нея попада в кърмата, а ако не се кърми веднага след нея - още по-малка част. Да не говориме пък ако кърмиш вечерта чак - никакви проблеми няма да има  Hug

Общи условия

Активация на акаунт