Баба Марта бързала,на НОЕМВРИйче мартеничка вързала! - 6

  • 32 776
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Добро утро!

МИЯ:  Hug   bouquet

Дидка, за понеделник сигурно няма да имам възможност,защото сме с една кола и тогава ще е в мъжа ми.За жалост съм зависима  Sad

От 6 дни Павел взе да ака редовно(2-6 пъти).Вече не му давам капки за колики,но незнам как се получи това чудо.Дано да се е оправил окончателно.
Като плаче,плаче с "крокодилски"сълзи.

Приятна неделя с любимите хора!(аз съм отново сама т.е само с бебо) smile3503

# 61
  • Мнения: 110
Добро утро или ден! Laughing

 Ний ще правим след малко баня с масаж с благоуханни масла на роза и мандарина по капка.Да видим как ще са бръмбарите.Тати е от обед на работа и да се възползваме от възможността....,че иначе все сама ги къпя и ми е по скоро стрес отколкото да ми доставя удоволствие.За това реших днес да ги къпя сутринта.Може да е по добре и за тях.Иначе София се съдира да реве и Рая е винаги претупана  Cry
Ще направя и снимки.
Миме ако знаеш и аз от кога се каня за албумите  Embarassed амапусто време все не стига... Иначе съм купила и аз цветни хартии и паспартута и лепила и блестящи химикали и още каквото се сетиш ама.То човек и забравя,както казваш и май трябва да се организирам скоро. Направи после снимки,че да дадеш и идеи...
Янечек весело изкарване!! Дано слуша поне с половин ухо твойто чудо юдо Praynig И ний ще ходим на гости днес следобед,ама мойта София само у дома реве вече,та всички ми се чудят какво се оплаквам от детето  Joy То било като ангелче... Ами много ясно то като има много хора все някой я тонтурка и тя си мълчи. Ама в къщи мама да не е сторъкия Шива,че все да я носи и Рая също и да пере и да глади и т. н.  Twisted Evil
 Яна 931 и аз четох ипрепрочитах мнения и мисли ит.н. и реших да се доверя на жената която тука ми води всичките курсове и лекции.Доказа че е много компетентна и непрекъснато ходи по разни семинари и други.Осведомена е общо взето.А и след като и педито ми каза че вече е време и с други мами тука говорих от немско реших.На 8 съм на лекция и от 9 започвам да захранвам.Тогава ще сме на 4 м и 20 дни.Смятам че достатъчно чаках.
За сокчетата жената ми каза да не давам.То това каза е мн.силен концентрат.Я виж от една ябълка колко малко сок можеш да изцедиш и си представи колко много количество поема бебето даже с една лъжица. Е въпрос на виждане е...
Аз ще пусна тука схеми и препоръки като мине лекцията и рецепти ще ми даде.
Стига съм писала....
Хайде ще се къпем...
До после
Хубав ден ви желая!!!

# 62
  • София
  • Мнения: 48
Добър денннннн!

Уффф...три дне не ака това дете и днес като се изака вече е много весел.
Едо и едно клипче да се посмеете и вие с него.
<object width="400" height="300" ><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/106225982729616" /><embed src="http://www.facebook.com/v/106225982729616" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="400" height="300"></embed></object>

Вчера както си ядях една ябълка и нашия ми се е ококорил насреща и а реших да му дам да си близне...то такава радост беше такъв смях. После му истисках мако сокче и му дадох една лъжичка и брей...хареса му. Та днес пак ще му дам една лъжичка да видим дали ще го одобри.

Оффф...щях да пиша още ама забравих...после...

# 63
  • Мнения: 14 654
Като става дума за захранване, СЗО препоръчва да стане между 4 и 6 месеца за здрави, доносени деца. Така че 4 месеца не е рано.
Аз обаче предпочитам да изчакам да видя признаци у бебето, че е готово да бъде захранено - т.е. да може да се храни седнало и да посяга с интерес към храната. Не виждам логика да го храня с лъжица докато лежи - аз ако ям така ще се задавя. Отделно пък това, че бебето имаше колики доста време също ме кара да чакам с въвеждането на нова храна.
Елист, ще са интересни схемите за всички, така че с интерес ще ги четем(аз поне) и благодаря за пожеланията  Laughing Твоята София е като Каменчо малко Simple Smile
Все пак като реша да захраня, най-вероятно ще се доверя на традиционния картоф, може и ориз, ама да не му се дръпнат очите на това дете  Laughing
Десита,
много хубаво, че стомахчето на Тео се е регулирало. Помня аз вашите мъки с това акане. А за депресията не знам какво да кажа - с първото дете имах лека тъга, обаче сега ме подмина. Хем бебчо се роди в критично състояние и очаквах месеци наред да се разплаквам при всяко сещане за болницата (както първия път, че и баткото беше доста зле при раждането), обаче не - няма такова нещо този път.

# 64
  • Мнения: 232
Здравейте Hug,
да се запиша и аз в тази темичка,макар че се записвам само веднъж за цялата тема,но като не ме бива в словоизлиянията. Mr. GreenА и при нас нищо по различно,бебчето ми е послушно и спокойно,ходиме на разходки,чета си ви всеки ден и.т н.
Мия много е хубава темата,браво за старанието и отделеното време  bouquet
Да ви кажа ,онзи ден като бяхме на разходка времето беше много хубаво и много се почудих дали да я накърмя в парка,но след поста на Янечек за дядото с бастуна не посмях,а и у наше село са със още по стари разбирания и сигурно ще ме обадят в полицията че развращавам някого. #Crazy
Елист много са ти хубави принцесите.Разглеждах снимките ,и Ади на Кики ,и Мишко на Мия,абе всичките ни бебета са невероятни,дано сега и занапред само да ни радват. Heart Eyes
И мойта реве със сълзи одавна,смее се,гука и пищи силно.Също като вашите бебчета.За запека не мога да кажа,защото не съм имала подобен проблем по скоро обратния и с каката и с това дете.Дано се регулират по бързо стомахчетата на малките душички. Praynig
Деситали,не се предавай на депресията,сега като се оправи вече времето ще е по лесно.То и аз изпадам в такива състояния и ме карат да изяждам де що има из къщи.Само като си помисля за някаква диета и ставам гладна като вълк.Вместо от кърменето да отслабна аз качих.
Прекрасен ден ви желая и бягайте навън с количките докато има слънце. Sunglasses
Ох олях се от писане.Ама така е като се записвам само по веднъж...Но нещо не може да ми дойде музата преди да почна да пиша,но затова пък почна ли край няма...
Хайде чао Stop

# 65
  • Мнения: 14 654
slav4e,
няма да се съобразяваш с дъртите изкуфелници ако срещнеш такива. Ако се притесняваш, мога да ти пратя баткото за охрана  Mr. Green

# 66
  • Сливен
  • Мнения: 203
Деси, разбирам те напълно Hug, и мен ме навестяват едни гадни настроения от време на време, решението поне за мен е да се чуя с някого,или да чета,т. е. да не се оставям със свободно блуждаещи мисли, защото обикновено не ме водят до нещо приятно. Сега като е хубаво времето се надявам на повече разходки. Днес излязохме, обаче докато направим едно кръгче на главната, минахме покрай един дядо с акордеон и бебека се събуди, освен това и времето се развали, задуха гаден ветрец и се заоблачи и решихме де се прибираме, разбира се после пак пекна ама вече не ми сеповтаряше процедурата. Освен това имахме уговорка с една приятелка с децата/има 2/ и решихме да си изпием кафето вкъщи, дойде и съпруга й, поръчахме пица и се оказа много хубаво импровизирано гости Peace - децата играха, Мая заспа, а ние хубавичко си приказвахме Laughing
Аз да си кажа честно не знам дали да правя албум с първа усмивка, първа лъжичка и т. н. нямам на каката направено такова нещо и ми е съвестно сега да правя такова нещо за Мая, сигурно ще се огранича до отпечатъците и накратичко записани неща в една тетрадка.
Изчезвам да плета, хареса ми, почивам си така дано само ме оставят...

# 67
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Момичета, спрете да мушкате разни работи из дупетата на бебетата, особено пък сапун, толкова е пълен с химии, дори и бебешки и дразни лигавицата. По-добре се поинтересувайте, продават подходящи свещички.

Cantariny, моето дребното от много малко плаче със сълзи. Т.е. нямаше и месец. Ама да кажеш че съм я оставяла да реве - не. Май като се стресне се е случвало.

Миме Крумова, дано си спинка така. Но по това което съм чувала, както си е от начало бебето, горе долу така върви. Ако си заспива само - си остава навик, само трбява като са зъбите да се преборите (ако ги вадите трудно). Но ако е някое, което само легнало не стои, никакви дресировки не минават. Андрея съм я държала по 30-40 мин да реве и не спира, чак се засинява и после не мога да я успокоя и цяла нощ се буди. Така че преустанових всякакви дресирания, за които съм чувала.

Не се обиждайте, ама аз още не съм изтряскала толкова, че да робувам на ЕБХ. Като съм чела отгоре отгоре, оставам с впечатление, че това е едно целодневно висене над леген или там нещо друго, докато след известно време бебето започне да стиска. Но не бих си усложнила толкова живота. И като го науча, какво? Ще ходим с легена в парка ли? Или на кафе? Не  Naughty тази работа не е за мен.

Yana931, някъде бях чела че може да се смени лекар през всяко време, но става с някакъв временен документ и после като стане там уреченото време се задвижват нещата. Но каква е точно процедурата и дали е истина - не мога да ти кажа.

# 68
  • Мнения: 418
Здравейте от мен. Майка ми си замина, но вчера беше голям купон у нас ... Сестра ми, зет ми, ние тримата и майка. Татко не дойде че в къщи е баба ми и някой трябва да я наглежда... тя е на 84 год.
Една случка направо стъписа и трите ни.
Тони не беше акал два дни и за гостите естествено се отчете. Докато го миех той гукаше, смееше се и гукаше /обича много водата/ и те взеха да се смеят и да го гледат а сестра ми с фотоапарата щракаше. Изведнъж детето като се развика направо ни стресна. Никога не съм го чувала така да крещи ядосано ... Да видите как двете си седнаха на местата и докато не се измихме не мръднаха,а  да се смеят повече не посмяха  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 Леле от сега мушморока ни строява какво ще е след 20 години  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Извън тази случка мога да кажа, че си изкарахме чудесно  Peace

# 69
# 70
  • Мнения: 232
slav4e,
няма да се съобразяваш с дъртите изкуфелници ако срещнеш такива. Ако се притесняваш, мога да ти пратя баткото за охрана  Mr. Green
LaughingПращай,пращай.Тъкмо ще го запозная с голямата ми дъщеря и със сватята Mr. Green.А той какъвто е рицар няма да остави някой да я обиди и като стане голям пълководец,ще я защитава с цяла армия. #Sniper smile3540 #Sniper

# 71
  • Мнения: 22
Здравейте мамчета,

Да почерпя, ние днеска ставаме на четири месеца Simple Smile



Малко за десерт за след вечерята ще е ,ама досега спинкахме Simple Smile

# 72
  • Мнения: 6
Абе мацета добър вечер,
аз едно процедурно предложение да подхвърля....
Аре едно вечерно излизане да направим без бебета и татковци!!!! Grinning Grinning Grinning Фащайте ги за ушите (разбирай татковците! Mr. Green) и газ на парти! Там баби, гледачки и секви такива да идват... Laughing
Който е фен да свирка!!!

# 73
  • София
  • Мнения: 222
Привет момичета!

Днеска уж слънце ама помръзнахме в Юния парк. А за утре както го даваха топло сега са обърнали на дъжд  Confused. Искам да е топло вече че ми писна от това променливо време Close.

Ева от ваксината не е плакала, но и се възпали окото. Може да е и съвпадение, но се появи точно след като я биха и днес вече отшумява като не съм слагала нищо (само физ. разтвор веднъж). Ще видим другия месец ако пак стане така ще е ясно вече.

Лулу - стелатопията май действа. Вчера 2-3 я мазах и намаляха грапавините. След банята вечерта обаче реших да я намажа с олиото на Веледа (нали уж педката така каза) и сутринта старата песен на нов глас, че даже се беше изринала два пъти повече  Confused. Сега ще довърша тестера на Мустела и ако сме ок ще купувам.

desitalee - какво стана с работата, която можеше да започнеш? Това няма ли да те разсее малко?

klodia - голям бонбон е човечето. Много е сладък!

CRLN - Честита месечинка!

# 74
  • Мнения: 4
CRLN:

ЧЕСТИТО!ЖИВИ И ЗДРАВИ  Gift

Общи условия

Активация на акаунт