Лекар от "Св. София"?

  • 3 092
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 930
Здравейте....
И аз съм новоизлюпено мамче!
Родих на 24 октомври при д-р Савова- думи нямам за тажи жена.
На първо място -страхотен професионалист, не съжалявам ни най-малко, че се насочих към нея. Родих секцио, поради тесен таз и тази жена се държа изключително добре и ми вдъхваше кураж преди самата операция.
Невероятен човек- както и при Дрина, така и при мен идваше всеки ден да ме види, да провери раната ми. Дори не даде на визитиращите доктори да ми проверяват операцията- тя си ме наблюдаваше.
На изписването прояви желание да се снима с нас- много мило беше, после беше доста доволна, когато и дадох снимките.Никога не съм очкавала такова отношение.
Невероятна жена. Ако пак ме сполети хубавата новина и реша да имам второ детенце, не бих се колебала къде да раждам.
Платих си 500 лв за избор на доктор и екип. и по 30 лв за ВИП стая след раждане.
За това отношение обаче, тези пари не бих жалила никога!

# 31
  • Мнения: 4 181
Drina, благодаря ти за отговора  bouquet Честно казано, доста егоистично от моя страна, но не бях се замислила, че на майка ми може да и тежко да е с мен на раждането. Мислех си , че би се зарадвала много, но сега вече не съм сигурна, ще си помисля, а мъжа ми категорично не го искам, само един човек в повече, за който да се притеснявам Joy

# 32
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И аз си мислех че много ще ми помогне ако съпруга ми е с мен в залата, но от преживяното достигнах до други изводи. Още повече мисля си че за една майка ще е 100 пъти по тежко да гледа как детето й се мъчи и да не може да му помогне. Друг е въпроса ако раждаш с епидурална или спинална анестезия. Тогава няма да те боли и нещата ще са по различни.
Желая ти успех и леко раждане!

# 33
  • Мнения: 1 680
д-р Божидар Ташков, с уговорка 550лв.
Много съм доволна!

# 34
  • Мнения: 184
Здравейте

Аз родих в Света София с избор на лекар 500лв при  д-р Лазарова - нормално раждането без епудирална или спинална упойка.
Раждането  ми не беше много лесно: и много трудно направих разкитие , последните 2 см тя ми помогна да ги направя с ръка.Напъните - за да може да излезе бебето по лесно и бързо ги правих и права и клекнала по нейна идея (това което се показа в един от курсовете за родители на списание "9 месеца").С една дума много добър лекар и професионалист. За шефа който ми направи :с една дума 2 часа след като родих вече ставах и цяла нощ си гледах бебето (което остана при мен) а то много плака и през половин час ставах да го вземам, кърмя успокоявам и т.н.
Много съм доволна и от акушерката Невелина Петрова - страхотен човек и акушер.

  Раждах в самостоятелна Вип зала с присъствието на съпруга ми.Въпреки че израждаштият екип беше страхотен, нищо не може да замени присъствието  на мъжа ми там - едно просто държане на ръка на пръв поглед е огромна подкрепа.

 Цитирам мнението на таткото за присъствието му: "Много е важно таткото да присъства да види колко е трудно раждането за майката и детето, да сподели трудностите на раждането, да даде своята подкрепа, да сподели мига на появяването на детото, неговият първи плач, рязането на пъпната връв и това да си там за да се почувстваш час от появавянето на новият живот.Не бих пропуснал следващото раждане аз съм там."
  Ако майкати или мъжати имат желание да присъстват, вземи ми някои от тях, много по добре ще се чувстваш в присъствието на близки хора с теб. Не е егоистично от твоя страна в труден за теб момент да имаш подкрепата на човек който те обича.
Желая ти леко, бързо и безпроблемно раждане!

# 35
  • Мнения: 912
Скъпи нови мами, честити бебчета на всички! Heart Eyes На мен ми предстои много скоро (термин 14ти декември). Много се зарадвах като попаднах на тази тема, защото досега се колебая къде да раждам, а имам избор между Св. София, к. наблюдават бременността ми до този момент (д-р Шишенкова), между Майчин дом (при д-р Николов), и Шейново (при д-р Нецов), но за последните два варианта (въпреки, че включват 'уговорка'   doctor) не съм убедена и поради факта, че нямаме такива финансови възможности с мъжа ми cry Сега след като прочетох и вашите впечатления за бившата Тина Киркова, искам да остана там да раждам с планово секцио smile3553
при произволен екип и без уговорки! Убедена съм, че всички,  и лекари и акушери, си вършат работата така или иначе (някои с по-малко, други с повече човещина costumed050
) и няма никаква гаранция за нищо по принцип, така че само си прибират кинтите защото и те и системата са станали толкова порочни вече...smile3543  Кажете ми какво мислите и ако някой се 'осмели' Wink да ми препоръча вариант от 3-те предложени, моля заповядайте smile3521, наистина се надявам да получа конкретно мнение базирано на вашите лични преживявания покрай избора на лекари и болници и самото раждане (интересувам се най-вече от планово секцио по медицински съображения, в моя случай е мн. висок диоптър и опасност от отлепване на ретината Shocked)
Благодаря предварително на всички Kissing Heart и ви желая здрави и усмихнати слънчица вкъщи! Flowers Sunflower
-МъриРина

# 36
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз родих при д-р Киров - страхотен човек.
Той ме следи заедно с Гергов през цялата бременност - мн са внимателни.Платих 500 лв, аз съм със секцио. През цялото време водих уговорки с тях за нормално раждане, но Киров ме убеди че няма да стане защото бебчо бил мн голям и само щели да ме мъчат.
Та 500лв е независимо дали е нормално или секцио.Бях в обикновена стая- с още 2жени, беше мн чисто.На 2 стаи има една баня и тоалетна, по няколко пъти на ден чистеха. Не пожелах да съм във ВИП и  не съжалявам

Аз ако трябва пак да раждам, пак там бих отишла Peace. Миналата седмица бях на контролен преглед - болницата е ремонтирана, много е чисто навсякъде. То моето раждане си беше като планово - уговорих се кога да отида да ми извадят бебето. И най-важното доктора след това идваше по 3-4 пъти на ден да види как съм и дали имам нужда от нещо.
Аз ти предлагам да заложиш на Св.София - УАСПЕХ и леко раждане!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт