Раждане в АГ-то или Ескулап- гр. Русе

  • 7 684
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 199
Не питаш мен, ама да си кажа...
Д-р Йорданова някой беше казал, че очаква бебенце, затова не изражда!
За обяснения относно кърменето, напр. аз като раждах, имаше стажанти които точно това обясняваха, и стояха до родилката по часове. Ама явно такъв е бил моментът, случила съм!
Моя съвет, помпа за кърма задължително! Поне при мен беше задължително. Първия път не си носех, и си докарах запушване на каналите и два дни след като ни изписаха Т40 градуса.

# 31
  • Мнения: 25
Бъни каква помпа си носеше втория път? Щото видях че има и доста скъпи на Авент, но има и по-евтини на Чико и на Бертони по 25-28 лв. Има ли някакво значение каква е?  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 199
Моята беше от първото ми раждане. Най-обикновена на НУК, мисля . Но си й бях свикнала и ми беше удобна.

# 33
  • Мнения: 25
Вече почнах да си купувам някой от основните неща, които се носят в родилното като се влиза за раждане. Купих си помпа за кърма на Baby Comfort - чух доста добри отзиви за нея, а и не е скъпа. Струва 21 лв. Купих си една нощница за кърмачки, мокри кърпички, сухи кърпички, тоалетни принадлежности, нощни превръзки, сега търся от еднокрантите гащи за родилки, тъй като разбрах че е по-добре отколкото с обикновенни бикини. Незнам точно какво изискват като приемат за раждане.  newsm78
 
За бебчето накупихме някой дреболии като памперси - 1 опаковка, мокри кърпички, биберон, бебешка козметика. Комплектът за изписване кога трябва да го занеса- като постъпвам за раждане или преди изписването ми таткото трябва да го донесе?  Rolling Eyes Друго какво трябва да приготвя за постъпването ми в болницата, тъй като термина ми наближава скоро. Моля за съвет!  Praynig

# 34
  • Мнения: 144
Сиси , аз също ще раждам / другата седмица / и наблюдаващия ме лекар / д-р Георгиев / ми даде списък за родилното. Памперси - 20 бр за новородено , сапун бебе , бебешко олио , пудра , мокри кърпички , спирт 70 градуса  - това за бебето. За майката - нощници 2 броя , ножчета за бръснене 2 броя , превръзки памучни , хавлиени кърпи , чехли , чаша , лъжица , вилица , тоалетни принадлежности , изследвания , лична карта , кръвна група , удостоверение за граждански брак , личен амбулаторен картон. Дано да съм ти била полезна .

# 35
  • Мнения: 25
isache    ти от Русе ли си? Да не би да се консултираш при д-р Юлиян Георгиев?  newsm78

В списъка който са ти дали не пише ли да си носиш бельо /еднократни  гащи за родилки и сутиен за родилки/, както и подплънки за сутиена след кърмене и кърпички за почистване преди кърмене. Това съм го чувала от други майки.

Ти как ще раждаш- секцио или нормално? Решила ли си вече при кой доктор ще раждаш или при когото се паднеш на смяна?  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 144
Да - от Русе съм и да - при Юлиян Георгиев бях. Ще раждам секцио по мед.показания и едър плод /между другото и с първото ми дете беше така / - при д-р Хубчев. За бельо и другите неща не пише нищо в списъка , но аз питах Хубчев и той каза , че може бельо - в моя случай чак на третия ден , но все е нещо.

# 37
  • Мнения: 25
Значи ти другата седмица ще раждаш? Твоя термин вече доста е наближил. Желая ти леко раждане и едно сладко бебче.  Wink

Първото ти дете кога се роди- момиченце или момченце е? А това какво ти казаха че ще е? На мен ми казаха, че ще е момче ама дали ще познаят?  Rolling Eyes Затова и само необходимите за родилното неща съм купила, а другите - по-късно като се роди. На теб първия път познаха ли ти пола?

Предното раждане пак ли д-р Хубчев го извърши? Доволна ли си от него? Ходиш ли на частни прегледи при него освен при д-р Георгиев?

Общи условия

Активация на акаунт