Руло Стефани

  • 64 440
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 619
В петък съм рожденничка ,в събота ще имам гости решила съм да направя руло Стефани за първи път ще ми е.
Та ако може да укажете помощ с рецепти и някакви хитринки ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 27 524
Така го правя аз  Flutter

# 2
  • Мнения: 6 619
Супер и снимки има даже .Благодаря!  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 668
След като си омесиш каймата с желаните продукти , по - лесно е да я разстелеш върху фолио / така много лесно ще навиеш после рулото и ще е много добре оформено / .
Аз я разстилам с горе - долу квадратна форма , нареждам срязаните на 1/2 яйца и резени кис.краставички и морков и завивам .
Това е всичко  Hug

# 4
  • Мнения: 804
След като си омесиш каймата с желаните продукти , по - лесно е да я разстелеш върху фолио / така много лесно ще навиеш после рулото и ще е много добре оформено / .
Аз я разстилам с горе - долу квадратна форма , нареждам срязаните на 1/2 яйца и резени кис.краставички и морков и завивам .
Това е всичко  Hug
     
И аз така го приготвям,но изтънявам единият край,за да се навие лесно и да прилепне без да се отваря самото руло.Става да се разстеле каймата и в/у намазнена найлонова торбичка.Отгоре мажа с белтък,поръсвам с галета и настъргвам кашкавал.Става супер!!!

# 5
  • Мнения: 2 131
Може ли рулото да се пече без фолио? Тоест, а се навие, фолиото да се махне и така да се пече.
И аз не съм правила досега, но тези рецепти доста ми допаднаха.   chef

# 6
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Наскоро гледах Иван Звездев, поля рулото, преди печенето, с няколко лъжици горещо олио и вече два пъти така го правя и аз. От горещото олио каймата побелява , стяга се и хем не се пука, хем става по сочно. Аз слагам цели варените яйца, понеже са ми домашни и имам.

# 7
  • Мнения: 27 524
Може ли рулото да се пече без фолио? Тоест, а се навие, фолиото да се махне и така да се пече.

Може. Когато е само свинска каймата става. И не печи на силна фурна. Тук са все смески с говеждо и каймата е винаги суха, затова задължително завивам, иначе става като трици  Tired

# 8
  • Мнения: 2 131
Мерси, Блонди.  Ще пробвам май тази вечер твоята рецепта, пък да видим какво ще се получи...  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 27 524
Мерси, Блонди.  Ще пробвам май тази вечер твоята рецепта, пък да видим какво ще се получи...  Rolling Eyes

Няма начин да не стане, рулото Стефани е лесно и винаги актуално  Hug После пиши  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 619
Аз взех 500гр свинска и толкова телешка кайма мисля да ги смеся  newsm78

# 11
  • Мнения: 219
Аз омесвам каймата с малко хляб, 1 яйце, лук, 1л кисело мляко, 1/2 ч.л. сода. Разстилам върху найлонова торбичка и нареждам на ивици морков, краставичка и яйце. С помощта на найлона завивам на руло. Слагам в намазнена тава, рулото също намазвам с олио и поръсвам с галета. Пече се с 1 ч.ч. гореща вода. После режа по диагонал. Винаги се получава много вкусно  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 36
Наскоро някъде прочетох рулото да се разтели върху хартия за печене и после да се  пече така завито в нея(като бонбон).
До сега винаги ми се разпукваше при печенето.Вчера правих така с хартията и стана супер.
Пеках го около 30мин. завито, а след това развих хартията за де се запече.

# 13
  • Мнения: 774
Ето и моята рецепта за руло "Стефани" : http://vkusnoikrasivo.com/forums/viewtopic.php?p=204#p204

# 14
  • Мнения: 4 668
Може ли рулото да се пече без фолио? Тоест, а се навие, фолиото да се махне и така да се пече.
И аз не съм правила досега, но тези рецепти доста ми допаднаха.   chef
То не се пече с фолиото . Последното се използва само за да го навиеш и оформиш по - лесно .
Ако печеш в тефлонова тава го слагаш директно - няма нужда от вода .

# 15
  • Мнения: 148
аз също го правя както са ти обяснили,когато ме мързи омесвам заедно с каймата гъби,кис.кастевички,варени моркови,кашкавал всичко на кубчета,растилам и в средата редя варени половинки яйца и навивам.Мажа с белтък и 5 мин.преди да е готово обилно поръсвам с кашкавал и запичам отгоре на грил до зачервяване.
Последно за гости го правих по тази рецепта на Светлана-Яйчено руло с кайма.Стана страхотно,яйцата попиват мазнината на рулото и му придават страшен вкус,гостите бяха очаровани и раздавах рецептата.
http://yellow-kitchen.blogspot.com/2009/04/blog-post_12.html

# 16
  • София
  • Мнения: 1 341




 И аз да споделя как правя рулото - понеже не обичаме моркови и к.краставички вътре, ги замествам с грах и кубчета кашкавал. След като го оформя намазвам с леко разбит белтък, поръсвам с галета( като Лина). В тавата около рулото слагам  обелени и нарязани картофи, поръсени с вегета и малко вода.

# 17
  • Мнения: 427
Аз ще ви споделя една рецепта, която е родена от руло,, Сефани,,.
Гнезда от кайма които се оформят като купичка от приготвената за рулото кайма на дъното се слагат краставичките,морковите,гъбки и др.по желание.От горе се чуква яйце и настъргва кашкавала.Пече се на силна фурна около 10,15 минути.Слагам тавата по-нагоре близо до реотана.Така от същите продукти получаваме нещо различно.Много е подходящо за гости.Сервира се в голяма чиния като наоколо се слага слама гарнитура  от варени картофи,пържени картофи или зрял фасул.
Иначе един път правих бейби рула за всеки гост и също стана много ефектно.
С цяло яице рулото  се прави по трудно, но е по красиво.

# 18
  • Мнения: 3 219
аз също го правя както са ти обяснили,когато ме мързи омесвам заедно с каймата гъби,кис.кастевички,варени моркови,кашкавал всичко на кубчета,растилам и в средата редя варени половинки яйца и навивам.Мажа с белтък и 5 мин.преди да е готово обилно поръсвам с кашкавал и запичам отгоре на грил до зачервяване.
Последно за гости го правих по тази рецепта на Светлана-Яйчено руло с кайма.Стана страхотно,яйцата попиват мазнината на рулото и му придават страшен вкус,гостите бяха очаровани и раздавах рецептата.
http://yellow-kitchen.blogspot.com/2009/04/blog-post_12.html

Това звучи доста интересно Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 1 762
Аз пък напоследък го правя по- мързеливата, но пък е още по- вкусно и оригинално. След, като съм подготвила каймата с яйце и подправки, добавям към нея нарязани на кубчета моркови, кисела краставичка, понякога и пушен колбас, топено сирене, грах, варено яйце. Обърквам внимателно и пека във форма за кекс. Като се разреже после стои, като разноцветна музайка. За съжаление имам снимка, но без разрез.  Peace

# 20
  • Мнения: 2 131
Признавам, че се разминах снощи с рулото. В тези преспи не успях да стигна до магазина, от който си купувам мляно месо.

Но тези дни ще го направя и ще пиша непременно.  Wink

Много апетитни рецепти прочетох тук!

# 21
  • Мнения: 310

 Може също да направиш малки руладинки и да сервираш на всеки по една. Така е много приятно.
Една тайна при печенето. И boniani ти го е написала като печеш рулото сипи до половината на рулото вода така няма да се свие, ще остане сочно и вкусно  Peace това го знам от една  много добра готвачка която работи в ресторанти. Аз преди не исках да прява руло Стефани защото много се свиваше и разпукваше, но откакто научих тази тайничка вече го готвя редовно и познатите около мен на които я казах  също го готвят вече с удоволствие и си посрещат така гости Peace

# 22
  • Мнения: 27 524
Една тайна при печенето. И boniani ти го е написала като печеш рулото сипи до половината на рулото вода така няма да се свие, ще остане сочно и вкусно  Peace

Няма ли да остане долу като варено? Ако прекаля с олиото и бульончето и остане долу много с течност, ми остава едно бледо и меко такова  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 152
Аз пък искам да споделя идея за гарнитурата към рулото.  Simple Smile От двете му страни в тавичката нареждам нарязани картофки и заливам с вода. Така те поемат мазнината, поемат и водата и стават вкусна гарнитура. Понякога слагам и в самото руло резенчета картофи.

# 24
  • Мнения: 616
Аз пък искам да споделя идея за гарнитурата към рулото.  Simple Smile От двете му страни в тавичката нареждам нарязани картофки и заливам с вода. Така те поемат мазнината, поемат и водата и стават вкусна гарнитура. Понякога слагам и в самото руло резенчета картофи.

да точно!

Блонди, аз слагам така вода понякога но за да не стане лигаво 5-10 мин. преди да го извадя я изливам и то си хваща цвят. винаги така го правя и въпреки че ползвам само телешка кайма и не завивам с фолио става чудно.

А за не се разпуква, плясвам отгоре две парчета пушен бекон.  Mr. Green от пушеното ухае много хубаво,ммм.

# 25
  • Мнения: 3 219

Оооо, благодаря ти за идеята, снощи го направих точно по твоята рецепта, стана чудно, благодаря. Единствено не можах да овкуся каймата от предния ден, но пак си беше вкусно Hug Hug

# 26
  • Мнения: 6 619
Приготвих го по рецептата на Блонди и стана , първо пекох 40мин. с фолио но ми се нацепи  това дали е от каймата?

# 27
  • Мнения: 3 219
Моето не се нацепи Thinking, може нещо каймата да ти е била с повечко телешко. Аз купих отделно чиста свинска  кайма и я смесих с останалата, стана много сочно и вкусно.

# 28
  • Мнения: 6 619
ми смесих 500гр свинска с 500гр телешка следващия път ще го пробвам само със свинска

# 29
  • Мнения: 3 219
Моята беше около 600грама смес плюс 300гр чиста свинска, от Кауфланд я взех, не беше никак лоша.

# 30
  • Мнения: 310
Една тайна при печенето. И boniani ти го е написала като печеш рулото сипи до половината на рулото вода така няма да се свие, ще остане сочно и вкусно  Peace

Няма ли да остане долу като варено? Ако прекаля с олиото и бульончето и остане долу много с течност, ми остава едно бледо и меко такова  Rolling Eyes

Не, изпича си се много добре, не личи че е сипвана вода, запазва си размера не се смалява и никога не ми се е нацепвало рулото.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 79
Здравейте!  Hug

* Какви подправки слагате в каймата?
* 500гр кайма за колко голямо руло стига - на мен ми трябва за трима човека, поне по три парчета на всеки - какво количество ще ми трябва?
* Някои мажат рулото с белтък, а други с олио .... и после поръсват с галета или кашкавал - как е по-добре според вас?
* Каква гарнитура е подходяща за руло Стефани - освен картофи?
* Задължително ли е рулото да се пече във фолио или може и без него?

Ще ми е първи опит, затова задавам такива въпроси.  Crazy

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 18:49 от kzbsn

# 32
  • Мнения: 169
Обижавам руло Стефани.
Записвам, за да следя идеи за приготвянето му.

# 33
  • Мнения: 9 111
Една тайна при печенето. И boniani ти го е написала като печеш рулото сипи до половината на рулото вода така няма да се свие, ще остане сочно и вкусно  Peace

Няма ли да остане долу като варено? Ако прекаля с олиото и бульончето и остане долу много с течност, ми остава едно бледо и меко такова  Rolling Eyes

Не, изпича си се много добре, не личи че е сипвана вода, запазва си размера не се смалява и никога не ми се е нацепвало рулото.

това с напукването не е от водата, а от каймата  Peace винаги слагам малко водичка преди печене (и вино или бира ), защото пека повече време, тъй като каймата ми в повечето случаи е домашна, от месо.  Първо под фолио, ако е домашна кайма, после   махам и пека без фолиото. Водата се изпарява, остава само на мазнина и добре изпечено, съвсем не е бледолико.  Напуква ми се, когато не случа на хубава купена кайма,  като последната, от която ръцете на щерката се надуха  #Cussing out добре, че е  заредена с алергозан.  явно има някаква чувствителност към каймата и на всяка лоша, която случа, веднага така реагират ръцете и.

Ето ми рулото, но след публикацията Ева Тонева сподели  за намазването с белтък и поръсване с галета преди печене и вече така правя всеки път.  А кашкавал поръсвам отгоре да се запече обикновено да замаскирам напукванията   Laughing ако е имало такива. Или по изрично желание на младежите.

kzbsn, мисля, че няма да ти стигнат 500 гр. за трима души. При всички случаи каймата ще се свие, предвиди по 300гр. на човек. А докато не ти остане парче, няма как да ти стигне Simple Smile
Можеш да направиш минирулца, всъщност - на човек - по брой, но пак ще е малко 500гр.

подправки - любими. Сега всеки ще ти напише тези, които слага, но наистина сложи тези, с които харесваш каймата за печене. Аз слагам всеки път глава съвсем ситно нарязан лук и скилидка чесън, черен пипер, кимион, а понякога  - червен+лют, понякога щипка риган, мащерка, куркума.  И много хубаво омесена да е.

гарнитура -  сотирани картофи са любима гарнитура за всякакви меса, също картофено пюре. у нас то е обичано в няколко вариата - или класик с масло и прясно мляко, или картофено пюре с чесън,  или с кисели краставички . Освен това пюре от грах и пюре от бял боб

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 380
аз слагам съвсем малко вода, така че да се е изпарила накрая. освен това намазвам с вода с малко разтворено брашно вътре преди да го сложа, по време на печенето намазвам 1-2 пъти пак.
обожавам го с гъбен сос и варен ориз за гарнитура  eat eat eat
ама мноооого трудно се прави. в смисъл - голямо варене, голямо кълцане. ако имате трикове за лесно приготвяне, ще се радвам да споделите Simple Smile

# 35
  • Мнения: 9 111
ааа  Naughty точно пък руло Стефани трудно  Rolling Eyes но по-мързеливия вариант е в кексова форма - кайма по стените на съда, плънката, отгоре пак кайма и печеш  Peace

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 79
kzbsn, мисля, че няма да ти стигнат 500 гр. за трима души. При всички случаи каймата ще се свие, предвиди по 300гр. на човек. А докато не ти остане парче, няма как да ти стигне Simple Smile
Можеш да направиш минирулца, всъщност - на човек - по брой, но пак ще е малко 500гр.

подправки - любими. Сега всеки ще ти напише тези, които слага, но наистина сложи тези, с които харесваш каймата за печене. Аз слагам всеки път глава съвсем ситно нарязан лук и скилидка чесън, черен пипер, кимион, а понякога  - червен+лют, понякога щипка риган, мащерка, куркума.  И много хубаво омесена да е.

гарнитура -  сотирани картофи са любима гарнитура за всякакви меса, също картофено пюре. у нас то е обичано в няколко вариата - или класик с масло и прясно мляко, или картофено пюре с чесън,  или с кисели краставички . Освен това пюре от грах и пюре от бял боб

Много благодаря!!!  Hug
Ще взема 1кг. кайма, но от готовата..... ("Народна" май се води универсална).
Мислех си и аз да сложа същите подправки, но не се сетих за кимиона.

А от гарнитурите..... потекоха ми лиги като цъкнах върху линка за "сотирани картофи".  Crazy Май си избрах с какво да предложа рулото.  Heart Eyes

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 380
ами трудно ами. аз всичко за плънката го обработвам топлинно. освен киселите краставички. вие зеленчуците варите ли ги предварително или сурови ги слагате?

# 38
  • Мнения: 9 111
лекинко. за 5-7 мин. докато омеся каймата и те са готови. Вкл. и яйцата са готови през това време. А моркови, ако имам мариновани/трушия - слагам от тях. Грах ако е замразен, или от консерва - не.

# 39
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 754
Наскоро гледах Иван Звездев, поля рулото, преди печенето, с няколко лъжици горещо олио и вече два пъти така го правя и аз. От горещото олио каймата побелява , стяга се и хем не се пука, хем става по сочно. Аз слагам цели варените яйца, понеже са ми домашни и имам.

И аз така го правя и откакто ми казаха тази хитринка винаги става добре и не се цепи. Само да уточня че първо намазвам с белтък и после поливам с горещо олио.

# 40
  • Мнения: 27 524
винаги слагам малко водичка преди печене (и вино или бира ), защото пека повече време, тъй като каймата ми в повечето случаи е домашна, от месо.  Първо под фолио, ако е домашна кайма, после   махам и пека без фолиото. Водата се изпарява, остава само на мазнина и добре изпечено, съвсем не е бледолико.  

Да, и на мен, когато е малко водичката/бирата. Но до половината на тавата изобщо не ми се струва малко  Grinning

# 41
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Едно от любимите ни ястия вкъщи. Правя го както повечето са описали,но от скоро ми хрумна един експеримент. Имах от тези замразените мини морковчета,които си се продават замразени. Бяха около 500гр и ги сложих от страни в тавата около рулото,слагам ги да се пекат заедно.Става много вкусно,като гарнитура към рулото.Забравих да кажа,че слагам и водичка малко,морковите стават като сварени,но са си цели и много сочни. И картофи съм слагала да пека с рулото,но с моркови ми харесва повече!Вече винаги правя тази гарнитура към това ястие.  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз рулото Стефани го правя с цяло яйце, краставица и цял, леко сварен морков. Вкъщи децата имат претенции, коя част от плънката ще ядат и като не е на дребни парченца много лесно се маха.
Иначе аз винаги слагам в тавата едно бурканче доматен сос. Хем остава много сочно, хем е много леко така с доматчето.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт