Орхидея - тема 3

  • 115 085
  • 752
  •   1
Отговори
# 750
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Заповяайте в новата и четвърта тема.  Heart Eyes

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=500882.new#new

# 751
  • Мнения: 0
Момичета  добър вечер
Минавам в летеж
Пиша бързо на Нади.
И аз от там си купих кори,хубави са.Днес ходих до Мимоза и ми направиха впечатление,едни саксии за орхидеи със поливна система,не е нужно да се вади растението да се топи ами се сипва само вода когато е нужно,има си нещо като термометър който показва кога трябва да се долее вода,някой случайно да има такава и да каже доволен ли е?
www.greenline-yambol.com


Тези поливни системи са им много отдавна в Мимозата - поне 3-4 години, освен това те са им вносители, там са най-евтини , а системите са немски, може да сте ги забелязали в Фое-Мола на всяка саксия. Системата е на принципа на постоянното овлажняване, вътре има контейер с вода  на дъното което е двойно и на принципа на скачените съдове се овлажнява при нужда, а нивомера само показва дали трябва да се допълва водата. Макар и да продават орхитата в подобни системи и да ви съветват че са подходящи не се подлъгвайте. Преди 4 години подарихме на шефката на мъжа ми- орхидеистка с опит фалче в такова съдче, мислехме че ще облекчи отглеждането на цветето и ще намали грижите по поливане- поне така ни увериха в Мимозата, обаче дрънци на таратанци, не е подходящо тов аполиване  за орхидеи които исках засушаване между поливанията като Вандови и фалчета. Може да са подходящи за тези които обичат влага - Милтонии и други за които не се сещам. Прекрасно са и за просто листнодекоративни домашни растения но за не ги препоръчвам.

Миле субстрата за орхидеи в МЕтро е Торф с перлит и е желателно да му добавиш кори иначе лесно ще загниваш корените. В фловерснет.инфо примерно ми препоръчаха само кори да сложа но аз не искам да поливам фалчета ден през ден. Знам че оптималния сусбтрат се получва от специалното съчетание на торф,кори, дървесни въглища и кокосови влакна, понякога чист корк или стериопор.... Но за това ще ви пиша в понеделник ч е са ми натоварени почивните.
ЛЕка вечер
 Hug

# 752
  • Мнения: 4
Здравейте. Имам няколко орихидеи, но днес забелязах, че на едната са й много меки листата. Реших да й видя корените и всички бяха изгнили без 4, след малко реших да прегледам и другите и тази до нея, която си е цъфнала и изглежда прекрасно, но отново беше със загнили корени, от които остана само един здрав. Изрязох прогнилите корени и сега нямам идея какво да правя. Много ми е мъчно. Някакви съвети как да ги спася?

Общи условия

Активация на акаунт