Автоимунен тиреоидит на Хашимото (12)

  • 68 196
  • 811
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 798
Искате ли да се обзаложим, че до края на темата ще имаме нова бременилка? /отгоре ми го говорят/. Laughing

И на мен така ми се дава  Laughing

Да се похваля, че днес правих ТСХ и ФТ4, и двете са ми в норма, ТСХ-то е 2-ка вече почти трети месец, още малко да устискам, още малко! Чета, че след 3я месец бебето си има вече свои жлезички и хормони, дотогава са му важни моите.

Браво за хормоните!
Видяхте ли, отгоре ни спускат информация днес.  Joy

# 16
  • Мнения: 13 770
Аааа, аз не се хващам на предварително загубен бас, пък Crossing Arms  Laughing

Бърди, Peace


В края на старата тема едно момиче се е разписало. Да идва тук да си каже, че нищо не й разбрах. Какво лекува, какви са последните й изследвания, колко й е ТСХ, та пие по 150 мкгр Еутирокс, пък си гледа на антителата цифрата newsm78 Чакаме!

# 17
  • Мнения: 776
Бърди, браво за хубавите резултати!!! Hug Като знаеш, че времето постепенно ще се стопля и резултатите съответно ще се подобряват, защото с топлото време жлезата работи по-добре, няма да имаш никакви грижи!   bouquet

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Здравейте всички, хайде и аз да се присъединя към новата тема. Птица, мерси че от толкова време ни поддържаш темичките. И аз често влизам, ама не ми се занимава с пускане на нови теми. Ти си нашето вдъхновение и ако мога така да се изразя - нашия неформален лидер.

ionikol, дано дойдеш и в тази тема, имам чувството, че още не си напълно наясно със заболяването. Измерила си МАТ, а колко ти е ТСХ. Ние следим преди всичко него. Остави го тоя МАТ! И разбира се, че има хора на Еутирокс, та ние всички почти го пием. Всеки различна доза, според потребностите. Пиши повече за себе си и лечението и така ще можем по-добре да те посъветваме. Тук ще намериш много информация и подкрепа.

ianica stefanova, щом като питаш, да ти кажа - за дядото пише в темата на Сребърен облак на 13-та страница - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151850.180. Тук май никой не го е пробвал а на мен лично ми се струва много гадно и рисковано. Може би има някакъв смисъл, то е някакъв метод, познат от едно време, ама кой ти знае. В миналото с такива подобни похвати са лекували сума ти болести, като е нямало лекарства... Моята прабаба, например, е "повдигала гърло" - май е било нещо за 3-та сливица. Ти сама си реши можеш ли да се подложиш на такова нещо.

# 19
  • Мнения: 775
Благодаря за отговора, Птица!
Освен да си взема от всичко от почерпката на ianica stefanova  Simple Smile

Не помня кой питаше за противозачатъчните - според моето АГ и ендо нямало проблем и аз си пия.

# 20
  • Мнения: 776
Според моето ендо също няма проблем да си пием противозачатъчни!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Според моето ендо също няма проблем да си пием противозачатъчни!

Стига бе, да пиете още хормони!

# 22
  • Мнения: 776
Според моето ендо също няма проблем да си пием противозачатъчни!

Стига бе, да пиете още хормони!

За съжаление, понякога се налага и то по здравословни причини. Аз например съм пила няколко месеца противозачатъчни, заради голяма киста на яйчника, поради хормонален дисбаланс. От противозачатъчните кистата изчезна напълно, а преди това не можех да ходя от болки.

# 23
  • Мнения: 60
ianica stefanova, щом като питаш, да ти кажа - за дядото пише в темата на Сребърен облак на 13-та страница - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151850.180. Тук май никой не го е пробвал а на мен лично ми се струва много гадно и рисковано. Може би има някакъв смисъл, то е някакъв метод, познат от едно време, ама кой ти знае. В миналото с такива подобни похвати са лекували сума ти болести, като е нямало лекарства... Моята прабаба, например, е "повдигала гърло" - май е било нещо за 3-та сливица. Ти сама си реши можеш ли да се подложиш на такова нещо.
След всичко прочетено ми се струва ,че помага този човек, но  и съмнениетио го има,незнам,може би ако имам за пример човек който наистина се е излекувал от това бих го направила и аз.Понякога като се замисля за бабите , пра бабите и тем подобни предци дали са си изследвали хормоните,знаели са по-малко и са били по-добре!Това ще е като леенето на восък,куршум ,мазане на гърло и т.н.

# 24
  • Мнения: 902
От отдавна не ви чета и сега ще видя дали имам да наваксвам. Въпроси много, но ще почна като начало: Трябва ли ми направление за ендокринолог или и ДжиПи-то може да ми назначи изследване на ТСХ и Т3(или Т4 беше)? newsm78 Моето ДжиПи е неориантирано, та аз да съм подготвена.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 351
От отдавна не ви чета и сега ще видя дали имам да наваксвам. Въпроси много, но ще почна като начало: Трябва ли ми направление за ендокринолог или и ДжиПи-то може да ми назначи изследване на ТСХ и Т3(или Т4 беше)? newsm78 Моето ДжиПи е неориантирано, та аз да съм подготвена.
Може и по двата начина. Моята предпочита да ми даде направление и ендото да ме праща на изследвания.

Ама те сега не стачкуват ли?

# 26
  • Мнения: 775
ianica stefanova, а моята баба има 5 аборта в 6ти месец.. Дали, ако са знаели каквото се знае днес, да не е било пък по-добре. То вярно, че ние живеем по-стресово и вредно. Няма еднозначен отговор май и вече хората се чудят на какво изобщо да се доверят.
Добре че има този форум и цялата информация наоколо Hug

В София днес не стачкуват GP, но в много други градове да - Пловдив, Варна, Стара Загора, Плевен, Сливен, Добрич, Перник, Ловеч, Смолян, Видин и в Търговище.

# 27
  • Мнения: 13 770
Няма лидери тук, нито формални, нито неформални Peace

Клеми, видях, че си се разписала в темата за Сиофор. Какво ще сваляш пък ти, като си толкова слабичка? Изследва ли кр. захар, инсулин? Черен дроб? Много смело го предписват този метформин докторите, а той съвсем не е безобидно лекарство.

# 28
  • Мнения: 220
 
запис в новата тема

това е поздравче от мен с приближаващата пролет

ето ви малко снимки на бебка http://www.flickr.com/

Ерота видях, че си имала ЧРД - ами ЧЕСТИТО на патерици. Желая ти много здраве и късмет.  Heart Eyes



Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 18:52 от Диди6

# 29
  • Мнения: 13 770
Диди, не става, няма достъп до албума ти.

Общи условия

Активация на акаунт